سرطان، امید، زندگی و چیزهایی دیگر | امیرحسین روشناش | مدیر مهندسی نرم‌افزار sezzle

امیرحسین روشناس قریب به یک دهه است که به کانادا مهاجرت کرده و همینک به‌عنوان مدیر تیم توسعه نرم‌افزار در شرکت sezzle مشغول به‌کار است. او در سال‌های اخیر به بیماری سرطان دچار شده، اما روند زندگی را کماکان امیدوارانه طی می‌کند. با او درباره‌ی شکل نگاه‌اش به جهان و زندگی و تعبیرش از مفهوم امید گپ زدم.
امیرحسین روشناس

خیلی سال پیش که «انسان در جست‌وجوی معنا» را خواندم، به خودم گفتم: این نمی‌تواند واقعی باشد. اصلا مگر می‌توان این‌قدر افراطی امیدوار بود؟ چند اپیزود قبل و در دل گفت‌وگو با علی‌اصغر هنرمند، وقتی بخش‌های دشوار زندگی‌اش را مرور می‌کرد، دوباره یاد همان برداشتم افتادم. دوباره و این‌بار در گپ‌وگفت با امیرحسین روشناس، به موضوع امید بازگشتم: کلمه‌ای که گویا گم‌اش کرده‌ام/ کرده‌ایم.

امیرحسین به بیماری سرطان دچار است. اما از یک‌ساعت اول این اپیزود را بشنوید، بعید است بتوانید از دل صحبت‌های امیرحسین نشانه‌ای بیابید که بشود به این‌چنین بیماری مهلکی نسبت داد. در بخش نخست گفت‌وگو درباره‌ی تجربه‌اش از مهاجرت، دورکاری و همکاری با افرادی از فرهنگ‌های اتنیک‌های مختلف گپ زدم.

بخش دوم گفت‌وگوی‌مان به تجربه‌اش از «زندگی با سرطان» اختصاص یافت. امیرحسین، به شکلی -به زعم من- افرادی امیدوار است و برای این حجم و سطح از امید داشتن، مبنای عقلی نیز دارد که در دل ایپزود به تفصیل توضیحش می‌دهد.

شنیدن این اپیزود را به همه پیشنهاد می‌کنم، بی هیچ پیش‌شرطی.


اسپانسر: ویپاد، ترابانک پاسارگاد

ویپاد اسپانسر اپیزود گفتگو با امیرحسین روشناس

ویپاد یا ترابانک پاسارگاد، شعبه تمام دیجیتال بانک پاسارگاد است که امکان بهره‌مندی از کلیه‌ی خدمات بانکی نظیر افتتاح حساب، دریافت تسهیلات و.. را از طریق موبایل یا لپ‌تاپ فراهم می‌کند. پس از افتتاح حساب، کارت بانکی ویپاد به‌صورت رایگان درب محل شما تحویل می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی ویپاد، امکان دریافت تسهیلات در چند دقیقه، بدون نیاز به مراجعه حضوری، چک، سفته و سایر موارد مشابه است. دریافت تسهیلات از ویپاد نیز نظیر سایر خدمات به‌صورت آنلاین اتفاق می‌افتد و نیازمند طی مراحل مرسوم اداری در شعب بانک نیست.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
رضا کرامتی معاون مهندسی

معاون مهندسی | رضا کرامتی |‌ چگونه با تیم‌های فنی زبان مشترک بسازیم؟

رضا کرامتی که در حال حاضر به عنوان معاون مهندسی در شرکت آی‌تول مشغول به کار است، پیش‌تر، تجربه‌ی ساخت و مدیریت فنی استارتاپ مستربلیط را در کارنامه دارد. با رضا درباره‌ی مسیر شغلی نیروهای فنی و همچنین، مدیریت ارتباطات و خلق زبان مشترک با نفرات غیر فنی صحبت کردیم که می‌تواند نه تنها برای متخصصان فنی که برای همه‌ی پرسنل شرکت‌های استارتاپی مفید فایده باشد.
ادامه
امیر لطیفی

«شغل» مهم است؟ نگاهی تازه به فلسفه‌ی کار کردن | امیر لطیفی | توسعه دهنده نرم‌افزار

امیر لطیفی برنامه‌نویس است، اما هویت خود را در جهانی خارج از حوزه‌ی نرم‌افزار می‌جوید و تعریف می‌کند. با او که این‌روزها بیشتر از دنیای توسعه نرم‌افزار به وادی «فلسفه» اعتنا دارد، درباره‌ی فلسلفه‌ی کار کردن حرف زدم و نظرش را درباره‌ی اهمیت شغل و نقش‌اش در معنای زندگی جویا شدم.
ادامه
Total
0
Share