معاون مهندسی | رضا کرامتی |‌ چگونه با تیم‌های فنی زبان مشترک بسازیم؟

رضا کرامتی که در حال حاضر به عنوان معاون مهندسی در شرکت آی‌تول مشغول به کار است، پیش‌تر، تجربه‌ی ساخت و مدیریت فنی استارتاپ مستربلیط را در کارنامه دارد. با رضا درباره‌ی مسیر شغلی نیروهای فنی و همچنین، مدیریت ارتباطات و خلق زبان مشترک با نفرات غیر فنی صحبت کردیم که می‌تواند نه تنها برای متخصصان فنی که برای همه‌ی پرسنل شرکت‌های استارتاپی مفید فایده باشد.
رضا کرامتی معاون مهندسی

میهمان قسمت بیست و چهارم از کارگاه، معاون مهندسی شرکت آی‌تول بود. رضا کرامتی در این گفتگو درباره‌ی مسیر شغلی خود به عنوان راهبر فنی، وظایف مدیر فنی و نقش‌های مختلفی که در سازمان ایفا می‌کند توضیح داد.

همچنین در بخشی از این گفت‌وگو درباره‌ی مشکلات ارتباطی میان تیم‌های فنی و غیر فنی گفت‌وگو کردیم و به اهمین نقش مهارت نرم گوش دادن فعال پرداختیم.


درباره رضا کرامتی

رضا مسیر شغلی کوتاه و توامان طولانی ای را پشت سر گذاشته! از حدود ده سال پیش، همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی به تیم اولیه‌ی تاسیس مستربلیط می‌پیوندد و مسئولیت فنی و توسعه محصول را به عهده می‌گیرد. در تمام مراحل رشد مستربلیط، یعنی از تاسیس و تا بدل شدن به یکی از بزرگترین پلفترم‌های فروش بلیط سفر در ایران، رضا کرامتی راهبری تیم فنی را به عده داشت.

پس از حضوری قریب به ۸ سال در مجموعه عتیق گشت، به عنوان معاون فنی به شرکت آی‌تول می‌پوندد و همینک نیز در همین سمت مشغول به‌کار است.


ارتباط با تیم فنی: سخت و جان‌کاه!

اگر در کسب‌وکاری کار کرده باشید که حول یک محصول نرم‌افزاری کار کند، حتما با دشواری تعامل با تیم‌های فنی آشنایی کافی دارید! در گفتگو با رضا کرامتی، سعی کردیم ماجرا از را منظری دیگر نگاه کنیم. سعی بر آن بود که بفهمیم که چه عامل و عاملی موجب پدید آمدن این موقیت می‌شود.

در این اپیزود پیرامون مهارت‌های نرم مورد نیاز نیروهای فنی گپ زدیم، الزاماتی که برای اعلام درخواست به تیم‌های فنی باید در نظر داشت را مرور کردیم. همچنین درباره‌ی نقش مدیر محصول نیز صحبت مبسوطی داشتیم. پیشنهاد می‌کنم که اگر اپیزود گفتگو با امیر تقی‌آبادی را نشنیده‌اید، بشنوید.

بخش دیگری از این گفت‌وگو نیز به تعریف و توصیف نقش معاون مهندسی و تفاوت‌های عملکردی‌ای با مدیر فنی (CTO) پرداختیم.


مشاوره شغلی با رضا کرامتی

رضا کرامتی یکی از مشاوران سرویس کارساز است. با کارساز می‌توانید به صورت مستقیم با ایشان گفتگو کرده و از مشاوره حرفه ای با او بهره ببرید. توضیحات بیشتر را در صفحه درخواست مشاوره مشاهده کنید.


از کجا بشنویم و ببینیم؟

برای تماشای نسخه‌ی ویدیویی این گفتگو می‌توانید به یوتوب کارگاه مراجعه کنید. همچنین برای شنیدن نسخه‌ی صوتی، از اپلیکیشن کست‌باکس یا اپل پادکستز استفاده کنید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts
ابوالفضل فتاحی | افراد چند پتانسیلی

افراد چند پتانسیلی را بهتر بشناسیم | ابوالفضل فتاحی | ابوالمشاغل ۳

میهمان سی‌ونهم کارگاه ابوالفضل فتاحی بود. او ده‌ها شغل مختلف را آزمون کرده و کسب‌وکارهای مختلفی را راه انداخته. اما نه خود را شاغل می‌داند و نه کارآفرین. سومین اپیزود ابوالمشاغل با خلبانی تهیه شد که سابقه‌ی کتابفروشی، کاشی‌کاری و برگزاری اردوهای دانش‌آموزی را در مسیر شغلی‌اش دارد!
ادامه
طراح تجربه کاربری علی سادات طلب

طراح تجربه کاربری | علی سادات طلب

شغل طراحی تجربه کاربری چندسالی‌ست که در کشورمان تعریف شده و در همین مدت، تغییر و توسعه‌ی بسیاری را به خود دیده. حالا، چندده عنوان شغلی مختلف وجود دارد که همگی در سیطره‌ی تجربه کاربری تعریف می‌شوند. علی سادات طلب که پیش از این به عنوان طراح تجربه کاربری کافه بازار و دیوار و چند شرکت دیگر فعال بوده، حالا شرکت طراحی تجربه کاربری خود را راه‌اندازی کرده و در این گفت‌وگو، به معرفی این شغل و زیربخش‌های پرداخت.
ادامه
میلاد ابوعلی عکاس

عکاس | میلاد ابوعلی

میلاد ابوعلی بعد از یکی-دو سال کار در تیم بازاریابی یک شرکت تجهیزات پزشکی، تصمیم می‌گیرد مسیر حرفه‌ای‌اش را به سمت عکاسی و ویدئوگرافی تغییر دهد. او حالا به عنوان عکاس در صنعت موسیقی فعال است و در این عرصه به ثبات رسیده. در این گفت‌وگو درباره‌ی مسیر شغلی میلاد و نگاهش به هنر عکاسی گفت‌وگو کردیم. این اپیزود نه تنها برای عکاسان، که برای همه‌ی حرفه‌ها و مشاغل فردی مفید خواهد بود.
ادامه
برای بهبود مسیر شغلی خود می‌توانید روی کمک و همراهی مشاوران متخصص کارساز حساب کنید
دریافت مشاوره شغلی