علی‌اصغر هنرمند | موسس نارنجی و بزرگراه | در ستایش امید و استمرار

علی‌اصغر هنرمند و «نارنجی» نام‌شان به‌هم پیوندی ناگسستنی دارد، تا هنوز که دیگر از نارنجی اثری و در آن خبری نیست. با او درباره‌ی تجربه‌ی دوری ناخواسته‌اش از فضای کار و زندگی حرف زدم و از شیوه‌هایی که برای حفظ امید و بهره‌وری به‌کار می‌برد، پرسیدم.
علی‌اصغر هنرمند

ده سال پیش و در آذر سال ۱۳۹۲، علی‌اصغر هنرمند و تعدادی از همکارانش در وبسایت نارنجی دستگیر و سپس حبس‌های طولانی‌مدتی را تحمل کردند. نارنجی یکی از نخستین سایت‌های خبری حوزه‌ی فناوری در ایران بود که از ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد و تا زمان فعالیت‌اش، مهمترین رسانه‌ی این عرصه بود. حالا دیگر اثری از نارنجی نیست، اما کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که در فضای فناری فعال باشد و نام و اثرش را به‌یاد نیاورد.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

علی‌اصغر هنرمند پس از وقفه‌ی ناخواسته‌ی چندساله، دوباره به کار و حرفه‌ای که در آن تجربه و تخصص دارد بازگشته: محتوا و رسانه. در فرم و شیوه‌هایی تازه و مطابق با آن‌چه سلیقه و ترجیح روز است. اما «اصالت» را همچون گذشته حفظ کرده و چندان، هیجانی برای بیشتر دیده شدن ندارد. هرچند رسانه‌ها و فعالیت‌های محتوایی تازه‌ی او دیگر در عرصه فناوری نیست، اما رگه‌های «کیفیت‌گرایی»، «دقت» و «نوآوری» را می‌توان در تمام گونه‌های محتوایی که می‌سازد و توزیع می‌کند، یافت.

updatemd رسانه‌ای در حوزه‌ی سلامت و پزشکی است که طبعا، تحصیلات علی‌اصغر هنرمند در راه‌اندازی‌اش بی‌اثر نبوده. رسانه‌ای که چندان در کارِ ترندهای روز نیست و تمرکزش را بر اصالتِ منبع و جامعیت محتوا گذاشته. بزرگراه، پلتفرمی در حوزه‌ی آموزش آنلاین و توزیع محتوای آموزشی‌ست که در دو سطح B2B و B2C فعالیت می‌کند. در کنار این‌دو، خود علی‌اصغر شخصا محتواهایی لصیل و کاربردی را در حوزه‌های توسعه‌ی فردی (نه در شکلِ متداولش!)‌ در فرمت‌های مختلف تهیه و در پلفترم‌هایی چون تویتر و یوتوب منتشر می‌کند.


گفت‌وگوی من با علی‌اصغر هنرمند از شیوه‌ی نگاه‌اش به فضای کار و نحوه‌ی ارتقای سطح بهره‌وری شخصی‌اش آغاز شد. بی‌آنکه در چرایی غیبت چندساله‌اش سربجانبنم، از او خواستم که از تجربه‌ی حصر و دوری از زندگی عادی بگوید. کمی هم پیرامون فعالیت‌های تازه و اهدافی که در سر دارد، گپ زدیم. شنیدن این اپیزود را از دست ندهید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان

مدیر انتشارات روزبهان | حامد کنی | مردم کتاب نمی‌خوانند؟

یک گزاره‌ی ثابت بین همه‌ی اهالی کتاب و حتی آدم‌هایی که خیلی اهل کتاب نیستند رواج دارند: مردم کتاب نمی‌خوانند! با حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان درباره‌ی صحت این گزاره حرف زدیم، فرایند تولید کتاب را مرور کردیم و درباره‌ی آینده‌ی بازار کتاب صحبت کردیم.
ادامه
نازنین رحیمی کارشناس روابط عمومی

کارشناس روابط عمومی | نازنین رحیمی

آدم‌هایی که در اکوسیستم استارتاپی فعال‌اند، به احتمال زیاد نازنین رحیمی را در یکی از رویدادهای کارآفرینی از نزدیک دیده‌اند. او که حالا به عنوان کارشناس روابط عمومی در شرکت زرین پال و آکادمی زرین فعال است، مسیر ورودش به این عرصه را از برگزاری رویدادهای کارفرینی (استارتاپ ویکند) آغاز کرده. با نازنین رحیمی درباره‌ی نقش و اهمیت شبکه‌سازی در مسیر شغلی و همچنین، نگاه و تعریفش از روابط عمومی و وظایف یک کارشناس روابط عمومی گفت‌وگو کردم. تماشا و یا شنیدن این اپیزود می‌تواند برای علاقه‌مندان به عرصه‌ی روابط عمومی مفید فایده باشد.
ادامه
امیر شوکتی

کار و زندگی در سفر | امیر شوکتی | کارآفرین، Digital Creator

امیر شوکتی کارهای مختلفی کرده: از راه‌اندازی بات تلگرامی «حرف به من» و فروشگاه «پینامارکت» تا خبرنگاری و برنامه‌نویسی. اما به‌یکباره و در آستانه‌ی جذب سرمایه برای استارتاپ تازه‌اش، تصمیم می‌گیرد از فضای کسب‌وکار فاصله بگیرد و یک دیجیتال نومد باشد. با او درباره‌ی چگونگی اتخاذ این تصمیم و تجربه‌های تازه‌اش از زندگی صحبت کردم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share