سرطان، امید، زندگی و چیزهایی دیگر | امیرحسین روشناش | مدیر مهندسی نرم‌افزار sezzle

امیرحسین روشناس قریب به یک دهه است که به کانادا مهاجرت کرده و همینک به‌عنوان مدیر تیم توسعه نرم‌افزار در شرکت sezzle مشغول به‌کار است. او در سال‌های اخیر به بیماری سرطان دچار شده، اما روند زندگی را کماکان امیدوارانه طی می‌کند. با او درباره‌ی شکل نگاه‌اش به جهان و زندگی و تعبیرش از مفهوم امید گپ زدم.
امیرحسین روشناس

خیلی سال پیش که «انسان در جست‌وجوی معنا» را خواندم، به خودم گفتم: این نمی‌تواند واقعی باشد. اصلا مگر می‌توان این‌قدر افراطی امیدوار بود؟ چند اپیزود قبل و در دل گفت‌وگو با علی‌اصغر هنرمند، وقتی بخش‌های دشوار زندگی‌اش را مرور می‌کرد، دوباره یاد همان برداشتم افتادم. دوباره و این‌بار در گپ‌وگفت با امیرحسین روشناس، به موضوع امید بازگشتم: کلمه‌ای که گویا گم‌اش کرده‌ام/ کرده‌ایم.

امیرحسین به بیماری سرطان دچار است. اما از یک‌ساعت اول این اپیزود را بشنوید، بعید است بتوانید از دل صحبت‌های امیرحسین نشانه‌ای بیابید که بشود به این‌چنین بیماری مهلکی نسبت داد. در بخش نخست گفت‌وگو درباره‌ی تجربه‌اش از مهاجرت، دورکاری و همکاری با افرادی از فرهنگ‌های اتنیک‌های مختلف گپ زدم.

بخش دوم گفت‌وگوی‌مان به تجربه‌اش از «زندگی با سرطان» اختصاص یافت. امیرحسین، به شکلی -به زعم من- افرادی امیدوار است و برای این حجم و سطح از امید داشتن، مبنای عقلی نیز دارد که در دل ایپزود به تفصیل توضیحش می‌دهد.

شنیدن این اپیزود را به همه پیشنهاد می‌کنم، بی هیچ پیش‌شرطی.


اسپانسر: ویپاد، ترابانک پاسارگاد

ویپاد اسپانسر اپیزود گفتگو با امیرحسین روشناس

ویپاد یا ترابانک پاسارگاد، شعبه تمام دیجیتال بانک پاسارگاد است که امکان بهره‌مندی از کلیه‌ی خدمات بانکی نظیر افتتاح حساب، دریافت تسهیلات و.. را از طریق موبایل یا لپ‌تاپ فراهم می‌کند. پس از افتتاح حساب، کارت بانکی ویپاد به‌صورت رایگان درب محل شما تحویل می‌شود.

مهم‌ترین ویژگی ویپاد، امکان دریافت تسهیلات در چند دقیقه، بدون نیاز به مراجعه حضوری، چک، سفته و سایر موارد مشابه است. دریافت تسهیلات از ویپاد نیز نظیر سایر خدمات به‌صورت آنلاین اتفاق می‌افتد و نیازمند طی مراحل مرسوم اداری در شعب بانک نیست.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
سهیل نوین فرد توسعه دهنده ios

توسعه دهنده iOS | سهیل نوین‌فرد

گفتگو با متخصصین فنی ابدا کار ساده‌ای نیست، حداقل برای من که تجربه و مهارت برنامه‌نویسی ندارم. سهیل نوین‌فرد که حالا به عنوان توسعه دهنده iOS مشغول به‌کار است، مثال بسیاری از نیروهای فنی در همه‌ی شاخه‌های مرتبط و کم‌تر مرتبط (مثل مهندسی شبکه)‌ سرک کشیده و در مسیر شغلی خود تفریبا هر کاری مرتبط به توسعه نرم‌افزار را تجربه کرده. در این گفتگوی مفصل، درباره‌ی مسیر توسعه‌ی مهارت‌ها و همچنین مهاجرتش به انگلستان گپ زدیم.
ادامه
امیر تقی آبادی مدیر محصول

مدیر محصول کیست و چه وظایفی دارد؟ | امیر تقی آبادی | مدیر محصول ارشد خانومی

سومین میهمان من در کارگاه امیر تقی آبادی بود. امیر در مسیر شغلی اش حرفه‌های مختلفی را تجربه کرده: از راه‌اندازی کسب‌وکاری در حوزه موارد غذایی تا طراحی تجربه کاربری و مدیریت محصول و طراحی محصول را آزموده و حالا مدیر محصول ارشد شرکت خانومی است. با او درباره تعریف شغل مدیر محصول و ارتباط‌اش با سایر حرفه‌های مرتبط حرف زدیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share