مدیر انتشارات روزبهان | حامد کنی | مردم کتاب نمی‌خوانند؟

یک گزاره‌ی ثابت بین همه‌ی اهالی کتاب و حتی آدم‌هایی که خیلی اهل کتاب نیستند رواج دارند: مردم کتاب نمی‌خوانند! با حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان درباره‌ی صحت این گزاره حرف زدیم، فرایند تولید کتاب را مرور کردیم و درباره‌ی آینده‌ی بازار کتاب صحبت کردیم.
حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان

میهمان سی‌وسومین قسمت کارگاه حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان بود. در گفتگو با او درباره‌ی بازار کتاب، فرایند تولید آن و آینده‌ی کتاب و کتابخوانی صحبت کردیم.

گفتگوی من با حامد کنی بیشتر از شغل و مسیر شغلی او، حول موضوع و ماهیت کتاب شکل گرفت. از تعریف کتاب در جهان تازه آغاز شد و با راستی‌آزمایی گزاره‌ی پرتکرار «مردم کتاب نمی‌خوانند» ادامه یافت. همچنین درباره‌ی فرایند تولید کتاب حرف زدیم و پیرامون اهمیت کپی رایت در صنعت نشر حرف زدیم.

بخشی از گفتگوی ما به موضوع کتابسازی اختصاص یافت که این‌روزها بین اهالی کتاب در جریان است. ایسنا پیش‌تر دراین‌باره گفتگو و گزارش کاملی را منتشر کرده که بد نیست به آن نگاهی بی‌اندازید. همچنین حامد کنی در این گفتگو به عنوان ناشر به اهمیت کتاب تالیفی اشاره کرد.

پیشتر در کارگاه به معرفی کتاب استیو جابز غلط کرد با تو پرداختیم که جزء معدود کتاب‌های تالیفی در ایران درباره‌ی فضای کار حرفه‌ای است. بعد نیست به معرفی آن اثر نیز نگاهی بی‌اندازید.


درباره حامد کنی

حامد کنی مدیر انتشارات کاری‌نو

حامد کنی دانش‌آموخته رشته‌ی مترجمی زبان است، اما مسیر شغلی اش در ابتدا چندان قرابتی به آن نداشته. حامد از سن ۱۵ سالگی کار حرفه‌ای را آغاز کرده و در در ابتدا به حوزه‌های فنی گرایش داشته. سپس به انتشارات روزبهان می‌پیوندد و به پس از درگذشت بنیان‌گذار این موسسه، به عنوان مدیر انتشارات فعالیت‌اش را ادامه می‌دهد.

حامد کنی همینک علاوه بر انتشارات روزبهان، مدیریت انتشارات کاری‌نو را نیز به عهده دارد و بخشی از تیم موسس گروه فناوری اطلاعات نوروز نیز هست. گروه نوروز یکی از بزرگترین عرضه‌کنندگان کتاب در مارکت پلیس دیجی‌کالاست که مدیریت و تامین چندده هزار کتاب را در این فروشگاه به عهده دارد.


کتاب زندگی شغلی تان را طراحی کنید

در این گفت‌وگو به کتاب «زندگی شغلی‌تان را طراحی کنید» اشاره شد. این اثر که توسط کاربن تهیه شده است به موضوع طراحی و مدیریت مسیر شغلی به شیوه‌ای کارآمد می‌پردازد. توضیحات بیشتر درباره‌ی کتاب را می‌توانید در لینک زیر بیابید.


شنیدن و تماشای کارگاه

پادکست کارگاه را می‌توانید از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست دنبال کنید تا به محض انشار هر قسمت مطلع شوید. اپلیکیشن پادکست چیست؟ بهترین گزینه کست باکس است چرا؟ همچنین نسخه‌ی ویدئویی گفتگوهای کارگاه را می‌توانید از طریق یوتوب تماشا کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
میثم زرگرپور

سرمایه‌گذاری خطرپذیر: بیم‌ها و امیدها | میثم زرگرپور | مدیرعامل CInvest

میثم زرگرپور در سال‌های اخیر با صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلفی همکاری داشته و در جریان سرمایه‌پذیری استارتاپ‌های مختلفی بوده است. با او درباره‌ی وضعیت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در بازار ایران گپ زدم تا از زاویه‌ی نگاه سرمایه‌گذاران، به مشکلات موجود نظر بیاندازیم.
ادامه
علیرضا نخجوانی

موفقیت: آن‌چه هست، و آن‌چه نیست! علیرضا نخجوانی | توسعه دهنده کسب‌وکار

علیرضا نخجوانی در کسب‌وکارهای مختلفی به‌عنوان مدیر فروش و مدیرعامل حضور داشته و مشاور کسب‌وکار برندهای مختلفی بوده. با او درباره‌ی تعریف و نگاهش به مفهوم «موفقیت» گپ زدم و آموخته‌های او از مسیر شغلی‌اش را جویا شدم.
ادامه
رضا درعلی

فروشگاه اینستاگرامی، از ۰ تا ۱۴۰ هزار دنبال کننده | رضا درعلی | هم‌بنیان‌گذار و مدیر نوین ساکس

قریب به ۱۳۰ هزار فروشگاه اینستاگرامی در ایران فعال است و سهم مهمی از بازار خرده فروشی آنلاین ایران دارند. رضا درعلی یکی از گزینه‌های موفق این بازار است و توانسته در طی ۴ سال، بیش از ۱۴۰ دنبال‌کننده را با صرف تنها ۲۵ میلیون تومان به صفحه‌ی فروشگاه‌اش بیاورد. در این اپیزود به تفصیل درباره‌ی مسیر ایجاد و توسعه‌ی فروشگاه اینستاگرامی نوین ساکس گپ زدیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share