امیدی به آینده‌ی اکوسیستم استارتاپی هست؟ | هادی فرنود | موسس کاموا و پاکت

هادی فرنود از قدیمی‌ترین آدم‌های فعال در اکوسیستم استارتاپی ایران است و با رویدادهای همفکر و راه ابریشم، نقش غیرقابل انکاری در توسعه‌ی آن داشته. حالا و یک دهه پس از آن دوران پرامید، با او درباره‌ی وضع موجود اکوسیستم، بحران‌هایی که تجربه کرده و آینده‌ی محتملی که که در پیش دارد، گپ زدم. هم‌چنین، درباره‌ی شکل راه‌اندازی استارتاپ «پاکت» و نحوه‌ی ایجاد و حفظ اعتماد کاربران گفت‌وگو کردم.
هادی فرنود

وضع فعالیت برای کسب‌وکارهای کوچک در سال‌های اخیر، مدام و مدام بدتر شده و حالا، ادامه‌ی کار و حیات برای‌شان از همیشه دشوارتر است. هادی فرنود که مدیریت و راهبری چند سرویس ‌B2B از جمله کاموا و پاکت را به عهده دارد، با طیفی از این گروه از کسب‌وکارها در ارتباط مستقیم است. با او درباره‌ی حال‌و احوال اکوسیستم استارتاپی ایران و چشم‌انداز آینده‌اش گپ زدم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

هادی فرنود از سال‌های دور در اکوسیستم استارتاپی ایران فعال است. رویدادهای راه ابریشم و همفکر، فعالیت‌های عمومی هادی در جهت توسعه‌ی اکوسیستم بودند که شوربختانه هردوی‌شان دیگر ادامه ندارند. فعالیت‌های حرفه‌ای هادی در اکوسیستم، با استارتاپ کاموا که یک سرویس فروشگاه‌ساز است، آغاز شده. در بخشی از گفت‌وگوی‌مان، به دلایل پیدا شدن رقبای پرشمار در این حوزه و عدم توفیق مشهودشان پرداختیم.

هادی و تیم‌اش، استارتاپ پاکت را در دل کرونا راه انداختند و توانستند در مدت‌زمان نسبتا کوتاهی، به سهم قابل توجهی از بازار دست یابند. در گفت‌وگو با هادی فرنود درباره‌ی دلایل انتخاب این حوزه برای ساخت کسب‌وکاری تازه صحبت کردم و از او درباره‌ی شیوه‌های‌شان برای ایجاد اعتماد پرسیدم.

بحث‌مان از جایی به بعد، به سمت واکاوی معضلات رسانه‌ای کسب‌وکارهای بزرگ استارتاپی رفت و زمینه‌های پدید آمدن موج‌های پیاپی بی‌اعتمادی به استارتاپ‌های شاخص را به بحث گذاشتیم.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
جواد عامل

استارتاپ‌های ایرانی: منتفع یا متضرر از فیلترینگ و تحریم؟ جواد عامل | مدیرعامل نشان

دسترسی به برخی سرویس‌های بین‌المللی در ایران به‌دلیل فیلترینگ یا تحریم، محدود شده است. «کاسب تحریم» صفتی‌است که برخی به استارتاپ‌های ایرانی مشابه با سرویس‌های مسدود شده می‌دهند. با جواد عامل که مدیرعامل سرویس مسیریاب نشان است، دراین‌باره گفت‌وگو کردم و نظر او را از تاثیر فیلترینگ و تحریم بر استارتاپ‌های داخلی پرسیدم.
ادامه
حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان

مدیر انتشارات روزبهان | حامد کنی | مردم کتاب نمی‌خوانند؟

یک گزاره‌ی ثابت بین همه‌ی اهالی کتاب و حتی آدم‌هایی که خیلی اهل کتاب نیستند رواج دارند: مردم کتاب نمی‌خوانند! با حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان درباره‌ی صحت این گزاره حرف زدیم، فرایند تولید کتاب را مرور کردیم و درباره‌ی آینده‌ی بازار کتاب صحبت کردیم.
ادامه
مصطفی امیری

پرداخت‌یاری؛ استخوانی در گلوی صنعت بانکی! مصطفی امیری | مدیرعامل زرین پال

مصطفی امیری و برادرش علی، قریب به ۱۲ سال پیش شرکت زرین پال را راه انداختند. زرین پال حالا راهبر بازار پرداخت خرد در ایران است و سهم مهمی در توسعه‌ی فینتک در ایران دارد. با مصطفی درباره‌ی سنگ‌اندازی‌های نهادهای دولتی و حکومتی در مسیر کارشان صحبت کردم و از استراتژی‌های زرین پال برای توسعه‌ی بازار سوال کردم. شنیدن این گفتگو برای فعالان صنعت فینتک و علاقه‌مندان به حوزه‌ی کارِفرینی، پُر از آموزه‌های خُرد و کلان است.
ادامه
Total
0
Share