محمدعلی جنت خواه | چگونه بهتر فکر و تحلیل کنیم؟

دقت تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های محمدعلی جنت خواه از وقایع سیاسی، اجتماعی و البته اقتصادی ایران (و بعضا جهان) در ماه‌های اخیر، نامش را سر زبان‌ها انداخته. با او درباره‌ی سازوکار تحلیل، شیوه‌ی تفکر و نگاهش به جهان صحبت کردم. دستگاه پیشنهادی او برای تفکر و تحلیل رخدادهای مختلف، الگوی جذابی برای شناخت و استفاده است. فرصت شنیدن‌اش را از خود نگیرید!
محمدعلی جنت خواه

محمدعلی جنت خواه یک دست بر آتش استراتژی و کسب‌وکار دارد و دست دیگرش در حوزه‌ی تحلیل‌های اقتصادی و سیاسی می‌جُنبد. به فلسلفه و هنر مشرف است و هم‌زمان، پیش‌بینی‌هایش درباره‌ی رمزارزها و مسائل ژئوپولیتیک را منتشر می‌کند.

محمدعلی جنت خواه تاثیرگذار است. این مهم را می‌توان با مرور نظرات زیر نوشته‌هایش در شبکه‌های اجتماعی به وضوح دریافت. بسیاری از تحلیل‌ها و پیشی‌بینی‌های او از شرایط، درست از آب درآمده و همین امر به بیشتر شناخته شدنش کمک کرده. اما فارغ از سیطره‌ی موضوعاتی‌که به‌آن‌ها مشغول است، به‌واقع چگونه می‌شود در چند عرصه‌ی تخصصی و بعضا بی‌ارتباط با یکدیگر، به چنین درکی دست یافت؟ چگونه می‌شود هم مسائل سیاسی را تحلیل کرد و هم رساله‌ای فلسفی نوشت؟

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

برای این گفت‌وگو تصمیم گرفتم که ورود چندانی به لایه‌ی «چیستی» موضوعات مختلف نکنم و زمانِ محدود گفت‌وگو را بر «چگونگی» تفکر و تحلیل میهمان متمرکز کنم. در این اپیزود سعی کردم شیوه‌ی یادگیری، نحوه‌ی تفکر و روش تحلیل محمدعلی جنت خواه را بفهمم و درک کنم نظام فکری او چه‌طور کار می‌کند.

۴.۷/۵ - (۱۲ امتیاز)
4 بازخورد
 1. یکی از بهترین گفت‌گوهای کارگاه بود این اپیزود. واقعا محمدعلی جنت خواه که از قدیم می‌شناختیم، یکی ازخاص ترین آدمهای این دورست. خیلی چیزا میشه ازش یاد گرفت.
  برای آدم‌هایی هم که او رو نمیشناسن باید بگم که انتظار نداشته باشید با یه دور شنیدن یا خودندن حرفاش بهمیدش. این اپیزود رو من حداقل دو بار گوش دادم. عالی عالی و باز هم عالی. امیدوارم باز هم دعوتش کنید

 2. من یه بار تا وسطای گفتگوی رو شنیدن و یه لحظه به خودم اومدم دیدم که تقریبا هیچی نفهمیدم! بار دوم یه چیزایی دستگیرم شد و وقتی به صحبت میلاد رسیدم که پیشنهاد داد کاغذ و خودکار دم دستمون باشه دیدم چقدر راست میگه!!

  به نظرم این گفتگو با محمد جنت خواه رو نباید یه پادکست معمولی دید و باید حسابی روش وقت گذاشت! خیلی حرفای مهمی زده و خیلی پیشنهادهای درستی میده. اما نباید انتظار داشت که با یه دور شنیدن و تند تند گوش کردن به ایده های مهمش رسید.

  ممنون از آقای اسلامی زاد و کارگاه که این اپیزود رو ترتیب دادن

 3. سلام
  ایشون فارغ از نظرات و دیدگاه هاش که خب موارد مشابه هم داره در حال نهادینه سازی بی اخلاقی در جامعه هستند. شکستن هر باور و اعتقادی ناپسند و مذموم است. ایشون توصیه به کلیشه شکنی و باور شکنی دارد. کلیشه و باور شکنی مطلق گرایانه مخرب حال جامعه است. ناسزا و رکیک در نظریات سیاسی و اجتماعی ایشون بارز و هویداست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
مانوئل اوهانجانیانس

مانوئل اوهانجانیانس |‌ مدیرعامل ایسمینار | آینده‌ی ترسناک، افقِ تار

مانوئل اوهانجانیانس مدیرعامل ایسمینار است. کسب‌وکار و برندی که در حوزه‌ی برگزاری رویدادهای آنلاین فعال است و از شناخت و اقبال بسیاری برخوردار شده. با او درباره‌ی شرایط مدیریت استارتاپ‌ در شرایط بحرانی گپ زدم و از او درباره‌ی برنامه‌اش برای عبور از این دوره پرسیدم.
ادامه
وحید رجبلو

وحید رجبلو | در ستایش زندگی

وحید رجبلو کارآفرینی دارای معلولیت است که به تازگی برای طی مراحل درمان بیماری پیش‌رونده‌اش به آمریکا مهاجرت کرده. با او درباره‌ی داستان توانیتو، مشکلات معلولان در ایران، برنامه‌اش برای آینده و برخی حواشی دیگر گپ زدم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share