منابع انسانی مدرن چه وظایف تازه‌ای دارد؟ | مربی مسیر شغلی | نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی همین چندسال قبل، بعد از سیزده سال کار و تحصیل از مالزی به ایران بازگشت و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به‌کار است. با او درباره منابع انسانی مدرن و وظایف تازه‌ای که به عهده دارد گپ زدیم.
نازلی ابراهیمی مربی مسیر شغلی

میهمان سی‌وپنجم کارگاه، نازلی ابراهیمی بود که بر خلاف بسیاری از مهاجرانی که پیرامون خود می‌شناسیم، به‌جای هجرت، پس از سیزده سال به ایران بازگشته و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به کار است.

با نازلی ابراهیمی درباره‌ی دلایل تصمیمش به مهاجرت معکوس صحبت کردیم، از نقش‌های تازه‌ای که واحدهای منابع انسانی به عهده دارند حرف زدیم و پیرامون شیوه‌های کنش‌گری و مطالبه‌گری درون سازمان گفت‌وگو کردیم.


درباره نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی دلش می‌خواسته ادبیات بخواند، اما پس از مهندسی شیمی به سمت تحصیل در رشته‌ی MBA و مهاجرت به مالزی رفته و مدتی طولانی را در این کشور سپری می‌کند. مدتی را به عنوان دستیار تحقیقاتی در دانشگاه مشغول می‌شود و به موازات، در برنامه‌های آموزشی سازمان ملل (UN) به عنوان داوطلب فعالیت می‌کند.

پس از آن در شرکتی مالزیایی که زمینه‌ی تعالی سازمانی فعالیت می‌کند و به موازات، کارگاه‌های و کلاس‌های آموزشی‌اش را نیز برگزار می‌کند.

چیزی نزدیک به سه سال است که به ایران بازگشته و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی به تقریب همان مسیری که در کشور مالزی آغاز کرده را دنبال می‌کند. قریب به شش ماه پیش شرکت فازینو را با چندی دیگر تاسیس می‌کنند که در حوزه‌ی منابع انسانی و مدیریت فناوری فعال است.


تماشان و یا شنیدن کارگاه

برای شنیدن گفتگوی من با این مربی مسیر شغلی می‌توانید کارگاه را در اپلیکیشن‌های پادکست مثل کست‌باکس دنبال کنید. کست باکس چیست؟ همچنین در کانال یوتوب کارگاه، نسخه‌ی تصویری و کامل‌تر این گفتگو قرار گرفته است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
1 بازخورد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

چرا نیروهای منابع انسانی در سازمان محبوب نیستند؟ | محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

میهمان این قسمت از کارگاه تمام طول مسیر شغلی ۲۰ ساله‌اش را در یک سازمان سپری کرده. با محمد شهرمیانی درباره‌ مسیر شغلی منابع انسانی، نقش آموزش اصولی و وفاداری به سازمان گپ زدم.
ادامه
مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ

مدیر جذب بازاریابی | واهاگن سرکیسیان | یک تیم در ده کشور: تجربه مدیریت دورکاری کریسپ

در بخش دوم گفتگو با واهاگن سرکیسیان، به شکلی متمرکز درباره‌ی مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ صحبت کردیم. کریسب بیش از ۲۰۰ همکار در ۱۰ کشور مختلف دارد که از ابتدا و پیش از شیوع کرونا، بر کار از راه دور متمرکز بوده است. تجربه‌های واهان و این شرکت بی‌المللی می‌تواند برای هر کسب‌وکاری که برای فعالیت به صورت درکاری دارد، مفید فایده باشد.
ادامه
توحید علی اشرفی

فرهنگ سازمانی علی‌بابا چگونه ایجاد و جاری شد | توحید علی اشرفی | راهبر بازاریابی گروه علی بابا

در چهل‌وهشتمین ایپزود کارگاه با توحید علی اشرفی درباره‌ی فرهنگ سازمانی علی‌بابا و شکل ایجاد و جاری‌سازی‌اش گپ زدیم. همینطور به شکل و روند توسعه‌ی مفهوم بازاریابی در این شرکت پرداختیم و نحوه‌ی تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان را مرور کردیم. شنیدن این گفتگو، علاوه بر فعالان حوزه‌ی بازاریابی، می‌تواند برای مدیران و کارکنان تیم‌های منابع انسانی نیز مفید و کارآمد باشد.
ادامه
Total
0
Share