گیمیفیکیشن چیست و چه کاربردهایی دارد؟ | علیرضا رنجبر شورابی | مشاور و طراح گیمیفیکیشن

پنجاهمین میهمان کارگاه علیرضا شورابی است که نام‌اش با مفهوم گیمیفیکیشن گره خورده. علیرضا در این حوزه‌ی کارگاه‌های مخلتفی برگزار کرده و با برندهای متنوعی نیز همکاری داشته. با او درباره‌ی مفهوم گیمیفیکیشن و کاربردهای‌اش گپ زدیم و چند نمونه‌ی داخلی را مرور کردیم.
علیرضا رنجبر شورابی طراح گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن مفهومی نسبتا تازه در فضای طراحی محصول است و همین تازگی ممکن است شناخت و فهم‌اش را کمی دشوار کند. علیرضا رنجبر شورابی از نخستین کسانی بود که به معرفی و توسعه‌ی مفهوم گیمیفیکیشن در فضای کسب‌وکارهای ایرانی و استارتاپ‌ها پرداخت.

او کارگاه‌های آموزشی مختلفی در این حوزه برگزار کرده و با سازمان‌های متنوعی همچون بانک آینده، بانک پاسارگاد و استارتاپ فرانش همکاری داشته. علیرضا شورابی چند مدتی‌است که به سوئد مهاجرت کرده و با شرکت‌های خارجی به عنوان طراح و مشاور گیمیفیکیشن مشغول به همکاری است.

پیش‌تر و در گفتگوی با صالح امینی اشاره‌ای به این حوزه شد و نامی از علیرضا بردیم. در این اپیزود، گفتگوی مفصلی درباره‌ی این مفهوم داشتیم و کمی هم در مسیر شغلی و حرفه‌ای او سرک کشیدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

با علیرضا رنجبر شورابی درباره‌ی تعریف گیمیفیکیشن و کاربردهای‌اش گفتگو کردم و پیرامون چند مثال واقعی گپ زدیم. منابعی برای آشنایی و یادگیری این مفهوم نیز معرفی شد که برای علاقه‌مندان به این حوزه می‌تواند مفید فایده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
2 بازخورد
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
طراح تجربه کاربری علی سادات طلب

طراح تجربه کاربری | علی سادات طلب

شغل طراحی تجربه کاربری چندسالی‌ست که در کشورمان تعریف شده و در همین مدت، تغییر و توسعه‌ی بسیاری را به خود دیده. حالا، چندده عنوان شغلی مختلف وجود دارد که همگی در سیطره‌ی تجربه کاربری تعریف می‌شوند. علی سادات طلب که پیش از این به عنوان طراح تجربه کاربری کافه بازار و دیوار و چند شرکت دیگر فعال بوده، حالا شرکت طراحی تجربه کاربری خود را راه‌اندازی کرده و در این گفت‌وگو، به معرفی این شغل و زیربخش‌های پرداخت.
ادامه
پرهام باغستانی

نقد تخصصی یا نظر شخصی؟ نقش بازخورد در فرایند طراحی محصول | پرهام باغستانی | طراحی محصول

پرهام باغستانی میهمان چهل و ششمین اپیزود از پادکست کارگاه شد و با او درباره‌ی مسیر پر پیچ و خم شغلی‌اش در حوزه‌ی طراحی محصول و تجربه کاربری گپ زدیم. از تفاوت‌های محیط کار در استارتاپ‌ها و سازمان‌ها گفتیم و روی موضوع بازخورد طراحی عمیق‌تر شدیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share