گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | علیرضا رنجبر شورابی | مشاور و طراح گیمیفیکیشن

پنجاهمین میهمان کارگاه علیرضا شورابی است که نام‌اش با مفهوم گیمیفیکیشن گره خورده. علیرضا در این حوزه‌ی کارگاه‌های مخلتفی برگزار کرده و با برندهای متنوعی نیز همکاری داشته. با او درباره‌ی مفهوم گیمیفیکیشن و کاربردهای‌اش گپ زدیم و چند نمونه‌ی داخلی را مرور کردیم.
علیرضا رنجبر شورابی طراح گیمیفیکیشن
۵/۵ - (۱ vote)

گیمیفیکیشن مفهومی نسبتا تازه در فضای طراحی محصول است و همین تازگی ممکن است شناخت و فهم‌اش را کمی دشوار کند. علیرضا رنجبر شورابی از نخستین کسانی بود که به معرفی و توسعه‌ی مفهوم گیمیفیکیشن در فضای کسب‌وکارهای ایرانی و استارتاپ‌ها پرداخت.

او کارگاه‌های آموزشی مختلفی در این حوزه برگزار کرده و با سازمان‌های متنوعی همچون بانک آینده، بانک پاسارگاد و استارتاپ فرانش همکاری داشته. علیرضا شورابی چند مدتی‌است که به سوئد مهاجرت کرده و با شرکت‌های خارجی به عنوان طراح و مشاور گیمیفیکیشن مشغول به همکاری است.

پیش‌تر و در گفتگوی با صالح امینی اشاره‌ای به این حوزه شد و نامی از علیرضا بردیم. در این اپیزود، گفتگوی مفصلی درباره‌ی این مفهوم داشتیم و کمی هم در مسیر شغلی و حرفه‌ای او سرک کشیدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

با علیرضا رنجبر شورابی درباره‌ی تعریف گیمیفیکیشن و کاربردهای‌اش گفتگو کردم و پیرامون چند مثال واقعی گپ زدیم. منابعی برای آشنایی و یادگیری این مفهوم نیز معرفی شد که برای علاقه‌مندان به این حوزه می‌تواند مفید فایده باشد.

Total
0
Shares
1 بازخورد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
ستاره ایوبی وکیل دادگستری

مسیر شغلی وکیل دادگستری چگونه طی می‌شود؟ | ستاره ایوبی | مشاور حقوقی

وکالت یکی از چند شغلی‌ست که از دور جذاب به نظر می‌رسد، ولی مثل هر حرفه‌ی دیگری، دشواری‌ها و مسیر پیچیده‌ی خودش را دارد. ایجاد برند شخصی، آن‌طور که ستاره ایوبی به عنوان یک وکیل دادگستری مطرح می‌کرد، معیاری زمان‌بر و پرهزینه برای رسیدن به موقیعت شغلی مناسب در این عرصه است.
ادامه
توسعه دهنده فرانت اند محسن براتی

چگونه یادگیری توسعه نرم‌افزار را آغاز کنیم؟ | توسعه دهنده فرانت اند | محسن براتی

رشد نیاز به حرفه‌های فنی در بازار کار ایران موجب شده که طیف زیادی از نوکارجوها به مهارت‌آموزی در این حوزه علاقه پیدا کنند. با محسن براتی که به عنوان توسعه دهنده فرانت اند در شرکتی هلندی مشغول به کار است، درباره‌ی مسیر یادگیری مهارت‌های سخت توسعه نرم‌افزار گفتگو کردم که می‌تواند برای علاقه‌مندان به این رسته‌ی شغلی سودمند باشد.
ادامه
برای بهبود مسیر شغلی خود می‌توانید روی کمک و همراهی مشاوران متخصص کارساز حساب کنید
دریافت مشاوره شغلی