معرفی و دانلود کتاب کلان روندهای فناوری | چرا سازمان‌ها باید آینده‌نگر باشند؟

دانلود کتاب کلان روندهای فناوری

واحد مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی شرکت سرمایه‌گذاری دی اخیرا کتابی ارزشمند و قابل توجه تالیف و گردآوری کرده است که می‌تواند منبعی ارزشمند برای سازمان‌ها و استارتاپ‌های فناورانه و نوآورانه باشد. کتاب “کلان‌روندهای فناوری به روایت ۸ موسسه برتر مشاوره مدیریت جهان” که توسط محمدامین قلم‌بر، سید محمدعلی عبادی و خسرو کرمی ترجمه و تالیف شده، علاوه بر یک بررسی تاریخی از روندهای فناوری‌ای که منجر به انقلاب‌های صنعتی اول تا سوم شد، به بررسی و پیش‌بینی تغییرات و روندهای درحال رشد در حوزه‌های فناورانه‌ای که در آینده‌ای نزدیک به نقاط عطف تاریخی و صنعتی تبدیل خواهند شد، می‌پردازد.

در این کتاب از پژو‌هش‌های آینده‌نگرانه بزرگ‌ترین و معتبرترین موسسه‌های پژوهشی دنیا نظیر مکنزی، دیلویت و گارتنر استفاده شده که امکان بررسی نتایج پژوهش‌ها در کنار هم و در مقایسه با یکدیگر نیز می‌تواند به‌عنوان یکی از نقاط قوت این کتاب برشمرده شود.

یکی از کلیدی‌ترین پیشران‌های ساخت آینده، پیشران فناوری است. سازمان‌هایی که توانایی کشف تغییر و تحولات فناوری را داشته باشند نه تنها از غافلگیرشدن در امان خواهند بود، بلکه با سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه می‌توانند به بازیگری فعال در آینده بدل شوند.

بخشی از مقدمه کتاب

همانطور که در کتاب هم اشاره می‌شود، میزان تغییرات در ۱۰ سال آینده به اندازه ۱۰۰ سال بر صنعت و اقتصاد جهان تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین سازمان‌هایی که می‌خواهند توسط این تغییرات از دور خارج نشوند نیاز دارند تا با دانش و آگاهی به استقبال سال‌های پیش رو بروند.

این کتاب برای تمامی مدیران، رهبران، سرمایه‌گذاران و متخصصین و علاقه‌مندانی که در فضای تکنولوژی و نوآوری مشغول به کار یا تحصیل هستند می‌تواند داده‌های قابل توجهی ارائه کند تا بتوانند نه به‌عنوان تماشاگر تنها نظاره‌کننده تغییرات باشند، بلکه به بازیگرانی فعال در خلق آینده تبدیل شوند.

از آنجایی که مجموعه دی فایل این کتاب را در لینکدین به رایگان منتشر کرده‌اند، شما نیز می‌توانید برای دانلود کتاب کلان روندهای فناوری از اینجا اقدام کنید.

۳.۷/۵ - (۴ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
Total
0
Share