مزدک پاکزاد | مدیرعامل اسمارتک | بازار مارکتینگ تکنولوژی در ایران به کدام سمت می‌رود؟

اسمارتک بازوی مارکتینگ تکنولوژی دیجی کالاست که علاوه بر ارائه‌ی سرویس به شرکت‌های این گروه، مشتریانی خارج از این خانواده نیز دارد. با مزدک پاکزاد، مدیرعامل این شرکت درباره‌ی آینده‌ی صنعت مارکتینگ تکنولوژی در ایران گفت‌وگو کردم.
مزدک پادکزاد مدیرعامل اسمارتک

اسمارتک، بازوی مارکتینگ تکنولوژی دیجی‌کالا و شرکت‌های وابسته به آن نظیر فیدیبو و دیجی‌کالا جت است. اما مشتریان‌اش محدود به خانواده‌ی دیجی‌کالا نیست و به‌عنوان یک سرویس مستقل، با کسب‌وکارهای دیگری نیز همکار است. اسمارتک محصولات مختلفی را در حوزه‌ی Martech توسعه داده و به‌تازگی، سرویس «ادتریس» را نیز خریده است. با این‌وجود، شرکتی کم‌خبر و کم‌صداست و کمتر می‌توان نشانی از این مجموعه در رسانه‌ها پیدا کرد. مزدک پادکزاد در یکی از روزهای میانه‌ی تابستان، میزبان من در دفتر کارش شد درباره‌ی علت این کم‌صدایی و موضوعات دیگر گپ بزنیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

دفتر کار اسمارتک در شهرک غرب تهران است. در کوچه‌ای که به نسبت آن محدوده، خلوت به حساب می‌آید و در کمال تعجب می‌شد در میانه‌ی یک ‌روز کاری در آن جای پارک پیدا کرد. پس از آن‌که از در شرکت عبور می‌کنید، با یک حیات مشجر مواجه می‌شوید که حداقل یکی-دو درجه دمای هوای‌اش از کوچه پایین‌تر است. یک استخر کوچک و خالی هم چشم‌تان را می‌گیرد و از خودتان می‌پرسید که چرا آب ندارد؟ و خیلی زود پاسخ را حدس می‌زنید.

اتاق کار مزدک پادکزاد در طبقه‌ی دوم ساختمان است. چنددقیقه‌ای در لابی طبقه اول که پشت به فضای open office شرکت است منتظر می‌مانم. آدم‌ها، پشت به پشت، پشتِ لپ‌تاپ‌های‌شان نشسته و کار می‌کنند. چیزی بین ۳۰ تا ۴۰ نفر به چشم‌ام می‌آید که از عدد ۱۲۰ نفری که مزدک در طی گفت‌وگو به آن اشاره کمتر، کمتر می‌آید. کاش یادم مانده بود و پرسیده بودم که باقی آدم‌ها به دورکاری مشغول‌اند یا در طبقات دیگری نشسته‌اند.


رقابتی در کار است؟

در بازار ایران، چند شرکت مختلف به حوزه‌ی مارکتینگ تکنولوژی ورود کرده‌اند. برخی از آن نام‌ها دیگری در میان نیستند و برخی دیگر، حضور فعالی (حداقل در سطح رسانه) دارند. با این‌حال، به‌دلیل هزینه‌های نسبتا بالای این سرویس‌ها، طیف کسب‌وکارهایی که می‌توانند از سرویس‌های این حوزه استفاده کنند محدود است.

وضعیت اینترنت و عدم امکان پیش‌بینی آینده‌اش، کوچک بودن بازار، وجود رقبای خارجی (با وجود تحریم‌ها) در بازار و مساله‌ی جدی «اعتماد» به سرویس‌های وطنی، به‌نظر، مسائلی‌است که رشد این حوزه را کند و شاید ناممکن می‌کند. گفت‌وگو با مزدک را از همین‌جا آغاز کردم و سعی کردم فهم بهتری از بازار سرویس‌های عرصه‌ی بازاریابی دیجیتال پیدا کنم.

گفت‌وگو با مزدک پادکزاد محدود به همین موضوع نماند و به سمت و سوهای دیگری نیز کشیده شد. از پیچیدگی‌های حوزه‌ی منابع انسانی در شرکتی که قاطبه‌ی نفرات‌اش را نیروهای فنی تشکیل می‌دهند، چالش‌های کار با سازمان‌های بزرگ به‌عنوان مشتری و پیش‌بینی‌اش از آتیه‌ی این صنعت، دیگر بخش‌های گفت‌وگوی‌مان را تشکیل داد.


شنیدن این گفت‌وگو می‌تواند برای فعالان حوزه‌ی بازاریابی و خصوصا بازاریابی دیجیتال مفید باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
کیوان محیط مافی

کیوان محیط مافی | مدیرعامل دیجی‌نکست | شتاب‌دهنده‌های استارتاپی در ایران موفق بوده‌اند؟

در یک دهه‌ی اخیر، شتابدهنده‌های بسیاری روی کار آمدند و پس از چندی دیگر اسم و نشانی از آن‌ها نبوده است. با کیوان محیط مافی که حالا مدیرعامل دیجی‌نکست است، درباره‌ی عملکرد کلی شتابدهنده‌ها در ایران گپ زدیم و پیرامون محدودیت‌های نوآوری باز گفت‌وگو کردیم.
ادامه
مهرنوش کریم پور و محمدعلی طائبی | هم‌بنیان‌گذاران پیله

مهاجرت از تهران به لاهیجان؛ زندگی در مداری تازه | مهرنوش کریم‌پور، محمدعلی طائبی | هم‌بنیان‌گذاران پیله

مهرنوش کریم پور و محمدعلی طائبی تصمیم گرفتند کار و زندگی‌شان را در تهران رها و به شهر لاهیجان مهاجرت کنند. یک‌سال از آن تصمیم گذشته و حالا چندماهی می‌شود که برند «پیله» متولد شده. با آن‌ها درباره‌ی دلایل این تصمیم و وضع و حال پیله گفت‌وگو کردم.
ادامه
هادی فرنود

امیدی به آینده‌ی اکوسیستم استارتاپی هست؟ | هادی فرنود | موسس کاموا و پاکت

هادی فرنود از قدیمی‌ترین آدم‌های فعال در اکوسیستم استارتاپی ایران است و با رویدادهای همفکر و راه ابریشم، نقش غیرقابل انکاری در توسعه‌ی آن داشته. حالا و یک دهه پس از آن دوران پرامید، با او درباره‌ی وضع موجود اکوسیستم، بحران‌هایی که تجربه کرده و آینده‌ی محتملی که که در پیش دارد، گپ زدم. هم‌چنین، درباره‌ی شکل راه‌اندازی استارتاپ «پاکت» و نحوه‌ی ایجاد و حفظ اعتماد کاربران گفت‌وگو کردم.
ادامه
Total
0
Share