نظام پزشکی آمریکا چطور کار می‌کند؟ | علی گنجی‌زاده | پژوهشگر فوق دکتری پزشکی در میو کلینک

دکتر علی گنجی‌زاده حدود یک‌سال پیش از ایران مهاجرت کرد و حالا در میو کلینیک آمریکا مشغول به‌کار و تحصیل است. با او درباره‌ی شیوه‌های توسعه‌ی علم پزشکی با کمک هوش مصنوعی صحبت کردم و درباره‌ی تفاوت‌های زندگی در ایران و آمریکا از دید یک پزشک گفت‌وگو کردم
علی گنجی‌زاده

در گفت‌وگویی که قریب به دو سال پیش با علی گنجی‌زاده داشتم، درباره‌ی مسیر تحصیلی رشته پزشکی در ایران صحبت کردیم. مسیری که برخلاف نظر و تصور بسیاری، آن‌قدرها هم آسان نیست. حالا، یک‌سال از مهاجرت علی به آمریکا و آغاز کار و تحصیلِ همزمان‌اش در میو کلینیک می‌گذرد. در این اپیزود، دوباره میزبان او شدم تا از تفاوت‌های سیستم آموزش پزشکی و نظام درمانی آمریکا با ایران مطلع شوم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

گفت‌وگو با علی گنجی‌زاده محدود به بحث پیرامون تفاوت‌های نظام پزشکی دو کشور نشد و درباره‌ی سعی وسیع‌تر از تفاوت‌های فرهنگی و اقتصادی نیز گپ زدیم. کارکردهای هوش مصنوعی در پزشکی، نظام اقتصادی شبکه‌ی درمان و روندهای توسعه علم پزشکی، موضوع‌های دیگری بود که درباره‌ی به گفت‌وگو نشستیم.

۴.۷/۵ - (۶ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
تحصیل در رشته دندان پزشکی

تحصیل در رشته دندان پزشکی به زحمتش می ارزد؟ | محمد لاری | دندان پزشک

تحصیل در رشته دندان پزشکی شباهت چندانی به پزشکی ندارد. در گفتگو با دکتر محمد لاری روند تحصیل و سپس کار یک دندان پزشک را بررسی کنیم. اگر میل به تحصیل در این رشته را دارید، به نظرم شنیدن و یا تماشای این گفتگو می‌تواند مفید فایده باشد.
ادامه
الهام توسلی | داروسازی

تحصیل در رشته داروسازی به زحمتش می‌ارزد؟ | الهام توسلی | داروساز

الهام توسلی دانش‌آموخته‌ی رشته داروسازی است و از میانه‌های تحصیل، تصمیم گرفته مسیر شغلی اش را برخلاف عمده‌ی همکلاسی‌های‌اش در صنعت و حوزه‌ی بازاریابی محصولات دارویی دنبال کند. با او درباره‌ی شرایط تحصیلی رشته داروسازی، بازار کار و فرصت‌های کارآفرینی این عرصه گپ زدم.
ادامه
Total
0
Share