هوتن هاشمی | ایده‌پرداز / موسس ردلاین تیم | خلاقیت، آن‌چه هست و آن‌چه که باید باشد

هوتن هاشمی را در حوزه‌ی تبلیغات به واسطه‌ی رویدادها و محتواهای خلاقی که برای برندهای مطرحی همچون اسنپ، کاله و ردبول ساخته می‌شناسند. در این ایپزود با او درباره‌ی تعریفش از خلاقیت، مشکلات صنعت تبلیغات و وظایف کارفرما در سفارش کار خلاقه گپ زدم.
هوتن هاشمی

پیدا کردن عنوان شغلی برای هوتن هاشمی چندان ساده نیست. خودش را «تولید کننده محتوا» معرفی می‌کند اما، شکل و نوع محتوایی که ساخته و می‌سازد چندان شباهتی به آن‌چه متداول است، ندارد. گزینه‌ی بعدی برای عنوان شغلی «برگزار کننده رویداد» است که باز، نمی‌شود سرو صبحانه بر قله‌ی کوه یا برگزاری فوتبال روی دریا را رویدادی مشابه با دیگر ایونت‌های تجاری مشابه دانست. سرآخر بر سر «ایده‌پرداز» به توافق رسیدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

هوتن هاشمی را عموما به واسطه‌ی کمپین‌ها و رویدادهای خلاقی که برای برندهای مختلف ساخته می‌شناسند. با برندهای مختلف همچون کاله، آیسی‌مانکی، ردبول و اسنپ همکاری کرده و برای هرکدام به فراخور مختصات آن برند، طرح و پیشنهادی خلاقه و منحصر به فرد را اجرا کرده. هوتن همین «منحصر بفرد» بودن را یکی از شاخصه‌های کار خلاقه می‌داند و معتقد است اگر محتوایی این خصیصه را نداشته باشد، نه می‌توان آن‌را محتوای خلاق دانست و نه احتمالا کارکرد و منفعتی برای سفارش‌دهنده‌اش پدید می‌آورد.

گفت‌وگوی من با هوتن هاشمی سمت‌وسوهای مختلفی رفت. کمی درباره‌ی خلاقیت و تعریف‌اش (از نگاه او) گپ زدیم و مختصری درباره‌ی مسیر شغلی اش و خصوص ظهور و انحلال ردلاین تیم گپ زدیم. درباره‌ی مشکلات بازار تبلیغات ایران حرف زدیم و کمی هم به ضعف‌های کارفرما پرداختیم که منجر به خروجی‌های ضعیف و تکراری در بازار محتوا و تبلیغات می‌شود.

این گپ‌وگفت کمی بیشتر از حد مرسوم اپیزودهای کارگاه به درازا کشید و کمی بیشتر از دو ساعت شد. فکر می‌کنم شنیدن‌اش برای افرادی‌که به حوزه‌ی تبلیغات و بازاریابی علاقه‌مندند و به نوعی در این فضا مشغولند، مفید باشد.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
نگار حکیم‌آرا مدیر برند روزانه

مدیر برند | نگار حکیم‌آرا

در بیست‌ویکمین اپیزود از کارگاه با نگار حکیم‌ارا مدیر برند روزانه گفت‌وگو کردم. نگار پیش از ورود مستقیم به صنعت غذایی و حوزه‌ی FMCG به عنوان استراتژیست ارتباطات بازاریابی در آژانس آفتاب فعالیت داشته و حالا راهبری برند روزانه را به عهده گرفته است. در این گفتگوی یک ساعته، درباره‌ی شرایط شغلی مدیر برند و همچنین برخی از توانایی‌ها و مسئولیت‌هایی که بر عهده‌اش هست، صحبت کردیم. شنیدن این گفت‌وشنود می‌تواند برای فعالان حوزه‌ی بازاریابی مفید باشد.
ادامه
راهبر کمپین نجات اتحادی

کمپین می‌کنم پس هستم! آن‌چه کمپین هست و آن‌چه نیست | نجات اتحادی | راهبر کمپین در اسنپ

میهمان سی‌وهفتم کارگاه نجات اتحادی بود که این‌روزها به عنوان راهبر کمپین در اسنپ مشغول به‌کار است. با او درباره‌ی تعریف کمپین، کارکرد و انواع آن و همینطور مراحلی که برای تعریف یک کمپین طی می‌شود، گفتگو کردم. علاوه بر آن به مهارت‌های سخت و نرمی که یک مدیر کمپین باید داشته باشد نیز پرداختیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share