آشنایی با سرویس میزبانی پادکست پادبین همراه با راهنمای تصویری انتقال پادکست از انکر

سرویس میزبانی پادکست پادبین

اگر شما هم از آن دسته پادکسترهایی هستید که در پی تحریم انکر ناگزیر به جابه‌جایی هاست پادکست خود شدید و می‌خواهید قید سرویس‌های رایگانی همچون ای کست را بزنید و به سرویس‌های تجاری پادکست روی بیاورید، احتمالا پادبین جزء اولین انتخاب‌های‌تان باشد.

پادبین از قدیمی‌ترین سرویس‌های پادکستی در جهان است که هم به مخاطبان پادکست و هم پادکسترها سرویس‌های استانداردی ارائه می‌کند. محیط کاربری اپلیکیشن پادکست شباهت زیادی به کست باکس دارد. اما محیط میزبانی پادکست‌اش کاملا متفاوت است و همین تفاوت، آن‌را به گزینه‌ای معقول برای میزبانی پادکست بدل کرده.

هزینه های سرویس پادبین

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، هزینه‌های پادبین از ۰ تا ۹۹ دلار در ماه متغیر است. سرویس رایگان پادبین برای آغاز شاید مناسب باشد، اما بی‌شک بعد از انتشار چند اپیزود باید به فکر ارتقای حساب خود باشید.

هزینه سرویس پادبین

در سطح رایگان پادبین تنها می‌توانید ۵ ساعت محتوا منتشر کنید و آمار درست و درمانی هم مقدار شنیده شدن پادکست به شما داده نمی‌شود. اما در سطح دوم، محدودیت‌های حجمی ندارید و به نسخه‌ی استاندارد آماری برای پادکست‌تان دست می‌یابید.

اگر سطح دوم را به صورت سالانه خریداری کنید، هزینه‌ی ماهانه برای‌تان ۹ دلار تمام می‌شود. اما اگر بخواهید ماه به ماه پرداخت کنید، باید ۱۴ دلار بپردازید.

اگر در ایران زندگی می‌کنید احتمالا برای پرداخت دلاری هزینه خرید اشتراک پادبین کمی دردسر خواهید داشت. یا باید دست به دامن دوست و آشنای‌تان در خارج از کشور شوید و یا از سرویس‌های واسط پرداخت ارز کمک بگیرید. اگر می‌خوهید گزینه‌ی دوم را انتخاب کنید، هزینه‌ی ریالی که باید بپردازید، حدودا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از قسمت مرسوم ارز بیشتر خواهد بود.


نحوه انتقال پادکست از انکر به به پادبین

یکی دیگری از ویژگی‌های پادبین نسبت به برخی سرویس‌های میزبانی پادکست دیگر، همین انتقال آسان به آن است. چه بخواهید از انکر مهاجرت کنید و چه از هر سرویس دیگری که فید استاندارد ارائه می‌کند، دردسر چندانی ندارید. کافی‌ست آدرس فیدتان را در بخش مربوطه وارد کنید و باقی مراحل پشت صحنه انجام می‌شود.

آنچه در ادامه می‌آید، ترجمه‌ای آزاد از صفحه‌‌ی توضیحی پادبین برای انتقال از انکر به پادبین است. اما می‌توانید از این توضیح برای انتقال از هر میزبان دیگری به انکر استفاده کنید.


از از آن‌که در پادبین ثبت‌نام کردید و حساب کاربری‌تان را فعال ساختید، از صفحه‌ی داشبورد روی import podcast کلیک کنید.

انتقال پادکست به پادبین

گزینه‌ی Import podcast تنها پس از اولین ورودتان به داشپورد پادبین در صفحه‌ی نخست نمایش داده می‌شود. اما در مراجعه‌های بعدی می‌توانید آن‌را از محل Settings”–>“General“–>“Import to Podbean پیدا کنید.

انتقال به پادبین

در صفحه‌ی بعد باید آدرس فید خود را وارد کنید. اگر فرمت محتوای صوتی که پیش‌تر بارگذاری کرده‌اید MP3 نباشد در برخی از پادگیرها (مثل اسپاتیفای) با مشکل روبرو می‌شود. پس بهتر از تیک گزینه‌ی تبدیل به mp3 را نیز بفشارید.

انتقال پادکست از انکر به پادبین

در این مرحله، کار انتقال محتوای پادکست شما انجام شده است. حال لازم است که به سرویس میزبانی پادکست خود بگویید که انتقال فید پادکست را انجام دهد. برای این‌کار، ابتدا آدرس فید پادکست خود در پادبین را از نشانی Dashboard–>Settings–>Feed/iTunes کپی کنید و به سرویس میزبان اولیه‌تان بروید.

در انکر برای انتقال فید باید پس از ورود به حساب کاربری به نشانی Settings”–>”Distribution بروید. محیطی همچون تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که لازم است آدرس فید تازه را در بخش Redirect URL وارد کنید.

انتقال پادکست به پادبین

کار تقریبا تمام است. دوباره به پنل پادبین بازگردید و از نشانی Settings”–>” Switch to Podbean و کلیک روی Check redirect مطمئن شوید که عملیات انتقال فید به درستی انجام شده است. این مرحله ممکن است از سمت سرویس میزبان اولیه کمی با تاخیر انجام شود.

انتقال فید پادکست به پادبین

تقریبا همه‌ی مراحل لازم را طی کردید و حالا مخاطبان پادکست‌تان می‌توانند مثل قبل از محتوای نابی که پدید می‌آورید استفاده کنند.


توضیحی درباره تغییر فید پادکست در پادکچرها

فناوری فید پادکست به گونه‌ای طراحی شده که پس از ایجاد ریدایرکت دیگر نیاز نباشد که به همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست، جداگانه درخواست تغییر بدهید. به عبارت بهتر، وقتی شما فید خود را ریدایرکت می‌کند به اپلیکیشن‌های پادکست می‌گویید که «سلام، من دیگر در این آدرس نیستم، به آدرس جدیدم بیایید!» و بعد از مدتی (بین یک روز تا یک ماه!) اپلیکیشن‌های پادکست نیز به حرفتان گوش می‌دهند.

اما به دلایل متعددی بد نیست که حداقل در اپلیکیشن‌های پادکست پرکاربرد، مستقیما نیز تغییر فید خود را ثبت کیند. چون گاهی این تغییر فید با کندی صورت می‌پذیرد و در برخی موارد نادر نیز به کلی انجام نمی‌شود!

مهمترین این سرویس‌ها نیز کست باکس است که در صورت عدم اعلام (از طریق ایمیل) یا در تغییر آدرس فید پادکست با مشکل مواجه می‌شوید و یا بدتر آن‌که، دو صفحه در کست باکس برای پادکست تان ساخته می‌شود که منجر به تفکیک مخاطبان‌تان می‌گردد.

۲/۵ - (۵ امتیاز)
1 بازخورد
  1. سلام
    من تو کست باکس فید رو claimکردم و تو پادبین اپیزود اولو منتشر کردم ولی تو کست باکس هنوز بالا نیومده ‌‌‌‌تاچه زمانی اپیزود تو کست باکس منتشر میشه؟
    به پادبین هم ایمیل زدم ولی جواب ندادن ممنون میشم کسایی که اطلاعات و یا تجربه دارن راهنمایی کنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
پرشنونده ترین پادکست های فارسی

پرمخاطب ترین پادکست فارسی کدام است؟ فهرست پرشنونده ترین پادکست های فارسی

فهرست پرشنونده ترین پادکست های فارسی بر اساس آمار عمومی اپلیکیشن کست باکس تهیه شده است. بی شک این فهرست خالی از ایراد نیست، اما می‌تواند شناختی کلی از محبوب ترین پادکست های ایرانی به ما ارائه کند.
ادامه
Total
0
Share