آرش خسرویان | مدیر بازاریابی علی بابا | علی بابا چرا و چطور ری‌برند کرد؟

ری‌برند علی بابا یکی از اتفاق‌های پر سروصدای چندوقت اخیر در فضای استارتاپی و تبلیغات ایران بود. حالا که چندمدتی از آن گذشته، با آرش خسرویان که مدیریت بازاریابی این برند را به‌عهده دارد، درباره‌ی دلایل و شکل اجرای این تصمیم گفت‌وگو کردم. گپ‌وگفت‌مان البت که محدود به همین مساله نماند و پر از نکته‌های دقیق و به‌دردبخوری حول برندینگ و بازاریابی از آب درآمد.
آرش خسرویان

همین چند هفته پیش بود که خبر ری‌برند علی بابا منتشر شد. گفت‌وگوهای زیادی پیرامون این اتفاق در گرفت. از تایید و تشویق تا نقد و تقبیح. فارغ از این‌که نظر هرکدام از ما در این‌باره چه باشد، و صرف‌نظر از این‌که اصلا چه کسی و کسانی صلاحیت ابراز نظر در این‌خصوص را دارند، شنیدن دلایل این تصمیم و شیوه‌ی اجرای‌اش می‌تواند مفید واقع شود. بخشی از گفت‌وگوی من با آرش خسرویان که مدیریت بازاریابی علی‌بابا را به عهده دارد، به شکل اتخاذ و اجرای این تصمیم اختصاص یافت.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

گپ‌وگفت من با آرش خسرویان محدود به موضوع ری‌برند علی‌بابا نماند. من آرش را از سال‌ها پیش و زمانی‌که دوربینی در دست داشت و به‌شکل حرفه‌ای عکاسی می‌کرد، می‌شناسم. گفت‌وگو را از همان ایام آغاز کردم. از تصمیم‌اش به تغییر در مسیر شغلی و ورودش به عرصه‌ی بازاریابی و تبلیغات پرسیدم. از تفاوتی که میان سبک کار و زندگی هنری و فضای کار تجاری وجود دارد پرسیدم و کمی هم به افقی که پیش روی خود و مسیر حرفه‌ای‌اش می‌بند، پرداختیم.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
راهبر کمپین نجات اتحادی

کمپین می‌کنم پس هستم! آن‌چه کمپین هست و آن‌چه نیست | نجات اتحادی | راهبر کمپین در اسنپ

میهمان سی‌وهفتم کارگاه نجات اتحادی بود که این‌روزها به عنوان راهبر کمپین در اسنپ مشغول به‌کار است. با او درباره‌ی تعریف کمپین، کارکرد و انواع آن و همینطور مراحلی که برای تعریف یک کمپین طی می‌شود، گفتگو کردم. علاوه بر آن به مهارت‌های سخت و نرمی که یک مدیر کمپین باید داشته باشد نیز پرداختیم.
ادامه
مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ

مدیر جذب بازاریابی | واهاگن سرکیسیان | یک تیم در ده کشور: تجربه مدیریت دورکاری کریسپ

در بخش دوم گفتگو با واهاگن سرکیسیان، به شکلی متمرکز درباره‌ی مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ صحبت کردیم. کریسب بیش از ۲۰۰ همکار در ۱۰ کشور مختلف دارد که از ابتدا و پیش از شیوع کرونا، بر کار از راه دور متمرکز بوده است. تجربه‌های واهان و این شرکت بی‌المللی می‌تواند برای هر کسب‌وکاری که برای فعالیت به صورت درکاری دارد، مفید فایده باشد.
ادامه
Total
0
Share