پزشک عمومی | علی گنجی زاده | تحصیل در رشته پزشکی به زحمتش می‌ارزد؟

تحصیل در رشته پزشکی انتخاب بسیاری از کنکوری‌هاست، اما آیا واقعا این انتخاب به زحمتش می‌ارزد؟ در گفتگویی دو ساعته با علی گنجی زاده به مرور مسیر تحصیلی پزشکی در ایران پرداختیم و از مشکلات و دشواری‌های‌اش گفتیم.
تحصیل در رشته پزشکی به زحمتش می ارزه؟

در قسمت سی‌وچهارم از کارگاه با علی گنجی زاده درباره‌ی روند تحصیل در رشته پزشکی در ایران صحبت کردیم و مراحل پیچیده، طولانی، دشوار و پر هزینه‌اش را مرور کردیم. علی که حدود دو سال پیش به عنوان پزشک عمومی فارغ‌التحصیل شده، جزئیات پردرد این مسیر ۱۶ ساله را به تفصیل شرح داد.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس


همه‌ی چیزهایی‌که درباره‌ی تحصیل در رشته پزشکی نمی‌دانیم!

انتخاب رشته پزشکی رویای بسیاری از والدین است. عنوان «دکتر» با خود، وزن و اعتبار معناداری به همراه می‌آورد و به شکل سنتی، تصویر یک زندگی ایده‌آل را به همراه دارد. اما چقدر این تصور با واقعیت همراه است؟

خبر خودکشی دانشجویان پزشکی در ماه‌های گذشته به یکی از ترندهای خبری تبدیل شد و دوباره گفتگو درباره‌ی این صنف را در شبکه‌های اجتماعی رواج دارد. توامان، موجبی شد که به این سوال تامل کنیم: تحصیل در رشته پزشکی به زحمت و مشقت‌اش می‌ارزد؟

تصور ما از طبابت، عمدتا به تصویر بیرونی و نهایی‌اش محدود است و اگر در این مسیر قدم نگذاشته باشیم، چندان از جزئیات و شرایط‌اش مطلع نیستم. صرف شانزده سال از بهترین دوره‌ی زندگی به تحصیل، تحمل فشارهای تحصیلی و شرایط بعضا دشوار روانی در این مسیر، بخشی از تکه‌ی ناپیدای این مسیر است.

در گفتگو با علی گنجی زاده مسیر تحصیلی و شغلی پزشکی را از سال‌های قبل از کنکور بررسی کردیم و پیچیدگی‌های هر مقطع و مرحله را به تفکیک بررسی کردیم. شنیدن و یا تماشای این گفتگو، کمک می‌کند که اولا تصویر واقعی‌تری از این عرصه پیدا کنیم و توامان، به درک بهتری از دشواری‌های‌اش برسیم.

اگر قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارید، تماشای این گفتگو برای‌تان مفید فایده خواهد بود. همچنین می‌توانید گفتگو با دکتر فرحناز کیان ارثی که در حوزه‌ی روانشناسی کودک و نوجوان فعال‌ هستند را نیز مرور کنید.


درباره علی گنجی زاده

علی گنجی زاده | مدیر محصول نورونیو و پزشک عمومی
علی گنجی زاده | مدیر محصول نورونیو

علی برخلاف عمده‌ی آدم‌هایی که به سمت رشته پزشکی گرایش پیدا می‌کنند، پیش از تحصیل، تجربه‌ی کارهای مختلفی را در فضای کسب‌وکار داشته.

از مسیر جشنواره‌ی خوارزمی به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول می‌شود و از میانه‌های راه به حوزه‌ی medical education علاقه‌مند می‌شود.

همین علاقه در کنار تجربه کارآفرینی که پیش از آغاز تحصیل داشته، او را به سمت راه‌اندازی چند کسب‌وکار در حوزه‌ی سلامت و پزشکی می‌کشاند.

همینک او علاوه بر فعالیت به عنوان دکتر عمومی در کسب‌وکاری نوآوارانه به نام نورونیو نیز فعال است.


مشاوره شغلی و تحصیلی با علی گنجی زاده

کارساز سرویس مشاوره شغلی است که در آن می‌تواند با متخصصان حوزه‌های مختلف مشاوره کاری و تخصصی داشته باشید. دکتر علی گنجی زاده نیز یکی از مشاوران این سرویس است. جهت دریافت وقت مشاوره به صفحه‌ی اختصاصی این متخصص مراجعه کنید.


تحصیل در رشته دندان پزشکی

در گفتگویی دیگر با محمد لاری درباره‌ی مسیر و شرایط تحصیل رشته دندانپزشکی گفتگو کردیم که می‌تواند به عنوان مکملی بر این گفتگو به حساب آید. پیشنهاد می‌کنیم پس از تماشا و یا شنیدن این گفتگو با علی گنجی زاده سری هم به اپیزود مربوط به دندان‌پزشکی بزنید.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
محمدعلی طائبی

محمدعلی طائبی | مدیر رشد کرفس | کار بین رشته‌ای، سفرکاری و چیزهایی دیگر!

محمدعلی طائبی مدیر ارشد رشد در شرکت کرفس است و به تیم‌های مختلف کمک می‌کند که روند توسعه‌ را سریع‌تر طی کنند. او چهارمین میهمان ابوالمشاغل کارگاه است. با او درباره‌ی نگاهش به ماهیت کار حرفه‌ای و همچنین، درباره‌ی شیوه‌ی جابجایی در بین مشاغل و حرفه‌های مختلف صحبت کردم.
ادامه
مجتبی درویشی

توسعه دهنده وردپرس | مجتبی درویشی

شصت‌وچهار میلیون وب‌سایت، از جمله همین سایت کارگاه با وردپرس توسعه یافته‌اند. در بیستمین قسمت با مجتبی درویشی به عنوان توسعه دهنده وردپرس گفتگو کردم. مجتبی از مسیر خودآموزی خود، دوبار مهاجرتش و شیوه‌های مختلف توسعه‌ی مسیر شغلی‌اش گفت. همچنین از سختی‌های کار در حوزه‌ی برنامه‌نویسی نکات قابل توجهی را مطرح کرد.
ادامه
وفا علی کمالیان مشاور منابع انسانی و پیشرفت شغلی

مشاور منابع انسانی | وفا علی کمالیان | چگونه مسیر شغلی خود را ترسیم کنیم؟

طراحی مسیر شغلی موضوعی پرتکرار در حوزه‌ی کار حرفه‌ایست. در گفتگو با آقای وفا علی کمالیان که تجربه‌ای ۲۰ ساله در حوزه‌ی مشاوره منابع انسانی دارند، سعی کردیم کمی دقیق‌تر به این مفهوم نگاه کنیم و بفهمیم که آیا حقیقتا مسیر شغلی را می‌توان طراحی کرد و یا نه؟
ادامه
Total
0
Share