تجربه‌ی زیست هنرمندانه در فرنگ! | رام عضدی | داستان‌ساز

رام عضدی از کارشناسی ارشد دانشگاه تهران انصراف می‌دهد و به‌دنبال علاقه‌اش، ادبیات می‌رود. با او درباره‌ی این تصمیم و تجربه‌اش از مهاجرت گپ زدیم.
رام عضدی

ده سال پیش و در بهار سال ۱۳۹۳، شماره‌ی پنجاه مجله‌ی حرفه: هنرمند، پرونده‌ای با موضوع مهاجرت منتشر کرد. موضوع آن ویژه‌نامه، که به مهاجرت هنرمندان و واکاوی تجربه‌شان از این پدیده اختصاص داشت، در این سال‌ها همراه من بوده و هربار دوست یا آشنای هنردان و هنرمندی را یافتم که تن به مهاجرت داده، درباره‌ی تجربه و شکل مواجه‌اش پرسیدم. رام عضدی، دوستِ داستان‌باز و هنردان و پادکست‌ساز و کنج‌کاوم را هم در مقابل این سوال گذاشتم و از او درباره‌ی تجربه‌ی سه‌ساله‌اش از مهاجرت به لندن پرسیدم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

من رام عضدی را به واسطه‌ی پادکستش، پادکست کنارش، شناختم. خود کنارش را هم به واسطه‌‌ی پادکست کتابگرد پیدا کردم. او در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده که تصمیم می‌گیرد قید مهندسی را بزند و به ادبیات پناه ببرد. چند ماه بعد، سر کلاس درس «مطالعات تطبیقی ادبیات» در دانشگاهی در لندن می‌نشیند در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل می‌شود.

در این گفت‌وگو هم درباره‌ی تجربه‌ی رام عضدی از مهاجرت گپ زدیم و هم با رشته‌اش، که گویا در دانشگاه‌های ایران مشابه‌اش نیست، صحبت کردیم.کمی هم به عالم پادکست‌ها پرداختیم و مختصری هم درباره‌ی فرصت‌های کاری هنرمندان صحبت کردیم.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
امیر شوکتی

کار و زندگی در سفر | امیر شوکتی | کارآفرین، Digital Creator

امیر شوکتی کارهای مختلفی کرده: از راه‌اندازی بات تلگرامی «حرف به من» و فروشگاه «پینامارکت» تا خبرنگاری و برنامه‌نویسی. اما به‌یکباره و در آستانه‌ی جذب سرمایه برای استارتاپ تازه‌اش، تصمیم می‌گیرد از فضای کسب‌وکار فاصله بگیرد و یک دیجیتال نومد باشد. با او درباره‌ی چگونگی اتخاذ این تصمیم و تجربه‌های تازه‌اش از زندگی صحبت کردم.
ادامه
حسین وحدانی

کار و زندگی در میان کلمات | حسین وحدانی | نویسنده

حسین وحدانی مسیر حرفه‌ای‌اش را از فضای روزنامه‌نگاری آغاز می‌کند و تا سطح سردبیری هم پیش می‌آید. اما راه به سمت حوزه‌ی کسب‌وکار و بازاریابی کج می‌کند و در این میان، دست به نوشتن و نشر کتاب هم می‌زند. عینِ عاشقی و دالِ دوست داشتن، دو اثر موفق اوست که طرفداران بسیاری دارد و اصلا بسیاری، حسین وحدانی را تنها به واسطه‌ی نویسندگی‌اش می‌شناسند. در این گفتگو سعی کردم مرز و فصول مشترک میان کار رسانه‌ای، تجاری و هنری را با او مرور کنم.
ادامه
استراتژیست محتوا مهدی زارع سریزدی

استراتژیست محتوا چه نقشی ایفا می‌کند؟ | مهدی زارع سریزدی استراتژیست محتوا در دیوار

مهدی زارع سریزدی از سال‌های دور به عنوان تولید کننده محتوا در حوزه‌ی فناوری کارش را آغاز کرده و در چند سال اخیر بیشتر به حوزه استراتژی محتوا و مدیریت محتوا متمرکز بوده است. با او درباره‌ی وظایف استراتژیست محتوا و مهارت‌هایی که لازم دارد گپ زدیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share