علی سریزدی | موسس دکتردکتر، مدیرعامل دانزی | واکاوی تجربه‌ی خروج از استارتاپ

علی سریزدی هفت سال پیش استارتاپ دکتردکتر را در یزد راه‌اندازی کرد و پس از چندی برای توسعه‌اش به تهران آمد. دو سال پیش، تمام سهام خود را به شرکت دیگری واگذار کرد و به‌طور کامل از آن خارج شد. حالا و پس از گذشت زمانی مبسوط، از او درباره‌ی این تجربه پرسیدم.

خروج موسس یا موسسین اولیه‌ی یک استارتاپ از آن و واگذاری‌اش به سهامداران تازه، تجربه‌ای جذاب و توأمان کم‌ترتکرارشده در اکوسیستم استارتاپی ایران است. علی سریزدی قریب به دو سال پیش کسب‌وکاری که خود موسس‌اش بود را پس از پنج سال، به‌طور کامل واگذار کرد و از آن جدا شد. حالا که دو سال از آن ایام گذاشته، از او پرسیدم که آن تجربه را چه‌طور روایت و البته قضاوت می‌کند.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

فرایند واگذاری یک استارتاپ، آن‌هم در مرحله‌ای که دو راند جذب سرمایه داشته و توانسته به بازیگر مطرحی در صنعت خود شود، ابدا ساده نیست. خصوصا در جغرافیایی که تجربه‌های مشابه کم‌شمارند و در از همان تعداد انگشت‌شمار هم اطلاعات زیادی در دست نیست.

علی سریزدی این اپیزود، با دقت و تفصیل، گام‌های این فرایند را از منظر تجربه‌ی خود روایت کرد. گفت‌وگوی‌مان محدود به بعد فنی و اجرایی نبود و کمی درباره‌ی امکان‌هایی که پس از این تصمیم برای او فراهم آمد، صحبت کردیم. هم‌چنین، دلایل اتخاذ این تصمیم و مسائلی که او را برای دست کشیدن از استارتاپی خوش‌آتیه وا داشت را هم به بحث گذاشتیم. شنیدن‌اش، بی‌شک، می‌تواند برای هرکه در فضای استارتاپی ایران مشغول است، مفید باشد.


درباره‌ی علی سریزدی

علی سریزدی کار خود را از موطن‌اش، یزد آغاز می‌کند. در آن‌جا شرکتی در حوزه‌ی طراحی وبسایت داشته که دکتردکتر نیز از دل آن شرکت سر بر می‌آورد. رفته‌رفته و با توسعه‌ی دکتردکتر، مجبور به مهاجرت به تهران می‌شود و در دو راند برای استارتاپ‌اش سرمایه جذب می‌کند.

پس از واگذاری دکتردکتر به شرکت لیان، دوباره به یزد باز می‌گردد و بعد از چندی، فعالیت‌های تازه‌ای را در حوزه‌ی استارتاپی آغاز می‌کند. او همینک با همراهی برادران‌اش، کسب‌وکار «دانزی» را که در حوزه‌ی آموزش کودک و نوجوان فعال است، راه می‌اندازد و موفق به جذب یک راند سرمایه نیز شده است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
1 بازخورد
  1. گفتگوی جذابی بود برای من، سالها دنبال این سوال بودم که بنیانگذاران استارتاپ ها که هردفعه سرمایه جذب میکنن کلی سهام میدن، آخرش وضعیتشون چی میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
وحید رجبلو

وحید رجبلو | در ستایش زندگی

وحید رجبلو کارآفرینی دارای معلولیت است که به تازگی برای طی مراحل درمان بیماری پیش‌رونده‌اش به آمریکا مهاجرت کرده. با او درباره‌ی داستان توانیتو، مشکلات معلولان در ایران، برنامه‌اش برای آینده و برخی حواشی دیگر گپ زدم.
ادامه
جواد عامل

استارتاپ‌های ایرانی: منتفع یا متضرر از فیلترینگ و تحریم؟ جواد عامل | مدیرعامل نشان

دسترسی به برخی سرویس‌های بین‌المللی در ایران به‌دلیل فیلترینگ یا تحریم، محدود شده است. «کاسب تحریم» صفتی‌است که برخی به استارتاپ‌های ایرانی مشابه با سرویس‌های مسدود شده می‌دهند. با جواد عامل که مدیرعامل سرویس مسیریاب نشان است، دراین‌باره گفت‌وگو کردم و نظر او را از تاثیر فیلترینگ و تحریم بر استارتاپ‌های داخلی پرسیدم.
ادامه
محمدعلی جنت خواه

محمدعلی جنت خواه | چگونه بهتر فکر و تحلیل کنیم؟

دقت تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های محمدعلی جنت خواه از وقایع سیاسی، اجتماعی و البته اقتصادی ایران (و بعضا جهان) در ماه‌های اخیر، نامش را سر زبان‌ها انداخته. با او درباره‌ی سازوکار تحلیل، شیوه‌ی تفکر و نگاهش به جهان صحبت کردم. دستگاه پیشنهادی او برای تفکر و تحلیل رخدادهای مختلف، الگوی جذابی برای شناخت و استفاده است. فرصت شنیدن‌اش را از خود نگیرید!
ادامه
Total
0
Share