سرمایه‌گذاری خطرپذیر: بیم‌ها و امیدها | میثم زرگرپور | مدیرعامل CInvest

میثم زرگرپور در سال‌های اخیر با صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلفی همکاری داشته و در جریان سرمایه‌پذیری استارتاپ‌های مختلفی بوده است. با او درباره‌ی وضعیت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در بازار ایران گپ زدم تا از زاویه‌ی نگاه سرمایه‌گذاران، به مشکلات موجود نظر بیاندازیم.
میثم زرگرپور

اکوسیستم استارتاپی را نمی‌توان بدون حضور صندوق‌های سرمایه‌گذاری تصور کرد. پویایی این فضا به شکلی مستقیم به حجم سرمایه‌ای که به‌آن وارد می‌شود، وابسته است. هرچه تعداد قراردادهای سرمایه‌گذاری بیشتر باشد و حجم پول بیشتری در این صنعت بچرخد، می توان امید بیشتری به رشد و توسعه‌اش داشت. با میثم زرگرپور که در سال‌های اخیر با صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلفی همکاری داشته، پیرامون مشکلات و چالش‌های این عرصه صحبت کردم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

مسائل و مصائب سرمایه‌گذاری، عموما از سمت استارتاپ‌ها و کسانی‌که در نقش سرمایه‌پذیر قرار دارند، روایت می‌شود. کم‌تر می‌توان صبحت، موضع و نظر تصمیم‌سازان نهادهای سرمایه‌گذاری را شنید و از مشکلات موجود از زاویه‌ی دید آن‌ها مطلع شد. در گفت‌وگو با میثم زرگرپور تلاش کردم تا از سمت دیگر ماجرا به قصه نگاه کنم و بفهمم سرمایه‌گذاران، وضع موجود را چطور می‌بینند و ارزیابی می‌کنند.


میثم زرگرپور علاوه بر کار و عقبه‌ی حرفه‌ای‌اش در عرصه‌ی سرمایه‌گذاری، هم‌بنیان‌گذار پادکست ده صبح نیز بود. ده صبح، یکی از نخستین پادکست‌های حوزه‌ی کسب‌وکار و کارآفرینی به فارسی است که توانست طی قریب به پنج سال فعالیت‌اش، مخاطبان بسیاری را جذب کند و تاثیرگذار باشد. با میثم، علاوه بر موضوع سرمایه‌گذاری درباره‌ی سرنوشت ده صبح، مفهوم امید و برنامه‌های‌اش برای آینده گپ زدیم.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
فرخ شهابی

توسعه استارتاپ در بازار بین‌المللی | فرخ شهابی | مدیرعامل فرمالو

فرح شهابی هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل استارتاپ فرمالو است. فرخ و تیم‌اش فرمالو را در ایران راه انداختند و حالا، چند سالی می‌شود که در کشور استونی به توسعه‌اش مشغول‌اند. با فرخ درباره‌ی دلایل و شکل مهاجرتش و هم‌چنین، چالش‌های توسعه استارتاپ در بازار بین‌المللی صحبت کردم.
ادامه

علی سریزدی | موسس دکتردکتر، مدیرعامل دانزی | واکاوی تجربه‌ی خروج از استارتاپ

علی سریزدی هفت سال پیش استارتاپ دکتردکتر را در یزد راه‌اندازی کرد و پس از چندی برای توسعه‌اش به تهران آمد. دو سال پیش، تمام سهام خود را به شرکت دیگری واگذار کرد و به‌طور کامل از آن خارج شد. حالا و پس از گذشت زمانی مبسوط، از او درباره‌ی این تجربه پرسیدم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share