هوتن هاشمی | ایده‌پرداز / موسس ردلاین تیم | خلاقیت، آن‌چه هست و آن‌چه که باید باشد

هوتن هاشمی را در حوزه‌ی تبلیغات به واسطه‌ی رویدادها و محتواهای خلاقی که برای برندهای مطرحی همچون اسنپ، کاله و ردبول ساخته می‌شناسند. در این ایپزود با او درباره‌ی تعریفش از خلاقیت، مشکلات صنعت تبلیغات و وظایف کارفرما در سفارش کار خلاقه گپ زدم.
هوتن هاشمی

پیدا کردن عنوان شغلی برای هوتن هاشمی چندان ساده نیست. خودش را «تولید کننده محتوا» معرفی می‌کند اما، شکل و نوع محتوایی که ساخته و می‌سازد چندان شباهتی به آن‌چه متداول است، ندارد. گزینه‌ی بعدی برای عنوان شغلی «برگزار کننده رویداد» است که باز، نمی‌شود سرو صبحانه بر قله‌ی کوه یا برگزاری فوتبال روی دریا را رویدادی مشابه با دیگر ایونت‌های تجاری مشابه دانست. سرآخر بر سر «ایده‌پرداز» به توافق رسیدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

هوتن هاشمی را عموما به واسطه‌ی کمپین‌ها و رویدادهای خلاقی که برای برندهای مختلف ساخته می‌شناسند. با برندهای مختلف همچون کاله، آیسی‌مانکی، ردبول و اسنپ همکاری کرده و برای هرکدام به فراخور مختصات آن برند، طرح و پیشنهادی خلاقه و منحصر به فرد را اجرا کرده. هوتن همین «منحصر بفرد» بودن را یکی از شاخصه‌های کار خلاقه می‌داند و معتقد است اگر محتوایی این خصیصه را نداشته باشد، نه می‌توان آن‌را محتوای خلاق دانست و نه احتمالا کارکرد و منفعتی برای سفارش‌دهنده‌اش پدید می‌آورد.

گفت‌وگوی من با هوتن هاشمی سمت‌وسوهای مختلفی رفت. کمی درباره‌ی خلاقیت و تعریف‌اش (از نگاه او) گپ زدیم و مختصری درباره‌ی مسیر شغلی اش و خصوص ظهور و انحلال ردلاین تیم گپ زدیم. درباره‌ی مشکلات بازار تبلیغات ایران حرف زدیم و کمی هم به ضعف‌های کارفرما پرداختیم که منجر به خروجی‌های ضعیف و تکراری در بازار محتوا و تبلیغات می‌شود.

این گپ‌وگفت کمی بیشتر از حد مرسوم اپیزودهای کارگاه به درازا کشید و کمی بیشتر از دو ساعت شد. فکر می‌کنم شنیدن‌اش برای افرادی‌که به حوزه‌ی تبلیغات و بازاریابی علاقه‌مندند و به نوعی در این فضا مشغولند، مفید باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
امیرحسین متین

از مدیر شبکه‌های اجتماعی چه انتظاراتی داشته باشیم؟ | امیرحسین متین | مدیر ارشد شبکه‌های اجتماعی مگنت

امیرحسین متین از قدیمی‌های فضای حوزه‌ی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در ایران است. در برندهایی همچون کاله و دیجی‌کالا کار کرده و حالا، تجربه‌ی این صنعت را از سمت دیگری، یعنی آژانس شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کند. با او درباره‌ی فضای کاری یک مدیر شبکه‌های اجتماعی حرف زدم و سعی کردم از میان تجارب‌اش، چیزهایی بدردبخور را بیرون بکشم.
ادامه
واهاگن سرکیسیان مدیر جذب بازاریابی کریسپ

مدیر جذب بازاریابی krisp | واهاگن سرکیسیان | تجربه ایجاد تیم بازاریابی برای یک کسب‌وکار بین‌المللی

جذب بازاریابی شاید برای ما در ایران، عنوان شغلی شناخته شده‌ای نباشد، اما آن‌طور که واهاگن سرکیسیان توضیح داد، یکی از شاخه‌های تخصصی بازاریابی‌ست که این‌روزا موقعیت‌های شغلی فراوانی برای‌ش پدید آمده. با واهاگن درباره‌ی مسیر شغلی او در ایران و خارج از ایران گپ زدیم و پیرامون تجربه‌اش در مسیر ایجاد و راهبری یک تیم بازاریابی بین‌المللی صحبت کردیم.
ادامه
توحید علی اشرفی

فرهنگ سازمانی علی‌بابا چگونه ایجاد و جاری شد | توحید علی اشرفی | راهبر بازاریابی گروه علی بابا

در چهل‌وهشتمین ایپزود کارگاه با توحید علی اشرفی درباره‌ی فرهنگ سازمانی علی‌بابا و شکل ایجاد و جاری‌سازی‌اش گپ زدیم. همینطور به شکل و روند توسعه‌ی مفهوم بازاریابی در این شرکت پرداختیم و نحوه‌ی تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان را مرور کردیم. شنیدن این گفتگو، علاوه بر فعالان حوزه‌ی بازاریابی، می‌تواند برای مدیران و کارکنان تیم‌های منابع انسانی نیز مفید و کارآمد باشد.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share