اولین هم‌نشینی متخصصان منابع انسانی | چالش‌های منابع انسانی در دوران پسا کرونا

اولین جلسه‌ی هم‌نشینی متخصصان منابع انسانی در تاریخ بیست اردیبهشت ۱۴۰۱ در رهنماکالج برگزار شد. در این نشست، قریب به ۳۰ نفر از مدیران و متخصصان منابع انسانی از سازمان‌های مختلفی همچون شیپور، ابر آروان، داتین و کارگزاری آگاه حضور داشتند. رویداد با ارائه‌ای از آقای محمد شهرمیانی درباره‌ی دوران پساکرونا در سازمان‌ها آغاز و با گفت‌وگوی میان حضار ادامه پیدا کرد.


کرونا: آنچه گذشت و آن‌چه در پیش است

ارائه‌ی محمد شهرمیانی با یادآوری دوران شروع کرونا آغاز شد و مراحل مختلفی که تیم‌های منابع انسانی در مواجهه با این بحران تجربه کردند را به مرور کرد. تجربه‌ی دورکاری برای بسیاری از کسب‌وکارها آن‌چنان ساده نبود، به خصوص کسب‌وکارهایی که ابعاد بزرگتری داشتند. تهیه‌ی زیرساخت‌های لازم در کنار الزام به تامین سلامت کارکنان، بار و فشار بیشتری به تیم‌های منابع انسانی وارد کرد.

به عقیده‌ی محمد شهرمیانی، کرونا موجب شد که اولویت‌های تیم‌های منابع انسانی تغییر کند و رفتارهای متفاتی را در زمینه‌ی ایجاد برند کارفرمایی از خود نشان دهد. این روند تا همین امروز نیز ادامه دارد و موجب شده تا انتظارات از واحد منابع انسانی به طرز چشم‌گیری تغییر کند.

در ادامه، توصیفی از وضع موجود واحدهای منابع انسانی ارائه شد وپیشنهادهایی برای مدیریت بهتر تیم‌ها در سازمان ارائه گردید. به پیشنهاد محمد شهرمیانی، سازمان‌ها می‌توانند روش‌های مختلفی را برای مدیریت تیم‌ها در دوران پساکرونا در پیش بگیرند. انعطاف در ساعات و شکل حضور پرسنل، تامین زیرساخت‌های لازم برای دورکاری، طراحی مدل‌های هیبرید و تعامل با پرسنل از مهمترین پیشنهادهای ایشان است.

برای تماشای نسخه‌ی کامل این ارائه و همچنین دریافت فایل پرزنتیشن به لینک‌های زیر مراجعه کنید.


گزارش تصویری اولین هم‌نشینی متخصصان منابع انسانی


نشست‌های تخصصی کارگاه به صورت ماهانه برگزار می‌شود. برای اطلاع از هم‌نشینی‌های آتی می‌توانید در گروه تلگرامی متخصصان منابع انسانی کارگاه عضو شوید و یا کارگاه را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
Total
0
Share