هوش مصنوعی چه مشاغلی را از بین می‌برد؟ | مهران ضیابری | مدیرعامل ترگمان

سرویس ChatGPT باعث شد تا دوباره صحبت درباره‌ی هوش مصنوعی و فرصت‌ها و تهدیدهای برآمده از آنداغ شود. با مهران ضیابری از آینده هوش مصنوعی صحبت کردیم و پیرامون مشاغللی که این تکنولوژی تهدیدشان می‌کند، حرف زدیم.
مهران ضیابری

ChatGPT یکی دیگر از محصولات OpenAI است که این‌روزها درباره‌اش زیاد صحبت می‌شود. مثلِ هر باری‌که سرویسی بر پایه‌ی هوش مصنوعی به‌بازار می‌آید، این‌بار هم بسیاری از پایان عصرِ انسانی و آغاز حکمرانی ماشین‌ها و ربات‌ها و الگوریتم‌ها گفتند. مهران ضیابری اما نظری متفاوت دارد.

او هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل ترگمان است. ترگمان یک سرویس ایرانی در حوزه‌ی هوش مصنوعی و ترجمه ماشینی است که توانسته به بازارهای خارجی هم راه پیدا کند. ترگمان با وجود رقبای شناخته‌شده‌ای همچون گوگل ترنسلیت و سرویس ترجمه‌ی مایکروسافت، کاربرانی دارد که برای استفاده از آن هزینه پرداخت می‌کنند.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

گفت‌وگوی من با مهران ضیابری از مدل‌های درآمدی ترگمان و گروه‌های مخاطب‌شان آغاز شد. کمی پیرامون مفاهیم فنی و نظری هوش مصنوعی و شیوه‌های یادگیری صحبت کردیم و مختصری به مسائل روز ایران پرداختیم. شنیدن این گفتگو می‌تواند برای علاقه‌مندان به حوزه‌ی هوش مصنوعی مفید باشد.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
مهدی ظهیری

بازاریابی با دستان خالی | مهدی ظهیری | مدیرعامل لندین

مهدی ظهیری از نسل تازه‌ی کارآفرینان استارتاپی در ایران است. دو تجربه‌ی شکست داشته و حالا روی سرویس لندین متمرکز است. لندین توانست سال گذشته اولین راند جذب سرمایه‌اش را با موفقیت طی کند. با او درباره‌ی مسیر ایجاد و رشد لندین گپ زدم و از تجارب‌اش در بازاریابی رایگان پرسیدم.
ادامه
هادی فرنود

امیدی به آینده‌ی اکوسیستم استارتاپی هست؟ | هادی فرنود | موسس کاموا و پاکت

هادی فرنود از قدیمی‌ترین آدم‌های فعال در اکوسیستم استارتاپی ایران است و با رویدادهای همفکر و راه ابریشم، نقش غیرقابل انکاری در توسعه‌ی آن داشته. حالا و یک دهه پس از آن دوران پرامید، با او درباره‌ی وضع موجود اکوسیستم، بحران‌هایی که تجربه کرده و آینده‌ی محتملی که که در پیش دارد، گپ زدم. هم‌چنین، درباره‌ی شکل راه‌اندازی استارتاپ «پاکت» و نحوه‌ی ایجاد و حفظ اعتماد کاربران گفت‌وگو کردم.
ادامه
پشوتن پورپزشک

فیلترینگ اینستاگرام چه بر سر کسب‌وکارها آورد؟ پشوتن پورپزشک | مدیرعامل پادرو

پشوتن پورپزشک مدیرعامل پادرو است. برندی فعال در صنعت «تجارت اجتماعی» که بیش از ۵۰.۰۰۰ مشتری دارد و عمده‌ی مخاطبان‌اش، کسب‌وکارهای خرد و فروشگاه‌های اینستاگرامی هستند. با او درباره‌ی شکل و میزان تاثیر فیلترینگ اینستاگرام بر کسب‌وکارها گپ زدم و از پیش‌بینی‌ها و برنامه‌های‌شان برای آینده پرسیدم.
ادامه
Total
0
Share