لنا زنده دل | هدهانتر | کمبود نیروی کار متخصص: افسانه یا واقعیت؟

لنا زنده دل یکی از هدهانترهای قدیمی و فعال ایران است که عمدتا با سازمان‌های بزرگ و چندملیتی همکاری دارد. با او درباره‌ی خدماتی که می‌توان از یک هدهانتر انتظار داشت کپ زدم و پیرامون اصول حرفه‌ای این حوزه گفتگو کردم.
لنا زنده دل

هدهانتر ها بخشی از بدنه‌ی بازار منابع انسانی را تشکیل می‌دهند و عمده‌ی تمرکزشان به جذب و تامین نیروهای ارشد سازمان‌هاست. لنا زنده دل یکی از هدهانترهای قدیمی بازار کار ایران است و در طی قریب به ۱۳ سال کار در فضای منابع انسانی، با سازمان‌های مختلفی همکاری داشته.

با او درباره‌ی وضعیت بازار کار ایران گپ زدم و از شرایط و قواعد هدهانتینگ در ایران پرسیدم. شنیدن این گفتگو می‌تواند برای متخصصان حوزه‌ی منابع انسانی ومدیرعامل

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

گفتگو با لنا زنده دل را با این سوال کلیدی آغاز کردم: آیا کمبود نیروی کار متخصص که به گفتگوی قالب در یکی-دوسال اخیر بدل شده، از اساس واقعیت دارد یا نه؟ او معتقد است که مساله‌ی اصلی، نه در کمبود نیروی متخصص که در شیوه‌های جذب است. تومان‌که بخشی از گفت‌وگوی‌مان به بحث پیرامون تغییر پارادایم‌های کاری کشیده شد و درباره‌ی الزام سازمان‌ها به تغییر نگرش در این بخش پرداختیم.


درباره لنا زنده دل

لنا زنده دل مسیر شغلی اش را ۲۲ سال پیش و در شرکت Schneider Electric آغاز می‌کند. پس از چندی به تیم منابع انسانی می‌پیوند و در بخش Internal Communication این مجموعه، مسیر حرفه‌ای‌اش را ادامه می‌دهد. او سپس مدیریت منابع انسانی سازمان‌های دیگری همچون نستله را در ایران به عهده می‌گیرد و در سال‌های اخیر، به صورت مستقل و فریلنسر به عنوان هدهانتر با شرکت‌ها همکاری می‌کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
روانشناس | فرحناز کیان ارثی

در خدمت یا خیانت روانشناسی | روانشناس کودک و نوجوان | فرحناز کیان ارثی

دکتر فرحناز کیان ارثی روانشناس کودک و نوجوان است و مجموعه‌ی تخصصی ارکیدز را مدیریت می‌کنند. با ایشان درباره‌ی فضای عمومی دانشکده‌های روانشناسی گپ زدیم و به موضوع «محتوای زرد» که توسط غیر روان شناس ها تولید می‌شود، صحبت کردیم.
ادامه
واهاگن سرکیسیان مدیر جذب بازاریابی کریسپ

مدیر جذب بازاریابی krisp | واهاگن سرکیسیان | تجربه ایجاد تیم بازاریابی برای یک کسب‌وکار بین‌المللی

جذب بازاریابی شاید برای ما در ایران، عنوان شغلی شناخته شده‌ای نباشد، اما آن‌طور که واهاگن سرکیسیان توضیح داد، یکی از شاخه‌های تخصصی بازاریابی‌ست که این‌روزا موقعیت‌های شغلی فراوانی برای‌ش پدید آمده. با واهاگن درباره‌ی مسیر شغلی او در ایران و خارج از ایران گپ زدیم و پیرامون تجربه‌اش در مسیر ایجاد و راهبری یک تیم بازاریابی بین‌المللی صحبت کردیم.
ادامه
وفا علی کمالیان مشاور منابع انسانی و پیشرفت شغلی

مشاور منابع انسانی | وفا علی کمالیان | چگونه مسیر شغلی خود را ترسیم کنیم؟

طراحی مسیر شغلی موضوعی پرتکرار در حوزه‌ی کار حرفه‌ایست. در گفتگو با آقای وفا علی کمالیان که تجربه‌ای ۲۰ ساله در حوزه‌ی مشاوره منابع انسانی دارند، سعی کردیم کمی دقیق‌تر به این مفهوم نگاه کنیم و بفهمیم که آیا حقیقتا مسیر شغلی را می‌توان طراحی کرد و یا نه؟
ادامه
Total
0
Share