هوتن هاشمی | ایده‌پرداز / موسس ردلاین تیم | خلاقیت، آن‌چه هست و آن‌چه که باید باشد

هوتن هاشمی را در حوزه‌ی تبلیغات به واسطه‌ی رویدادها و محتواهای خلاقی که برای برندهای مطرحی همچون اسنپ، کاله و ردبول ساخته می‌شناسند. در این ایپزود با او درباره‌ی تعریفش از خلاقیت، مشکلات صنعت تبلیغات و وظایف کارفرما در سفارش کار خلاقه گپ زدم.
هوتن هاشمی

پیدا کردن عنوان شغلی برای هوتن هاشمی چندان ساده نیست. خودش را «تولید کننده محتوا» معرفی می‌کند اما، شکل و نوع محتوایی که ساخته و می‌سازد چندان شباهتی به آن‌چه متداول است، ندارد. گزینه‌ی بعدی برای عنوان شغلی «برگزار کننده رویداد» است که باز، نمی‌شود سرو صبحانه بر قله‌ی کوه یا برگزاری فوتبال روی دریا را رویدادی مشابه با دیگر ایونت‌های تجاری مشابه دانست. سرآخر بر سر «ایده‌پرداز» به توافق رسیدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

هوتن هاشمی را عموما به واسطه‌ی کمپین‌ها و رویدادهای خلاقی که برای برندهای مختلف ساخته می‌شناسند. با برندهای مختلف همچون کاله، آیسی‌مانکی، ردبول و اسنپ همکاری کرده و برای هرکدام به فراخور مختصات آن برند، طرح و پیشنهادی خلاقه و منحصر به فرد را اجرا کرده. هوتن همین «منحصر بفرد» بودن را یکی از شاخصه‌های کار خلاقه می‌داند و معتقد است اگر محتوایی این خصیصه را نداشته باشد، نه می‌توان آن‌را محتوای خلاق دانست و نه احتمالا کارکرد و منفعتی برای سفارش‌دهنده‌اش پدید می‌آورد.

گفت‌وگوی من با هوتن هاشمی سمت‌وسوهای مختلفی رفت. کمی درباره‌ی خلاقیت و تعریف‌اش (از نگاه او) گپ زدیم و مختصری درباره‌ی مسیر شغلی اش و خصوص ظهور و انحلال ردلاین تیم گپ زدیم. درباره‌ی مشکلات بازار تبلیغات ایران حرف زدیم و کمی هم به ضعف‌های کارفرما پرداختیم که منجر به خروجی‌های ضعیف و تکراری در بازار محتوا و تبلیغات می‌شود.

این گپ‌وگفت کمی بیشتر از حد مرسوم اپیزودهای کارگاه به درازا کشید و کمی بیشتر از دو ساعت شد. فکر می‌کنم شنیدن‌اش برای افرادی‌که به حوزه‌ی تبلیغات و بازاریابی علاقه‌مندند و به نوعی در این فضا مشغولند، مفید باشد.

۳/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
محمدعلی طائبی

محمدعلی طائبی | مدیر رشد کرفس | کار بین رشته‌ای، سفرکاری و چیزهایی دیگر!

محمدعلی طائبی مدیر ارشد رشد در شرکت کرفس است و به تیم‌های مختلف کمک می‌کند که روند توسعه‌ را سریع‌تر طی کنند. او چهارمین میهمان ابوالمشاغل کارگاه است. با او درباره‌ی نگاهش به ماهیت کار حرفه‌ای و همچنین، درباره‌ی شیوه‌ی جابجایی در بین مشاغل و حرفه‌های مختلف صحبت کردم.
ادامه
آرش خسرویان

آرش خسرویان | مدیر بازاریابی علی بابا | علی بابا چرا و چطور ری‌برند کرد؟

ری‌برند علی بابا یکی از اتفاق‌های پر سروصدای چندوقت اخیر در فضای استارتاپی و تبلیغات ایران بود. حالا که چندمدتی از آن گذشته، با آرش خسرویان که مدیریت بازاریابی این برند را به‌عهده دارد، درباره‌ی دلایل و شکل اجرای این تصمیم گفت‌وگو کردم. گپ‌وگفت‌مان البت که محدود به همین مساله نماند و پر از نکته‌های دقیق و به‌دردبخوری حول برندینگ و بازاریابی از آب درآمد.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share