اسما کروبی | موسس VGANG | کَل کَل درباره‌ی سبک زندگی!

اسما کروبی سه سال پیش به پرتغال مهاجرت کرد و استارتاپ وی‌گنگ را راه انداخت. با او درباره‌ی تجربه‌ی مواجهه‌اش با پدیده‌ی «مهاجرت» گفت‌وگو و پیرامون شکل زندگی کَل کَل کردم!
اسما کروبی

چه‌طور باید زندگی کنیم؟ آیا توان صراط مستقیمی برای تعیین سبک زندگی یا مسیر شغلی پیدا کرد؟ اصلا می‌شود تعریفی واحد و قطعی بر مفاهیمی هم‌چون پیشرفت، موفقیت، رشد یا تعالی آورد؟ این‌ها، بخشی از موضوعاتی بود که پیرامون‌شان با اسما کروبی گپ زدم. موضع‌مان در بسیاری از بخش‌ها هم‌سو و در یکی-دو بخش مقابل هم قرار داشت. همین تقابل، موجب شد که این اپیزود به گفت‌وگویی متفاوت با آن‌چه پیش‌تر از کارگاه شنیده‌اید، بدل شود.

پیدا کردن عنوان برای این اپیزود سخت‌تر از همه‌ی قسمت‌های قبل بود. هرچند در کارگاه، این وضع تازگی ندارد که درباره‌ی چند موضوع مختلف با میهمان حرف بزنم، اما صحبت با اسما کروبی به مناظره‌ای بی‌رودربایستی و البته برنامه‌ریزی نشده تبدیل شد.

شنیدن این اپیزود احتمالا هم سرگرم‌کننده است و هم سودمند. شاید نیاز به توضیح نباشد اما، همان‌طور که دقایق پایانی گفت‌وگو گفتم، نه من و نه اسما از موضع «متخصص» وارد این بحث نشیدم و آن‌چه طرح کردیم، صرفا نظر و برداشت هر کدام از ما «در این زمان و مقطع از زندگی‌‌مان» بود. پس، شما نیز با رویکردی انتقادی با آن مواجه شوید و ما را از نظر خود مطلع کنید.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس


درباره اسما کروبی

اسما کروبی قریب به سه سال پیش از ایران مهاجرت کرد و با استارتاپ ویزا راهی کشور پرتغال شد. او پیش از مهاجرت در استارتاپ‌های مختلفی همچون دیجی‌کالا و علی‌بابا مشغول بود و در سال‌های آخر حضورش در ایران، تیارا استدیو را راه‌اندازی کرد. او همینک مدیرعامل استارتاپ VGANG است که سرویسی تخصصی در حوزه‌ی دراپ شیپینگ محصولات اورگانیک است. وی‌گنگ نخستین راند جذب سرمایه‌ی خود را پشت سر گذاشته و حالا مشغول توسعه بازار وی‌گنگ به خارج از اروپاست.

۴.۴/۵ - (۷ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
حامد بیدی

کنش اجتماعی تاثیرگذار است؟ حامد بیدی | مدیرعامل کارزار

حامد بیدی مدیرعامل پلتفرم کارزار است. او در یک‌سال اخیر، زمان و انرژی بسیاری را صرف کمپین مخالف با طرح صیانت کرد. طرحی که باوجود همه‌ی مخالفت‌ها با آن، آرام‌آرام در حال اجراست. با حامد درباره‌ی تعریفش از کنش اجتماعی و تحلیلش از شرایط موجود گپ زدیم. به برخی انتقاداتی که به این کمپین وارد شده پرداختیم و درباره‌ی ادامه‌ی مسیر صحبت کردیم.
ادامه
حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان

مدیر انتشارات روزبهان | حامد کنی | مردم کتاب نمی‌خوانند؟

یک گزاره‌ی ثابت بین همه‌ی اهالی کتاب و حتی آدم‌هایی که خیلی اهل کتاب نیستند رواج دارند: مردم کتاب نمی‌خوانند! با حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان درباره‌ی صحت این گزاره حرف زدیم، فرایند تولید کتاب را مرور کردیم و درباره‌ی آینده‌ی بازار کتاب صحبت کردیم.
ادامه
فرخ شهابی

توسعه استارتاپ در بازار بین‌المللی | فرخ شهابی | مدیرعامل فرمالو

فرح شهابی هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل استارتاپ فرمالو است. فرخ و تیم‌اش فرمالو را در ایران راه انداختند و حالا، چند سالی می‌شود که در کشور استونی به توسعه‌اش مشغول‌اند. با فرخ درباره‌ی دلایل و شکل مهاجرتش و هم‌چنین، چالش‌های توسعه استارتاپ در بازار بین‌المللی صحبت کردم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share