افراد چند پتانسیلی را بهتر بشناسیم | ابوالفضل فتاحی | ابوالمشاغل ۳

میهمان سی‌ونهم کارگاه ابوالفضل فتاحی بود. او ده‌ها شغل مختلف را آزمون کرده و کسب‌وکارهای مختلفی را راه انداخته. اما نه خود را شاغل می‌داند و نه کارآفرین. سومین اپیزود ابوالمشاغل با خلبانی تهیه شد که سابقه‌ی کتابفروشی، کاشی‌کاری و برگزاری اردوهای دانش‌آموزی را در مسیر شغلی‌اش دارد!
ابوالفضل فتاحی | افراد چند پتانسیلی

پیدا کردن عنوان شغلی برای فردی چند پتانسیلی که بیش از چهل شغل و حرفه را آزمون کرده و بسیار بیشتر از این عدد، مهارت‌های مختلف را یاد گرفته میسر نیست. هرچند شکل کار ابوالفضل فتاحی بی شباهت به کارآفرینی سریالی نیست، اما خودش اصرار دارد که کارآفرین خطاب‌اش نکنیم و ترجیح می‌دهد که عنوان «طراحی و توسعه دهنده دیوانه بازی» را داشته باشد.

ابوالفضل از دوران مدرسه کار کردن را آغاز کرده و از همان ابتدا تا همین امروز، کار و اشتغال برای‌اش به بازی و سرگرمی شباهت بیشتری دارد. در دنیای حرفه‌های مختلف بازیگوشی کرده و مهارت‌های مختلف را نیز یاد گرفته. از کاشی‌کاری و برق‌کشی و کابیت‌سازی تا خلبانی و کتابفروشی و برگزاری اردوهای آموزشی و توسعه‌ی محصولات نرم‌افزای!

نگاه ابوالفضل فتاحی به مقوله‌ی کار و مسیر شغلی بی‌تردید با همه‌ی میهمانانی که پیش‌تر در کارگاه داشتم تفاوت دارد. شنیدن جهان‌بینی او شاید کمک کند که تصویر بهتری از کار حرف‌ای برای خودمان بسازیم.

در بخشی از این گفتگو نیز به آدم‌های چند پتانسیلی و ویژگی‌های مشترک‌شان پرداختیم. اگر شما هم میل به کنجکاوی دارید و می‌خواهید حوزه‌های مختلف را تجربه کنید، شنیدن این بخش از گفتگو قطعا برای‌تان جذاب خواهد بود.


کارگاه با حمایت و همراه ابر آروان تحقیق و راهنمای جامعی برای انتخاب هدیه سازمانی توسط تیم‌های منابع انسانی منتشر کرده است. از طریق صفحه راهنمای هدایای سازمانی می‌توانید این گزارش را دریافت کنید.


شنیدن و تماشای کارگاه

برای شنیدن کارگاه می‌توانید از همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست همچون کست‌باکس استفاده کنید. همچنین نسخه‌ی تصویری گفت‌وگوها که عموما مفصل تر از نسخه‌ی صوتی است را می‌توان در کانال یوتوب کارگاه پیدا کرد.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
مسعود زمانی

مسعود زمانی | معاون نوآوری فناپ | چشم انداز اکوسیستم دیجیتال ایران

مسعود زمانی معاون فناوری فناپ است. او در سال‌های اخیر، تمرکز ویژه‌ای بر مطالعات بین نسلی داشته و همواره تلاش کرده تا با نگاهی آینده‌پژوهانه، ترندهای فناوری را پیش از موعد شناسایی کند. با او درباره‌ی شرایط حال حاضر ایران از منظر فناوری و کسب‌وکاری گفت‌وگو کردم و نظرش را درباره‌ی آتیه‌ی قابل پیش‌بینی جویا شدم. گفت‌وگوی‌مان سمت‌وسوی مختلف داشت. فکر می‌کنم شنیدنش می‌تواند برای همگان جذاب باشد.
ادامه

ابوالمشاغل ۱ [قسمت ویژه] | سعید زاهدی

از این پس، هر سیزده قسمت یک‌بار، اپیزود ویژه‌ای خواهیم داشت با عنوان ابوالمشاغل. عنوان این اپیزودهای ویژه را از کتابی با همین عنوان، نوشته‌ی مرحوم نادر ابراهیمی برگزدیم که چندان بی‌ربط به ماهیت کارگاه هم نیست. در قسمت‌های ویژه، پیرامون مفهوم شغل حرف می‌زنیم و فارغ از عناوین شغلی، تجربه افرادی که مواجهه‌ی متفاوتی با اشتغال داشتند را می‌شنویم. سعید زاهدی اولین میهمان ابوالمشاغل است.
ادامه
حسین مدنی مردم شناس

انسان شناس | حسین مدنی

وقتی عبارت مردم شناسی را در گوگل جستجو می‌کنی، آن‌را مترادف انسان شناسی نشان می‌دهد. موضوعی که حسین مدنی به عنوان یک مردم شناس با آن مخالف است. اگر شما هم مثل منِ پیش از این گفتگو، حوزه‌ی مردم شناسی را صرفا آکادمیک می‌دانید، این اپیزود را بشنوید تا از کارکردها و کاربردهایش در حوزه‌های دیگر، همچون کسب‌وکار مطلع شوید.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share