مدیر انتشارات روزبهان | حامد کنی | مردم کتاب نمی‌خوانند؟

یک گزاره‌ی ثابت بین همه‌ی اهالی کتاب و حتی آدم‌هایی که خیلی اهل کتاب نیستند رواج دارند: مردم کتاب نمی‌خوانند! با حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان درباره‌ی صحت این گزاره حرف زدیم، فرایند تولید کتاب را مرور کردیم و درباره‌ی آینده‌ی بازار کتاب صحبت کردیم.
حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان

میهمان سی‌وسومین قسمت کارگاه حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان بود. در گفتگو با او درباره‌ی بازار کتاب، فرایند تولید آن و آینده‌ی کتاب و کتابخوانی صحبت کردیم.

گفتگوی من با حامد کنی بیشتر از شغل و مسیر شغلی او، حول موضوع و ماهیت کتاب شکل گرفت. از تعریف کتاب در جهان تازه آغاز شد و با راستی‌آزمایی گزاره‌ی پرتکرار «مردم کتاب نمی‌خوانند» ادامه یافت. همچنین درباره‌ی فرایند تولید کتاب حرف زدیم و پیرامون اهمیت کپی رایت در صنعت نشر حرف زدیم.

بخشی از گفتگوی ما به موضوع کتابسازی اختصاص یافت که این‌روزها بین اهالی کتاب در جریان است. ایسنا پیش‌تر دراین‌باره گفتگو و گزارش کاملی را منتشر کرده که بد نیست به آن نگاهی بی‌اندازید. همچنین حامد کنی در این گفتگو به عنوان ناشر به اهمیت کتاب تالیفی اشاره کرد.

پیشتر در کارگاه به معرفی کتاب استیو جابز غلط کرد با تو پرداختیم که جزء معدود کتاب‌های تالیفی در ایران درباره‌ی فضای کار حرفه‌ای است. بعد نیست به معرفی آن اثر نیز نگاهی بی‌اندازید.


درباره حامد کنی

حامد کنی مدیر انتشارات کاری‌نو

حامد کنی دانش‌آموخته رشته‌ی مترجمی زبان است، اما مسیر شغلی اش در ابتدا چندان قرابتی به آن نداشته. حامد از سن ۱۵ سالگی کار حرفه‌ای را آغاز کرده و در در ابتدا به حوزه‌های فنی گرایش داشته. سپس به انتشارات روزبهان می‌پیوندد و به پس از درگذشت بنیان‌گذار این موسسه، به عنوان مدیر انتشارات فعالیت‌اش را ادامه می‌دهد.

حامد کنی همینک علاوه بر انتشارات روزبهان، مدیریت انتشارات کاری‌نو را نیز به عهده دارد و بخشی از تیم موسس گروه فناوری اطلاعات نوروز نیز هست. گروه نوروز یکی از بزرگترین عرضه‌کنندگان کتاب در مارکت پلیس دیجی‌کالاست که مدیریت و تامین چندده هزار کتاب را در این فروشگاه به عهده دارد.


کتاب زندگی شغلی تان را طراحی کنید

در این گفت‌وگو به کتاب «زندگی شغلی‌تان را طراحی کنید» اشاره شد. این اثر که توسط کاربن تهیه شده است به موضوع طراحی و مدیریت مسیر شغلی به شیوه‌ای کارآمد می‌پردازد. توضیحات بیشتر درباره‌ی کتاب را می‌توانید در لینک زیر بیابید.


شنیدن و تماشای کارگاه

پادکست کارگاه را می‌توانید از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست دنبال کنید تا به محض انشار هر قسمت مطلع شوید. اپلیکیشن پادکست چیست؟ بهترین گزینه کست باکس است چرا؟ همچنین نسخه‌ی ویدئویی گفتگوهای کارگاه را می‌توانید از طریق یوتوب تماشا کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
احسان یوسفی

احسان یوسفی | مدیرعامل CoCo | رفتار کاربران شبکه‌های اجتماعی تغییر کرده؟

احسان یوسفی مدیرعامل پلفترم CoCo است که در حوزه‌ی تحلیل شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. سرویس کوکو به تازگی توانسته راند نخست جذب سرمایه‌اش را به‌انجام رساند و در آغاز مسیر ورود به بازار بین‌المللی قرار دارند. با او درباره‌ی رفتار کاربران در شبکه‌های اجتماعی در پس رخدادهای اخیر، برنامه‌شان برای ورود به بازار بین‌المللی و تفاوت‌های بازار ایران با بقیه‌ی جهان گپ زدم.
ادامه
عادل طالبی

عادل طالبی | مدیر انتشارات برآیند | امید، بذر هویت ماست؟

عادل طالبی از قدیمی‌های فضای کسب‌وکارهای آنلاین ایران است و از قریب به بیست سال پیش کارش را آغاز کرده. برنامه‌نویسی، تدریس و نشر کتاب در کنار فعالیت‌های صنفی، از او برند شناخته‌شده‌ای در این حوزه ساخته. با او درباره‌ی نحوه‌ی شکل‌گیری برند شخصی‌اش، امیدش به آینده و تحلیل‌اش از وضع موجود صحبت کردم. پاسخ‌های دقیق و جذاب‌اش، حقیقتا شنیدنی از آب درآمد.
ادامه
مهدی خطیبی

ویراستار | مهدی خطیبی

مهدی خطیبی پیش از آن‌که ویراستار یا کتابدار باشد، ادیب است و آن‌طور که خودش در این گفتگو می‌گوید، با ادبیات و واژه‌ها عشق‌بازی می‌کند. در این گفتگوی یک‌ونیم ساعته درباره‌ی شکل ورودش به حوزه‌ی ادبیات و سپس ویراستاری گفت و از دشواری‌ها و البته‌ جذابیت‌های فن ویرایش صحبت کرد. این ایپزود می‌تواند علاوه‌ بر علاقه‌مندان شغل ویراستاری، برای دوستداران ادبیات نیز مفید و جذاب باشد.
ادامه
Total
0
Share