محمد عمروآبادی | مدیرعامل تیوال | ده سال رهبری بازار بدون جذب سرمایه

تیوال برندی ده ساله است که از ابتدای شکل‌گیری‌اش تا حالا، رهبری بازار بلیت تئاتر ایران را در دست داشته. با محمد عمروآبادی مدیرعامل تیوال درباره‌ی نحوه‌ی شکل‌گیری، رشد و تثبیت این برند در طی این یک دهه گپ زدم و درباره‌ی استراتژی‌های رقابتی، برنامه‌های‌شان در دوره‌ی کرونا و اهداف‌شان در آینده پرسیدم.
محمد عمروآبادی

تیوال را تا همین یک ماه پیش، بیشتر علاقه‌مندان و مخاطبان هنر نمایش می‌شناختند. اما با عرضه‌ی انحصاری بلیت کنسرت همایون شجریان از طریق این سامانه، طیف بزرگتری از مخاطبان هم با آن آشنا شدند. محمد عمروآبادی مدیرعامل این برند ده ساله است که توانسته به عنوان مهم‌ترین و بزرگترین بازیگر بازار بلیت تئاتر در طی یک دهه‌ی گذشته، رهبری بازار را با اختلافی فاحش در دست خود نگه دارد.

قصه‌ی تیوال زمانی جذاب‌تر می‌شود که بدانیم تا به امروز اقدام به جذب سرمایه نکرده‌اند و تمام این دهه را به شکل مستقل و بوت استرپ (تامین سرمایه از محل درآمد) پیش آمده‌اند. درطی این سال‌ها، برندهای مختلف سعی بر حضور در این بازار داشتند و سرمایه‌های به نسبت کلانی نیز صرف نفود به حوزه‌ی تئاتر کردند. اما امروز، جملگی آن‌ها یا از بین رفتند و یا بازار محل تمرکزشان را تغییر دادند.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

گفتگوی من با محمد عمروآبادی از نحوه‌ی شکل‌گیری ایده‌ی اولیه‌ی تیوال آغاز شد. او درباره‌ی نقش و تاثیر منابع انسانی و فرهنگ سازمانی گفت و مصادیقی را نیز برشمرد. همچنین، بخشی از گفت‌وگوی‌مان به تجربه‌ی مدیریت بحران تیوال در دوران کرونا اختصاص یافت و برنامه‌هایی که برای حفظ برند در آن دو سال کذایی پیش بردند را توضیح داد.

در انتهای گفتگو، مختصری از برنامه‌های جاری و پیش روی تیوال پرسیدم و از برنامه‌های محمد عمروآبادی و تیم‌اش برای ورود به بازارهای خارجی مطلع شدم.


با وجود قدمت، قدرت و اهمیت تیوال در فضای استارتاپی ایران، گفت‌وگوهای محدودی از موسسین این کسب‌وکار یافت می‌شود و محمد عمروآبادی و تیم‌اش، کمتر در جریان‌های رسانه‌ای فضای کسب‌وکارهای آنلاین حضور دارند. او علت این ماجرا را، تمرکز حداکثری بر «تیوال» می‌داند و ترجیح می‌دهد که به‌جای حضور در فضای خبری حوزه‌ی فناوری، بیشتر بر امور اجرایی سازمان‌شان متمرکز باشد.

نگاه خاص او به مساله‌ی روابط عمومی شاید در تضاد با بسیاری از موسسانِ کسب‌وکارهای هم‌رده‌اش باشد و بتوان از این منش، الگویی متفاوت استخراج کرد. از این نظر، شنیدن این ایپزود، علاوه بر علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین می‌تواند برای فعالان عرصه‌ی روابط عمومی نیز جذاب باشد.

۴/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
امین دولتی

امین دولتی |‌ مدیرعامل حال | زمین‌های خالی در صنعت سلامت الکترونیک

استارتاپ حال (مشورپ سابق) یکی از بازیگران قدیمی در صنعت سلامت الکترونیک ایران است که قریب به پنج میلیون کاربر دارد. با امین دولتی، مدیرعامل حال درباره‌ی روند ایجاد و توسعه‌ی حال و فرایند جذب سرمایه‌اش از آسان پرداخت (آپ) گپ زدیم و کمی هم درباره‌ی مشکلات و فرصت‌های بازار سلامت الکترونیک در ایران صحبت کردیم.
ادامه
حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان

مدیر انتشارات روزبهان | حامد کنی | مردم کتاب نمی‌خوانند؟

یک گزاره‌ی ثابت بین همه‌ی اهالی کتاب و حتی آدم‌هایی که خیلی اهل کتاب نیستند رواج دارند: مردم کتاب نمی‌خوانند! با حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان درباره‌ی صحت این گزاره حرف زدیم، فرایند تولید کتاب را مرور کردیم و درباره‌ی آینده‌ی بازار کتاب صحبت کردیم.
ادامه
پویا رجامند

پویا رجامند | مدیرعامل زرین پلاس | از بازار تبلیغات آنلاین تا کسب‌وکار فینتک

پویا رجامند طی ده سال گذشته در راه‌اندازی کسب‌وکارهای مختلفی مشارکت داشته و در عمده‌ی آن‌ها نیز توانسته با شرایط مطلوبی خروج کند. با او درباره‌ی فراز و فرودهای مسیر حرفه‌ای اش گپ زدم و پیرامون فرصت‌های بازار فینتک و برنامه‌های‌اش برای زرین پلاس گفتگو کردم.
ادامه
Total
0
Share