کمپین می‌کنم پس هستم! آن‌چه کمپین هست و آن‌چه نیست | نجات اتحادی | راهبر کمپین در اسنپ

میهمان سی‌وهفتم کارگاه نجات اتحادی بود که این‌روزها به عنوان راهبر کمپین در اسنپ مشغول به‌کار است. با او درباره‌ی تعریف کمپین، کارکرد و انواع آن و همینطور مراحلی که برای تعریف یک کمپین طی می‌شود، گفتگو کردم. علاوه بر آن به مهارت‌های سخت و نرمی که یک مدیر کمپین باید داشته باشد نیز پرداختیم.
راهبر کمپین نجات اتحادی

میهمان سی‌وهفتم کارگاه نجات اتحادی راهبر کمپین در شرکت اسنپ بود. گفت‌وگو با نجات را از این سوال آغاز کردم: اصلا اسنپ چه نیاز به برپایی کمپین دارد؟ نجات انواع مختلف کمپین را توضیح داد و به اهمیت هدفمندی کمپین‌ها اشاره کرد.

در ادامه پیرامون شیوه‌ی طراحی کمپین و اجرای آن گفتگو کردیم و از اهمیت اندازه‌گیری و پایش کمپین‌ها گفتیم. همچنین به انواع مهارت های نرم و سختی که یک مدیر کمپین نیاز دارد پرداختیم و نقش و اثر برخی‌شان را به بحث گذاشتیم.


درباره نجات اتحادی

نجات اتحادی دانش‌آموخته‌ی جامعه شانسی از دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی و انسان شناسی از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد است. او مسیر شغلی خود را به عنوان کارشناس توسعه کسب‌وکار در اسنپ آغاز می‌کند و پس از آن در سمت‌های سوپروایز کمپین و مدیر کمپین ادامه می‌دهد. نجات حالا راهبر کمپین (campaign director) در اسنپ است.


همچنین بشنوید: مدیر برند | نگار حکیم‌آرا


کمپین می‌کنم پس هستم!

چه نوع فعالیتی را باید کمپین بدانیم و کدام‌ها را جزء اقدام‌های روتین بازاریابی بشناسیم؟ تعریف کمپین چیست و در چه مواقعی باید به فکر راه‌اندازی یک کمپین باشیم؟ این‌ها سوالاتی به ظاهر ساده هستند که اگر کمپین‌های پُرشماری که در اطراف‌مان برپاست را بررسی کنیم، به نظر نمی‌رسد که پاسخ‌شان چندان برای همه یکسان باشد.

نجات اتحادی به عنوان راهبر کمپین اسنپ مسئولیت طراحی و مدیریت کمپین‌های برندی را به عهده دارد که واسطه‌ی ابعاد و اندازه‌اش شاید نتواند الگوی خوبی برای برندهای دیگر باشد. اما احتمالا، توصیف او از کمپین و نقش و وظیفه‌ای که برای مدیر کمپین قائل است می‌تواند کمک کند که در کمترین حالت ممکن، بین فعالیت‌های عمومی بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی تفاوت قائل شویم.

در این گفتگو تلاش کردیم که تعریفی نسبتا عمومی از کمپین را ارائه کنیم و ابعادش را تشریح نمائیم. همچنین، اجزای سازنده‌اش را توصیف کنیم و درباره‌ی شکل اجرا و اندازه‌گیری‌اش، تا آن‌جا که امکانش بود، حرف بزنیم.


تماشا و یا شنیدن کارگاه

برای تماشای گفتگوی من با نجات اتحادی می‌توانید به یوتوب مراجعه کنید. نسخه‌ی تصویری قدری مفصل‌تر است. همچنین، نسخه‌ی صوتی این گفتگو نیز در تمامی اپلیکیشن‌های پادکست مثل کست‌باکس موجود است.

۴.۵/۵ - (۴ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
عادل طالبی

عادل طالبی | مدیر انتشارات برآیند | امید، بذر هویت ماست؟

عادل طالبی از قدیمی‌های فضای کسب‌وکارهای آنلاین ایران است و از قریب به بیست سال پیش کارش را آغاز کرده. برنامه‌نویسی، تدریس و نشر کتاب در کنار فعالیت‌های صنفی، از او برند شناخته‌شده‌ای در این حوزه ساخته. با او درباره‌ی نحوه‌ی شکل‌گیری برند شخصی‌اش، امیدش به آینده و تحلیل‌اش از وضع موجود صحبت کردم. پاسخ‌های دقیق و جذاب‌اش، حقیقتا شنیدنی از آب درآمد.
ادامه
میلاد ابوعلی عکاس

عکاس | میلاد ابوعلی

میلاد ابوعلی بعد از یکی-دو سال کار در تیم بازاریابی یک شرکت تجهیزات پزشکی، تصمیم می‌گیرد مسیر حرفه‌ای‌اش را به سمت عکاسی و ویدئوگرافی تغییر دهد. او حالا به عنوان عکاس در صنعت موسیقی فعال است و در این عرصه به ثبات رسیده. در این گفت‌وگو درباره‌ی مسیر شغلی میلاد و نگاهش به هنر عکاسی گفت‌وگو کردیم. این اپیزود نه تنها برای عکاسان، که برای همه‌ی حرفه‌ها و مشاغل فردی مفید خواهد بود.
ادامه
مهشید خسروی | استارتاپ ویزا به زحمتش می‌ارزد؟

استارتاپ ویزای کانادا به زحمتش می‌ارزد؟ مهشید خسروی | مشاور توسعه کسب‌وکار

مهشید خسروی چندسالی‌است که از طریق استارتاپ ویزا به کانادا مهاجرت کرده و در شرف رونمایی از استارتاپ تازه‌اش در آن کشور است. با او درباره‌ی فرایند اخیر استارتاپ ویزای کانادا گپ زدم و تلاش کردم که بفهمم، به زحمتش می‌ارزد یا نه؟
ادامه
Total
0
Share