هوتن هاشمی | ایده‌پرداز / موسس ردلاین تیم | خلاقیت، آن‌چه هست و آن‌چه که باید باشد

هوتن هاشمی را در حوزه‌ی تبلیغات به واسطه‌ی رویدادها و محتواهای خلاقی که برای برندهای مطرحی همچون اسنپ، کاله و ردبول ساخته می‌شناسند. در این ایپزود با او درباره‌ی تعریفش از خلاقیت، مشکلات صنعت تبلیغات و وظایف کارفرما در سفارش کار خلاقه گپ زدم.
هوتن هاشمی

پیدا کردن عنوان شغلی برای هوتن هاشمی چندان ساده نیست. خودش را «تولید کننده محتوا» معرفی می‌کند اما، شکل و نوع محتوایی که ساخته و می‌سازد چندان شباهتی به آن‌چه متداول است، ندارد. گزینه‌ی بعدی برای عنوان شغلی «برگزار کننده رویداد» است که باز، نمی‌شود سرو صبحانه بر قله‌ی کوه یا برگزاری فوتبال روی دریا را رویدادی مشابه با دیگر ایونت‌های تجاری مشابه دانست. سرآخر بر سر «ایده‌پرداز» به توافق رسیدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

هوتن هاشمی را عموما به واسطه‌ی کمپین‌ها و رویدادهای خلاقی که برای برندهای مختلف ساخته می‌شناسند. با برندهای مختلف همچون کاله، آیسی‌مانکی، ردبول و اسنپ همکاری کرده و برای هرکدام به فراخور مختصات آن برند، طرح و پیشنهادی خلاقه و منحصر به فرد را اجرا کرده. هوتن همین «منحصر بفرد» بودن را یکی از شاخصه‌های کار خلاقه می‌داند و معتقد است اگر محتوایی این خصیصه را نداشته باشد، نه می‌توان آن‌را محتوای خلاق دانست و نه احتمالا کارکرد و منفعتی برای سفارش‌دهنده‌اش پدید می‌آورد.

گفت‌وگوی من با هوتن هاشمی سمت‌وسوهای مختلفی رفت. کمی درباره‌ی خلاقیت و تعریف‌اش (از نگاه او) گپ زدیم و مختصری درباره‌ی مسیر شغلی اش و خصوص ظهور و انحلال ردلاین تیم گپ زدیم. درباره‌ی مشکلات بازار تبلیغات ایران حرف زدیم و کمی هم به ضعف‌های کارفرما پرداختیم که منجر به خروجی‌های ضعیف و تکراری در بازار محتوا و تبلیغات می‌شود.

این گپ‌وگفت کمی بیشتر از حد مرسوم اپیزودهای کارگاه به درازا کشید و کمی بیشتر از دو ساعت شد. فکر می‌کنم شنیدن‌اش برای افرادی‌که به حوزه‌ی تبلیغات و بازاریابی علاقه‌مندند و به نوعی در این فضا مشغولند، مفید باشد.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ

مدیر جذب بازاریابی | واهاگن سرکیسیان | یک تیم در ده کشور: تجربه مدیریت دورکاری کریسپ

در بخش دوم گفتگو با واهاگن سرکیسیان، به شکلی متمرکز درباره‌ی مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ صحبت کردیم. کریسب بیش از ۲۰۰ همکار در ۱۰ کشور مختلف دارد که از ابتدا و پیش از شیوع کرونا، بر کار از راه دور متمرکز بوده است. تجربه‌های واهان و این شرکت بی‌المللی می‌تواند برای هر کسب‌وکاری که برای فعالیت به صورت درکاری دارد، مفید فایده باشد.
ادامه
نازلی بهروز

موتور برقی اشتراکی: از ایده تا جذب سرمایه | نازلی بهروز | هم‌بنیان‌گذار زی‌رو

زی‌رو یک سرویس اجاره‌ی زمان‌مند وسایل حمل‌ونقل برقی است که اخیر موفق به جذب سرمایه شده. با نازلی بهروز، هم‌بنیان‌گذار این استارتاپ پیرامون سختی‌های حوزه‌ی فعالیت‌شان و برنامه‌های پیش روی‌شان صحبت کردم.
ادامه
امیرحسین متین

از مدیر شبکه‌های اجتماعی چه انتظاراتی داشته باشیم؟ | امیرحسین متین | مدیر ارشد شبکه‌های اجتماعی مگنت

امیرحسین متین از قدیمی‌های فضای حوزه‌ی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در ایران است. در برندهایی همچون کاله و دیجی‌کالا کار کرده و حالا، تجربه‌ی این صنعت را از سمت دیگری، یعنی آژانس شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کند. با او درباره‌ی فضای کاری یک مدیر شبکه‌های اجتماعی حرف زدم و سعی کردم از میان تجارب‌اش، چیزهایی بدردبخور را بیرون بکشم.
ادامه
Total
0
Share