احسان یوسفی | مدیرعامل CoCo | رفتار کاربران شبکه‌های اجتماعی تغییر کرده؟

احسان یوسفی مدیرعامل پلفترم CoCo است که در حوزه‌ی تحلیل شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. سرویس کوکو به تازگی توانسته راند نخست جذب سرمایه‌اش را به‌انجام رساند و در آغاز مسیر ورود به بازار بین‌المللی قرار دارند. با او درباره‌ی رفتار کاربران در شبکه‌های اجتماعی در پس رخدادهای اخیر، برنامه‌شان برای ورود به بازار بین‌المللی و تفاوت‌های بازار ایران با بقیه‌ی جهان گپ زدم.
احسان یوسفی

قریب به دو ماه است که شبکه‌های اجتماعی در ایران به سطح تازه‌ای از محدودسازی دچار شدند. اینستاگرام، محبوب‌ترین سوشال مدیا در میان ایرانیان، از دسترس خارج شده و استفاده از آن با ابزارهای دور زدن مرسوم هم آسان نیست. با این‌حال، به نظر نمی‌آید که کاربران این پلتفرم ریزش داشته باشد. با احسان یوسفی درباره‌ی تغییر رفتار کاربران این پلفترم گفتگو کردم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

از ابتدای ایجاد دور تازه‌ی محدودیت‌ها بر اینترنت، تقریبا همه‌ی فعالان فضای کسب‌وکار دیجیتال درباره‌ی اثرات منفی آن در تجارت الکترونیک صحبت کردند و تلاش داشتند تا به هر نحو ممکن، اخطار و اعتراض خود را به گوش مسئولان امر برسانند. تلاشی که تا این لحظه منجر به نتیجه نشده.

اما آن‌طور که احسان یوسفی می‌گوید، بر اساس آمارهای پلفترم CoCoِِ، بحران ایجاد شده برای کسب‌وکارهای دیجیتال تنها معلولِ محدودیت‌های اینترنت نیست و به نظر می‌رسد، بحران اجتماعی ایجاد شده بر آن تقدم دارد. چه آمارهای موجود و چه مشاهدات عینی نشان می‌دهد که حضور و فعالیت کاربران در شبکه‌های اجتماعی، چندان کاهش محسوسی ندارد. آنچه بارز است، تغییر رفتار و شیوه‌ی فعالیت کاربران در این رسانه‌های اجتماعی است که چندان به گذشته شباهت ندارد.


درباره‌ی پلتفرم CoCo

کوکو (CoCo.gl) نام پلفترمی است که در حوزه‌ی تحلیل کاربران شبکه‌های اجتماعی فعال است. این ابزار به شما کمک می‌کند که بتوانید وضعیت حساب‌های کاربری مختلف در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید و از میزان مشارکت مخاطبان هر اکانت سر در بیاورید. کوکو ابزار مناسبی برای دیجیتال مارکترهاست و به آن‌ها کمک می‌کند که در برنامه‌های اینفولئنسر مارکتینگ خود، گزینه‌های درست را ساده‌تر از انتخاب کنند.

همچنین ببینید: از مدیر شبکه‌های اجتماعی چه انتظاراتی داشته باشیم؟ | امیرحسین متین | مدیر ارشد شبکه‌های اجتماعی مگنت

کوکو فعالیت خود را در بازار ایران آغاز کرد. اما در ماه‌های اخیر و پس از جذب راند اول سرمایه‌ی خود از یک سرمایه‌گذار ایرانی ساکن اروپا، برنامه‌ی توسعه‌ی خود را در بازارهای بین‌المللی آغاز کرده. آنطور که احسان یوسفی اشاره کرد، به فراخور محدودیت‌های اخیر، برنامه‌شان برای ورود به بازار بین‌الملل تسریع شده و زودتر از آن‌چه انتظارش را داشتند، عملی شده است.

تفاوت معنادار سطح درآمد داخلی و خارجی و نبود اطمینان از آتیه‌ی بازار شبکه‌های اجتماعی درایران، احتمال تمرکز دوباره‌ی CoCo در بازار داخلی را از بین برده است.

Coco
نمونه‌ای از گزارش‌های CoCo

در حال حاضر این پلتفرم تنها ارائه‌دهنده‌ی آمارهای کمی از اکانت‌های کاربران اینستاگرام است. اما آن‌طور که احسان یوسفی در این گفتگو اشاره کرد، بناسبت به زودی تحلیل‌های کیفی نیز به این پلفترم اضافه شد.

احسان کد تخفیف kargah را برای مخاطبان کارگاه ایجاد کرده تا با آن بتوانید از ۵۰ درصد تخفیف در تمامی پلن‌های کوکو استفاده کنید. معرفی کوکو توسط کارگاه، جنبه تبلیغاتی ندارد و هزینه‌ای بابت آن دریافت نشده است.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)
2 بازخورد
  1. سرویس های مختلفی برای تحلیل شبکه های اجتماعی وجود داره. من از کوکو چندبار استفاده کردم. بعضی وقتا داده هاش به روز نیست اما در کل خوبه. امیدوار موفق باشن

  2. کیفیت صدای این اپیزود نسبت به قسمت های قبل خیلی بهتر بود. مجری هم کمتر تو صحبت مهمون میومد و هرجا که بحث رو دست میگرفت واقعا گفتگو رو بهتر میکرد. ایول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
جواد عامل

استارتاپ‌های ایرانی: منتفع یا متضرر از فیلترینگ و تحریم؟ جواد عامل | مدیرعامل نشان

دسترسی به برخی سرویس‌های بین‌المللی در ایران به‌دلیل فیلترینگ یا تحریم، محدود شده است. «کاسب تحریم» صفتی‌است که برخی به استارتاپ‌های ایرانی مشابه با سرویس‌های مسدود شده می‌دهند. با جواد عامل که مدیرعامل سرویس مسیریاب نشان است، دراین‌باره گفت‌وگو کردم و نظر او را از تاثیر فیلترینگ و تحریم بر استارتاپ‌های داخلی پرسیدم.
ادامه
حسام سعیدپور

کاربردهای تحلیل داده در صنایع غیر آی‌تی | حسام سعیدپور | مدیرعامل ویترای

حسام سعیدپور چندسال قبل، کار در کسب‌وکاری خانوادگی در عرصه‌ی تولید صنعتی را رها می‌کند و شرکتی در حوزه‌ی ارائه‌ی خدمات تحلیل داده به برندهای بزرگ راه می‌اندازد. با او درباره‌ی چالش‌های جاری‌سازی ابزارهای فناورانه در دل شرکت‌های صنعتی و سنتی گفت‌وگو کردم.
ادامه
محمد کریمی

یک کارخانه‌ی زنانه: ایجاد محدودیت یا فرصت؟ محمد کریمی | مدیرعامل ماسترفوده

مدیران برند «دکتر بُن» تصمیم گرفته‌اند که تنها از نیروی انسانی خانم در کارخانه‌شان استفاده کنند. تصمیمی که می‌تواند تعبیر به «تفکیک جنسیتی» و یا «ایجاد فرصت برابر» شود. با محمد کریمی درباره‌ی دلایل اتخاذ این تصمیم و شکل نگاهش به مساله گپ زدم. بخش نخست گفت‌وگوی‌مان هم به محصول دیگر شرکت ماسترفوده یعنی برند «بایودنت» و صنعت تولید آدامس در ایران اختصاص پیدا کرد. سعی کردم مختصات این بازار را بشناسم و نحوه‌ی تصمیم‌گیری در صنایع تولیدی را بهتر درک کنم.
ادامه
Total
0
Share