گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | علیرضا رنجبر شورابی | مشاور و طراح گیمیفیکیشن

پنجاهمین میهمان کارگاه علیرضا شورابی است که نام‌اش با مفهوم گیمیفیکیشن گره خورده. علیرضا در این حوزه‌ی کارگاه‌های مخلتفی برگزار کرده و با برندهای متنوعی نیز همکاری داشته. با او درباره‌ی مفهوم گیمیفیکیشن و کاربردهای‌اش گپ زدیم و چند نمونه‌ی داخلی را مرور کردیم.
علیرضا رنجبر شورابی طراح گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن مفهومی نسبتا تازه در فضای طراحی محصول است و همین تازگی ممکن است شناخت و فهم‌اش را کمی دشوار کند. علیرضا رنجبر شورابی از نخستین کسانی بود که به معرفی و توسعه‌ی مفهوم گیمیفیکیشن در فضای کسب‌وکارهای ایرانی و استارتاپ‌ها پرداخت.

او کارگاه‌های آموزشی مختلفی در این حوزه برگزار کرده و با سازمان‌های متنوعی همچون بانک آینده، بانک پاسارگاد و استارتاپ فرانش همکاری داشته. علیرضا شورابی چند مدتی‌است که به سوئد مهاجرت کرده و با شرکت‌های خارجی به عنوان طراح و مشاور گیمیفیکیشن مشغول به همکاری است.

پیش‌تر و در گفتگوی با صالح امینی اشاره‌ای به این حوزه شد و نامی از علیرضا بردیم. در این اپیزود، گفتگوی مفصلی درباره‌ی این مفهوم داشتیم و کمی هم در مسیر شغلی و حرفه‌ای او سرک کشیدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

با علیرضا رنجبر شورابی درباره‌ی تعریف گیمیفیکیشن و کاربردهای‌اش گفتگو کردم و پیرامون چند مثال واقعی گپ زدیم. منابعی برای آشنایی و یادگیری این مفهوم نیز معرفی شد که برای علاقه‌مندان به این حوزه می‌تواند مفید فایده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
2 بازخورد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
طراح سرویس و طراح خدمات | صالح امینی

طراح خدمات | صالح امینی | طراحی خدمات چگونه به کسب‌وکارها کمک می‌کند؟

صالح امینی که طی شش-هفت سال گذشته به شکل مستمر درگیر توسعه و کار حول مفهوم طراحی خدمات بده، میهمان قسمت بیست‌وهفتم کارگاه شد. با صالح درباره‌ی مسیر شغلی و تحصیلی او و همچنین، بازار کار طراحی خدمات گفت‌وگو کردم. همچنین درباره‌ی اثراتی که بهره‌گیری از این حرفه برای کسب‌وکارها به همراه دارد گپ زدیم.
ادامه
امیر شبانی

امیر شبانی | مدیر هنری دیجی کالا | هوش مصنوعی تا کجا پیش می‌رود؟

استدیوی دیجی‌کالا در سال بیش از ۴۰۰۰ سفارش طراحی را به واحدهای مختلف تحویل می‌دهد. در چندماه گذشته، بخشی از کار با کمک ابزارهای هوش مصنوعی صورت گرفته. با امیر شبانی، مدیر هنری دیجی‌کالا درباره‌ی سازوکار دیزاین در دیجی‌کالا و نگاهش به هوش مصنوعی در این حوزه گپ زدیم.
ادامه
مهدی مجیدزاده

تیم محصول اسنپ فود چطور کار می‌کند؟ مهدی مجیدزاده | مدیر محصول ارشد اسنپ فود

قریب به ۳۰۰ نفر در تیم فنی و محصول اسنپ فود مشغول به‌کار هستند. با مهدی مجیدزاده درباره‌ی ساختار و نحوه‌ی کار این تیم گپ زدیم و کمی هم به مشکلات و چالش‌های کسب‌وکاری و محصولی اسنپ فود پرداختیم.
ادامه
Total
0
Share