طراح خدمات | صالح امینی | طراحی خدمات چگونه به کسب‌وکارها کمک می‌کند؟

صالح امینی که طی شش-هفت سال گذشته به شکل مستمر درگیر توسعه و کار حول مفهوم طراحی خدمات بده، میهمان قسمت بیست‌وهفتم کارگاه شد. با صالح درباره‌ی مسیر شغلی و تحصیلی او و همچنین، بازار کار طراحی خدمات گفت‌وگو کردم. همچنین درباره‌ی اثراتی که بهره‌گیری از این حرفه برای کسب‌وکارها به همراه دارد گپ زدیم.
طراح سرویس و طراح خدمات | صالح امینی

میهمان اولین قسمت از دومین فصل کارگاه،‌ صالح امینی طراح خدمات است. در این گفتگوی یک‌ساعته درباره‌ی بازار طراحی خدمات و مسیر شغلی آن گفت‌وگو کردیم و پیرامون کارکردهایی که یک طراح سرویس می‌تواند در یک سازمان و کسب‌وکار داشته باشد، گپ زدیم.


ارزشی تازه برای کسب‌وکارها

بخش اصلی این گفت‌وگو به کارکردهایی که دیزاین خدمات می‌تواند برای یک کسب‌وکار داشته باشد، اختصاص یافت. با صالح امینی درباره‌ی خروجی‌های کار یک طراح خدمات و طراح سرویس گفت‌وگو کردیم و دریافتیم که چگونه می‌توان از این مهارت در مسیر خلق مدل‌های کسب‌وکار تازه، ایجاد ارزش‌های نو و فهم دقیق‌تر از نیازهای بازار دریافت.بر خلاف آن‌چه به نظر می‌رسد، ارزش‌های طراحی سرویس محدود به کسب‌وکارهای آنلاین نیست و طیف وسیعی از شرکت‌های خدماتی و یا محصول‌محور می‌توانند از آن بهره گیرند.


همچنین بشنوید: گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | علیرضا رنجبر شورابی | مشاور و طراح گیمیفیکیشن


منابعی برای یادگیری بیشتر

در این گفت‌وگو منابع مختلفی برای تعمق بیشتر در حوزه دیزاین خدمات توسط صالح امینی پیشنهاد شد. برخی از این آموزش‌ها را می‌توانید به صورت رایگان از آکادمی دیگرگون مطالعه کنید. همچنین کتاب‌های زیر نیز توسط صالح پیشنهاد شد که با قدری جستجو می‌توانید به آن‌ها دست یابید.


درباره صالح امینی

صالح امینی طی قریب به یک دهه‌ی گذشته در فضای طراحی ایران فعال بوده و با سازمان‌ها و کسب‌وکارهای مختلفی در این حوزه همکاری داشته. صالح در رشته‌ی طراحی ماشین‌آلات کشاورزی تحصیل می‌کند، اما بعد در رشته‌ی طراحی صنعتی تحصیلاتش را ادامه می‌دهد و چندی بعد، در مقطع دکتری مدیریت آموزش مشغول به تحصیل می‌شود. او همینک موسس و مدیرعامل آژانس دیزاین دیگرگون است که به طور تخصصی در حوزه‌ی دیزاین خدمات فعالیت دارند.


از کجا ببینیم و بشنویم؟

برای شنیدن گفت‌وگوی من با صالح امینی می‌توانید از طریق پلیر بالای همین صفحه اقدام کنید. همچنین از طریق کست‌باکس و سایر اپلیکیشن‌های پادکست که در صفحه‌ی شنیدن آمده، می‌توانید به رایگان آبونه‌ی پادکست کارگاه شوید.

نسخه‌ی طولانی‌تر این گفت‌وگو نیز به صورت تصویری در یوتوب منتشر شده که می‌توانید از طریق یوتوب تماشا کنید.


وبینار مسیر شغلی طراحی خدمات

اگر این گفتگو را شنیدید و به این حوزه‌س تخصصی علاقه پیدا کردید، می‌توانید در وبینار رایگان آشنایی با مسیر شغلی طراحی خدمات که توسط صالح امینی برگزار می‌شود، شرکت کنید. این وبینار در تاریخ بیست دی‌ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
1 بازخورد
  1. این یکی از از بهترین اپیزودهای کارگاه بود که من شنیدم. چقدر آقای امینی بر موضوع مسلط بودند و چقدر خوب تونستند تشریح کنند این شغل رو. فقط چیزی که من نتونستم به درستی بفهمم اینه که دقیقا چند وقت بعد از کارآموزی میشه به درآمد رسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
حسین مدنی مردم شناس

انسان شناس | حسین مدنی

وقتی عبارت مردم شناسی را در گوگل جستجو می‌کنی، آن‌را مترادف انسان شناسی نشان می‌دهد. موضوعی که حسین مدنی به عنوان یک مردم شناس با آن مخالف است. اگر شما هم مثل منِ پیش از این گفتگو، حوزه‌ی مردم شناسی را صرفا آکادمیک می‌دانید، این اپیزود را بشنوید تا از کارکردها و کاربردهایش در حوزه‌های دیگر، همچون کسب‌وکار مطلع شوید.
ادامه
مهدی خطیبی

ویراستار | مهدی خطیبی

مهدی خطیبی پیش از آن‌که ویراستار یا کتابدار باشد، ادیب است و آن‌طور که خودش در این گفتگو می‌گوید، با ادبیات و واژه‌ها عشق‌بازی می‌کند. در این گفتگوی یک‌ونیم ساعته درباره‌ی شکل ورودش به حوزه‌ی ادبیات و سپس ویراستاری گفت و از دشواری‌ها و البته‌ جذابیت‌های فن ویرایش صحبت کرد. این ایپزود می‌تواند علاوه‌ بر علاقه‌مندان شغل ویراستاری، برای دوستداران ادبیات نیز مفید و جذاب باشد.
ادامه
توحید علی اشرفی

فرهنگ سازمانی علی‌بابا چگونه ایجاد و جاری شد | توحید علی اشرفی | راهبر بازاریابی گروه علی بابا

در چهل‌وهشتمین ایپزود کارگاه با توحید علی اشرفی درباره‌ی فرهنگ سازمانی علی‌بابا و شکل ایجاد و جاری‌سازی‌اش گپ زدیم. همینطور به شکل و روند توسعه‌ی مفهوم بازاریابی در این شرکت پرداختیم و نحوه‌ی تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان را مرور کردیم. شنیدن این گفتگو، علاوه بر فعالان حوزه‌ی بازاریابی، می‌تواند برای مدیران و کارکنان تیم‌های منابع انسانی نیز مفید و کارآمد باشد.
ادامه
Total
0
Share