تحقیق و طراحی تجربه کاربری برای محصولات فیزیکی | صبرا عمادی | طراح تجربه کاربری شرکت niko

صبرا عمادی طراح تجربه کاربری است، اما عمده‌ی تجارب کاری‌اش در فضایی کمتر شناخته شده (حداقل برای من) یعنی محصولات فیزیکی بوده. با او درباره فرایند طراحی یک محصول فیزیکی و نقش تحقیق و طراحی تجربه حرف زدم و مختصری هم بین کارهای متنوعی که در مسیر حرفه‌ای‌اش انجام داده، سرک کشیدم.
صبرا عمادی طراح تجربه کاربری

صبرا عمادی با همه‌ی طراحان تجربه کاربری که می‌شناسم یک تفاوت اصلی دارد: بیشتر سابقه‌ی کاری او بر طراحی محصولات فیزیکی متمرکز بوده به عنوان محقق تجربه کاربری (UX researcher) و طراح محصولات فیزیکال فعالیت داشته. در اپیزود پنجاه‌ویکم از کارگاه درباره‌ی تفاوت‌های فرایند طراحی تجربه کاربری در محصولات دیجیتال و فیزیکال گپ زدیم و روند ساخت یک محصول کاربردی را مرور کردیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

صبرا عمادی چند سالی است که از ایران مهاجرت کرده و ساکن کشور بلژیک است. هرچند مسیرش برای رسیدن به بلژیک چندان مستقیم نبوده و چند شهر و کشور دیگر را نیز در مسیر داشته! در بخش پایانی گفت‌وگوی‌مان درباره‌اش تعریف‌اش مفهوم «خانه» گپ زدیم و تجربه‌اش از مهاجرت‌های پیاپی را شنیدیم.


این دومین گفت‌وگوی من با یک طراح تجربه کاربری است. پیش‌تر با علی سادات طلب حول همین شغل حرفه گپ زدم. بخش زیادی از تجارب این دو طراح با هم مشابه است، اما در پاره‌ای موارد می‌شد رگه‌هایی از تفاوت را دید.

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)
2 بازخورد
  1. من او تکه آخر گفتگو رو خیلی دوست داشتم. اونجایی که درباره تجربه شون از مهاجرت گفتن. ولی نفهمیدم چرا اسم شهر زادگاهشونو نگفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
مهدی مجیدزاده

تیم محصول اسنپ فود چطور کار می‌کند؟ مهدی مجیدزاده | مدیر محصول ارشد اسنپ فود

قریب به ۳۰۰ نفر در تیم فنی و محصول اسنپ فود مشغول به‌کار هستند. با مهدی مجیدزاده درباره‌ی ساختار و نحوه‌ی کار این تیم گپ زدیم و کمی هم به مشکلات و چالش‌های کسب‌وکاری و محصولی اسنپ فود پرداختیم.
ادامه
امیر شبانی

امیر شبانی | مدیر هنری دیجی کالا | هوش مصنوعی تا کجا پیش می‌رود؟

استدیوی دیجی‌کالا در سال بیش از ۴۰۰۰ سفارش طراحی را به واحدهای مختلف تحویل می‌دهد. در چندماه گذشته، بخشی از کار با کمک ابزارهای هوش مصنوعی صورت گرفته. با امیر شبانی، مدیر هنری دیجی‌کالا درباره‌ی سازوکار دیزاین در دیجی‌کالا و نگاهش به هوش مصنوعی در این حوزه گپ زدیم.
ادامه
طراح تجربه کاربری علی سادات طلب

طراح تجربه کاربری | علی سادات طلب

شغل طراحی تجربه کاربری چندسالی‌ست که در کشورمان تعریف شده و در همین مدت، تغییر و توسعه‌ی بسیاری را به خود دیده. حالا، چندده عنوان شغلی مختلف وجود دارد که همگی در سیطره‌ی تجربه کاربری تعریف می‌شوند. علی سادات طلب که پیش از این به عنوان طراح تجربه کاربری کافه بازار و دیوار و چند شرکت دیگر فعال بوده، حالا شرکت طراحی تجربه کاربری خود را راه‌اندازی کرده و در این گفت‌وگو، به معرفی این شغل و زیربخش‌های پرداخت.
ادامه
Total
0
Share