تحقیق و طراحی تجربه کاربری برای محصولات فیزیکی | صبرا عمادی | طراح تجربه کاربری شرکت niko

صبرا عمادی طراح تجربه کاربری است، اما عمده‌ی تجارب کاری‌اش در فضایی کمتر شناخته شده (حداقل برای من) یعنی محصولات فیزیکی بوده. با او درباره فرایند طراحی یک محصول فیزیکی و نقش تحقیق و طراحی تجربه حرف زدم و مختصری هم بین کارهای متنوعی که در مسیر حرفه‌ای‌اش انجام داده، سرک کشیدم.
صبرا عمادی طراح تجربه کاربری

صبرا عمادی با همه‌ی طراحان تجربه کاربری که می‌شناسم یک تفاوت اصلی دارد: بیشتر سابقه‌ی کاری او بر طراحی محصولات فیزیکی متمرکز بوده به عنوان محقق تجربه کاربری (UX researcher) و طراح محصولات فیزیکال فعالیت داشته. در اپیزود پنجاه‌ویکم از کارگاه درباره‌ی تفاوت‌های فرایند طراحی تجربه کاربری در محصولات دیجیتال و فیزیکال گپ زدیم و روند ساخت یک محصول کاربردی را مرور کردیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

صبرا عمادی چند سالی است که از ایران مهاجرت کرده و ساکن کشور بلژیک است. هرچند مسیرش برای رسیدن به بلژیک چندان مستقیم نبوده و چند شهر و کشور دیگر را نیز در مسیر داشته! در بخش پایانی گفت‌وگوی‌مان درباره‌اش تعریف‌اش مفهوم «خانه» گپ زدیم و تجربه‌اش از مهاجرت‌های پیاپی را شنیدیم.


این دومین گفت‌وگوی من با یک طراح تجربه کاربری است. پیش‌تر با علی سادات طلب حول همین شغل حرفه گپ زدم. بخش زیادی از تجارب این دو طراح با هم مشابه است، اما در پاره‌ای موارد می‌شد رگه‌هایی از تفاوت را دید.

۴.۷/۵ - (۱۰ امتیاز)
2 بازخورد
  1. من او تکه آخر گفتگو رو خیلی دوست داشتم. اونجایی که درباره تجربه شون از مهاجرت گفتن. ولی نفهمیدم چرا اسم شهر زادگاهشونو نگفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
هادی مرادی موسس رسانه دی ام بورد

موسس رسانه تخصصی DMBoard | هادی مرادی | آن‌چه یک رسانه تخصصی را می‌سازد و مقبول می‌کند

دی‌ام بورد با بقیه‌ی رسانه‌های شناخته شده‌ی حوزه‌ی فناوری تفاوت دارد: اول آن‌که کاملا مجازی مدیریت و راهبری می‌شود و دوم، توسط کسی ایجاد شده که سابقه‌ی کار رسانه‌ای ندارد. در این قسمت از کارگاه با موسس رسانه DMBoard درباره مسیر شغلی اش و همچنین روند ایجاد این رسانه گفت‌وگو کردم.
ادامه
پژوهشگر طه رادمنش

پژوهش و مسیر شغلی آن در ایران | طه رادمنش | پژوهشگر حرفه ای

در نوزدهمین قسمت از کارگاه با طه رادمنش گفتگو کردم. طه در رشته تاریخ و تا مقطع دکتری تحصیل کرده و بعد از تجربه‌ی چندساله‌ی تدریس در دانشگاه، امروز به عنوان پژوهشگر مستقل با نهادها و مجموعه‌های مختلف همکاری می‌کند.
ادامه
تحصیل در رشته دندان پزشکی

تحصیل در رشته دندان پزشکی به زحمتش می ارزد؟ | محمد لاری | دندان پزشک

تحصیل در رشته دندان پزشکی شباهت چندانی به پزشکی ندارد. در گفتگو با دکتر محمد لاری روند تحصیل و سپس کار یک دندان پزشک را بررسی کنیم. اگر میل به تحصیل در این رشته را دارید، به نظرم شنیدن و یا تماشای این گفتگو می‌تواند مفید فایده باشد.
ادامه
Total
0
Share