ریحانه وحیدیان | پژوهشگر و کنشگر شهری | استعفا از کار دولتی پس از ۱۴ سال

کار دولتی برای بسیاری از ما، غایتِ موقعیت شغلی مطلوب است. خاصه اگر در سازمانی همچون شهرداری و در سمتی مدیریتی باشد. ریحانه وحیدیان که تجربه‌ی حضور در شهرداری تهران و وزارت فناوری اطلاعات را در سطوح ارشد داشته، پس از چهارده سال کار در نهادهای دولتی تصمیم گرفته که مسیر شغلی اش را در بخش خصوصی ادامه دهد. در این اپیزود درباره‌ی دلایل این تصمیم گپ زدیم.
ریحانه وحیدیان

ریحانه وحیدیان از چهارده سال پیش، در مجموعه شهرداری تهران شروع به کار کرده و به عنوان کارمند رسمی، سمت‌های کارشناسی تا مدیریتی را تجربه کرده. مدتی هم به عنوان دستیار جوان رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این نهاد دولتی حضور داشته. او در نهایت در همین هفته‌های اخیر به صورت رسمی پرونده کارمند دولتی بودن‌ خود را بست و برای کسب تجربه‌های جدید در مسیر شغلی اش، بخش خصوصی را برای فعالیت انتخاب کرده است.

ریحانه وحیدیان پنجمین میهمان کارگاه در قسمت‌های ویژه‌ی ابوالمشاغل است. با او درباره‌ی اقتضاعات و شرایط کار دولتی گپ زدم و از حال و احوال کارکنان بخش دولتی پرسیدم. نقدهای‌ام به ساختار اجرایی در دستگاه‌های دولتی را طرح کردم و او به فراخور تجربه‌اش، دلایل و ریشه‌های‌اش را شرح داد.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
رهام افغانی خراسکانی

رهام افغانی خراسکانی | نظام دانشگاهی در ایران چطور کار می‌کند؟

رهام افغانی خراسکانی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌های صنعتی اصفهان و صنعتی شریف فارغ‌التحصیل شده و سپس برای طی مقطع دکتری راهری پلی‌تکنیک میلان می‌شود. او پس از بازگشت به ایران در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می‌شود و پس از هشت سال تدریس در این دانشگاه، از آن اخراج می‌شود. در این اپیزود پیرامون این رویداد و موضوعاتی دیگر گفت‌وگو کردیم.
ادامه
امیر لطیفی

«شغل» مهم است؟ نگاهی تازه به فلسفه‌ی کار کردن | امیر لطیفی | توسعه دهنده نرم‌افزار

امیر لطیفی برنامه‌نویس است، اما هویت خود را در جهانی خارج از حوزه‌ی نرم‌افزار می‌جوید و تعریف می‌کند. با او که این‌روزها بیشتر از دنیای توسعه نرم‌افزار به وادی «فلسفه» اعتنا دارد، درباره‌ی فلسلفه‌ی کار کردن حرف زدم و نظرش را درباره‌ی اهمیت شغل و نقش‌اش در معنای زندگی جویا شدم.
ادامه
پوریا درنی همدانی

نهاد دانشگاه در مسیر کارآفرینی موثر است؟ پوریا درنی همدانی | استادیار دانشگاه بازرگانی ناینرود

آیا مسیر کارآفرینی از دانشگاه می‌گذرد؟ در این ایپزود با پوریا درنی همدانی، استادیار دانشگاه ناینرود پیرامون همین موضوع و شرایط استارتاپ ویزای هلند گفت‌وگو کردم.
ادامه
Total
0
Share