تجربه‌ی زیست هنرمندانه در فرنگ! | رام عضدی | داستان‌ساز

رام عضدی از کارشناسی ارشد دانشگاه تهران انصراف می‌دهد و به‌دنبال علاقه‌اش، ادبیات می‌رود. با او درباره‌ی این تصمیم و تجربه‌اش از مهاجرت گپ زدیم.
رام عضدی

ده سال پیش و در بهار سال ۱۳۹۳، شماره‌ی پنجاه مجله‌ی حرفه: هنرمند، پرونده‌ای با موضوع مهاجرت منتشر کرد. موضوع آن ویژه‌نامه، که به مهاجرت هنرمندان و واکاوی تجربه‌شان از این پدیده اختصاص داشت، در این سال‌ها همراه من بوده و هربار دوست یا آشنای هنردان و هنرمندی را یافتم که تن به مهاجرت داده، درباره‌ی تجربه و شکل مواجه‌اش پرسیدم. رام عضدی، دوستِ داستان‌باز و هنردان و پادکست‌ساز و کنج‌کاوم را هم در مقابل این سوال گذاشتم و از او درباره‌ی تجربه‌ی سه‌ساله‌اش از مهاجرت به لندن پرسیدم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

من رام عضدی را به واسطه‌ی پادکستش، پادکست کنارش، شناختم. خود کنارش را هم به واسطه‌‌ی پادکست کتابگرد پیدا کردم. او در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل بوده که تصمیم می‌گیرد قید مهندسی را بزند و به ادبیات پناه ببرد. چند ماه بعد، سر کلاس درس «مطالعات تطبیقی ادبیات» در دانشگاهی در لندن می‌نشیند در مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل می‌شود.

در این گفت‌وگو هم درباره‌ی تجربه‌ی رام عضدی از مهاجرت گپ زدیم و هم با رشته‌اش، که گویا در دانشگاه‌های ایران مشابه‌اش نیست، صحبت کردیم.کمی هم به عالم پادکست‌ها پرداختیم و مختصری هم درباره‌ی فرصت‌های کاری هنرمندان صحبت کردیم.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
مانی قاسمی

مانی قاسمی | موسس دیجیاتو | اقتصاد رسانه چطور کار می‌کند؟

مانی قاسمی موسس دیجیاتو و رسانه‌های دیگری چون روزیاتو و ویجیاتو ذیل گروه رسانه‌ای پرتو است. با او درباره‌ی اقتصاد رسانه، شیوه‌های حفظ بقا در جریان پرتلاطم و پرتغییر مصرف محتوا و هم‌چنین، مسئولیت‌های اخلاقی و حرفه‌ای رسانه‌های تخصصی صحبت کردم.
ادامه
محمد واعظی

هنر و کسب‌وکار: مرزها و امکان‌ها | محمد واعظی | فیلم‌ساز مستند، هم‌بنیان‌گذار دومان

محمد واعظی فیلم‌سازی مستند و مستقل است که تا کنون برای آثارش، جوایز مختلفی را از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده. اون چندمدتی‌است که در استدیو روایت خلاق دومان، مهارت و هنرش را تجاری‌سازی کرده و با کسب‌وکارهای مختلف همکاری می‌کند. با او درباره‌ی مسیر حرفه‌ای‌اش و دشواری‌های کارِ هنرمندانه در قلمرو کسب‌وکارها گپ زدم.
ادامه
استراتژیست محتوا مهدی زارع سریزدی

استراتژیست محتوا چه نقشی ایفا می‌کند؟ | مهدی زارع سریزدی استراتژیست محتوا در دیوار

مهدی زارع سریزدی از سال‌های دور به عنوان تولید کننده محتوا در حوزه‌ی فناوری کارش را آغاز کرده و در چند سال اخیر بیشتر به حوزه استراتژی محتوا و مدیریت محتوا متمرکز بوده است. با او درباره‌ی وظایف استراتژیست محتوا و مهارت‌هایی که لازم دارد گپ زدیم.
ادامه
Total
0
Share