معاون مهندسی | رضا کرامتی |‌ چگونه با تیم‌های فنی زبان مشترک بسازیم؟

رضا کرامتی که در حال حاضر به عنوان معاون مهندسی در شرکت آی‌تول مشغول به کار است، پیش‌تر، تجربه‌ی ساخت و مدیریت فنی استارتاپ مستربلیط را در کارنامه دارد. با رضا درباره‌ی مسیر شغلی نیروهای فنی و همچنین، مدیریت ارتباطات و خلق زبان مشترک با نفرات غیر فنی صحبت کردیم که می‌تواند نه تنها برای متخصصان فنی که برای همه‌ی پرسنل شرکت‌های استارتاپی مفید فایده باشد.
رضا کرامتی معاون مهندسی

میهمان قسمت بیست و چهارم از کارگاه، معاون مهندسی شرکت آی‌تول بود. رضا کرامتی در این گفتگو درباره‌ی مسیر شغلی خود به عنوان راهبر فنی، وظایف مدیر فنی و نقش‌های مختلفی که در سازمان ایفا می‌کند توضیح داد.

همچنین در بخشی از این گفت‌وگو درباره‌ی مشکلات ارتباطی میان تیم‌های فنی و غیر فنی گفت‌وگو کردیم و به اهمین نقش مهارت نرم گوش دادن فعال پرداختیم.


درباره رضا کرامتی

رضا مسیر شغلی کوتاه و توامان طولانی ای را پشت سر گذاشته! از حدود ده سال پیش، همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی به تیم اولیه‌ی تاسیس مستربلیط می‌پیوندد و مسئولیت فنی و توسعه محصول را به عهده می‌گیرد. در تمام مراحل رشد مستربلیط، یعنی از تاسیس و تا بدل شدن به یکی از بزرگترین پلفترم‌های فروش بلیط سفر در ایران، رضا کرامتی راهبری تیم فنی را به عده داشت.

پس از حضوری قریب به ۸ سال در مجموعه عتیق گشت، به عنوان معاون فنی به شرکت آی‌تول می‌پوندد و همینک نیز در همین سمت مشغول به‌کار است.


ارتباط با تیم فنی: سخت و جان‌کاه!

اگر در کسب‌وکاری کار کرده باشید که حول یک محصول نرم‌افزاری کار کند، حتما با دشواری تعامل با تیم‌های فنی آشنایی کافی دارید! در گفتگو با رضا کرامتی، سعی کردیم ماجرا از را منظری دیگر نگاه کنیم. سعی بر آن بود که بفهمیم که چه عامل و عاملی موجب پدید آمدن این موقیت می‌شود.

در این اپیزود پیرامون مهارت‌های نرم مورد نیاز نیروهای فنی گپ زدیم، الزاماتی که برای اعلام درخواست به تیم‌های فنی باید در نظر داشت را مرور کردیم. همچنین درباره‌ی نقش مدیر محصول نیز صحبت مبسوطی داشتیم. پیشنهاد می‌کنم که اگر اپیزود گفتگو با امیر تقی‌آبادی را نشنیده‌اید، بشنوید.

بخش دیگری از این گفت‌وگو نیز به تعریف و توصیف نقش معاون مهندسی و تفاوت‌های عملکردی‌ای با مدیر فنی (CTO) پرداختیم.


مشاوره شغلی با رضا کرامتی

رضا کرامتی یکی از مشاوران سرویس کارساز است. با کارساز می‌توانید به صورت مستقیم با ایشان گفتگو کرده و از مشاوره حرفه ای با او بهره ببرید. توضیحات بیشتر را در صفحه درخواست مشاوره مشاهده کنید.


از کجا بشنویم و ببینیم؟

برای تماشای نسخه‌ی ویدیویی این گفتگو می‌توانید به یوتوب کارگاه مراجعه کنید. همچنین برای شنیدن نسخه‌ی صوتی، از اپلیکیشن کست‌باکس یا اپل پادکستز استفاده کنید.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
رضا جیملی سردبیر مجله کارنگ

سردبیر یک رسانه چه مهارت‌هایی لازم دارد؟ رضا جمیلی | سردبیر هفته‌نامه کارنگ

اپیزود دهم پادکست کارگاه به گفتگو با رضا جمیلی اختصاص یافت. رضا این‌روزها به عنوان سردبیر در مجله‌ی تازه تاسیس کارنگ مشغول به‌کار است، اما سابقه و تجربه‌ی حضورش در رسانه‌های تخصصی حوزه‌ی کسب‌وکار به سال‌ها پیش و روزنامه‌ی کسب‌وکار بازمی‌گردد. در این گفت‌وگوی دو ساعته، هم وظایف و ویژگی‌های یک سردبیر را بررسی کردیم و هم به نقد و بررسی فضای کار رسانه‌ای در ایران پرداختیم.
ادامه
محمدعلی طائبی

محمدعلی طائبی | مدیر رشد کرفس | کار بین رشته‌ای، سفرکاری و چیزهایی دیگر!

محمدعلی طائبی مدیر ارشد رشد در شرکت کرفس است و به تیم‌های مختلف کمک می‌کند که روند توسعه‌ را سریع‌تر طی کنند. او چهارمین میهمان ابوالمشاغل کارگاه است. با او درباره‌ی نگاهش به ماهیت کار حرفه‌ای و همچنین، درباره‌ی شیوه‌ی جابجایی در بین مشاغل و حرفه‌های مختلف صحبت کردم.
ادامه
حسین مدنی مردم شناس

انسان شناس | حسین مدنی

وقتی عبارت مردم شناسی را در گوگل جستجو می‌کنی، آن‌را مترادف انسان شناسی نشان می‌دهد. موضوعی که حسین مدنی به عنوان یک مردم شناس با آن مخالف است. اگر شما هم مثل منِ پیش از این گفتگو، حوزه‌ی مردم شناسی را صرفا آکادمیک می‌دانید، این اپیزود را بشنوید تا از کارکردها و کاربردهایش در حوزه‌های دیگر، همچون کسب‌وکار مطلع شوید.
ادامه
Total
0
Share