چرا نیروهای منابع انسانی در سازمان محبوب نیستند؟ | محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

میهمان این قسمت از کارگاه تمام طول مسیر شغلی ۲۰ ساله‌اش را در یک سازمان سپری کرده. با محمد شهرمیانی درباره‌ مسیر شغلی منابع انسانی، نقش آموزش اصولی و وفاداری به سازمان گپ زدم.
محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

چرا پرسنل تیم منابع انسانی محبوب نیستند؟ این سوال آغازین من در گفت‌وگو با محمد شهرمیانی بود، کسی که حالا مدیرعامل رهنما کالج است و پیش‌تر به مدت ۱۴ سال منابع انسانی شرکت رهنما را را مدیریت کرده.

در گفتگو با محمد محمد شهرمیانی درباره‌ی شیوه‌های تعامل بین نیروهای منابع انسانی با سایر تیم‌ها حرف زدیم و به نقش‌ها و وظایف این تیم پرداختیم. همچنین، مختصری درباره‌ی مفهوم «وفاداری» حرف زدیم و در انتها به شیوه‌های مهارت‌آموزی در این عرصه پرداختیم.


برند کارفرمایی در خدمت منابع انسانی یا بازاریابی؟

در یکی-دو سال گذشته موضوع برند کارفرمایی شایع شده و برندهای مختلف به انحای گوناگون تلاش می‌کنند تصویر خوش‌آیندی از محیط سازمان‌شان نشان دهند. جذب پرسنل کارآمد به نظر، مهمترین هدفی‌ست که در پس فعالیت‌هایی از این دست دنبال می‌شود.

با محمد شهرمیانی درباره‌ی کارکردهای فعالیت‌های ترویجی برای بهبود برند کارفرمایی حرف زدم و از او پرسیدم که چقدر این فعالیت‌ها در راستای اهداف مد نظر سازمان است.


شنیدن و یا تماشای کارگاه

برای تماشای نسخه‌ی تصویری گفت‌وگوی من با محمد شهرمیانی می‌تواند به کانال یوتوب کارگاه مراجعه کنید. همچنین نسخه‌ی صوتی این گفت‌وگو و ایپزودهای پیشین نیز از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست نظیر کست‌باکس قابل دریافت است. کست باکس چیست؟

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts
نازلی ابراهیمی مربی مسیر شغلی

منابع انسانی مدرن چه وظایف تازه‌ای دارد؟ | مربی مسیر شغلی | نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی همین چندسال قبل، بعد از سیزده سال کار و تحصیل از مالزی به ایران بازگشت و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به‌کار است. با او درباره منابع انسانی مدرن و وظایف تازه‌ای که به عهده دارد گپ زدیم.
ادامه
امیر شبانی مدیر هنری دیوار

مدیر هنری کیست و چه وظایفی دارد؟ امیر شبانی | مدیر هنری دیجی‌کالا

امیر شبانی که این‌روزها به عنوان مدیر هنری در شرکت دیجی‌کالا مشغول به‌کار است، مسیر حرفه‌ای خود را از طراحی گرافیک آغاز می‌کند و مدتی را هم بر روی بازاریابی دیجیتال تمرکز می‌کند. با او درباره‌ی نقش و وظایف یک مدیر هنری صحبت کردیم و از مهارت‌های لازم در این حرفه پرسیدم.
ادامه
تحصیل در رشته پزشکی به زحمتش می ارزه؟

پزشک عمومی | علی گنجی زاده | تحصیل در رشته پزشکی به زحمتش می‌ارزد؟

تحصیل در رشته پزشکی انتخاب بسیاری از کنکوری‌هاست، اما آیا واقعا این انتخاب به زحمتش می‌ارزد؟ در گفتگویی دو ساعته با علی گنجی زاده به مرور مسیر تحصیلی پزشکی در ایران پرداختیم و از مشکلات و دشواری‌های‌اش گفتیم.
ادامه