تحقیق و طراحی تجربه کاربری برای محصولات فیزیکی | صبرا عمادی | طراح تجربه کاربری شرکت niko

صبرا عمادی طراح تجربه کاربری است، اما عمده‌ی تجارب کاری‌اش در فضایی کمتر شناخته شده (حداقل برای من) یعنی محصولات فیزیکی بوده. با او درباره فرایند طراحی یک محصول فیزیکی و نقش تحقیق و طراحی تجربه حرف زدم و مختصری هم بین کارهای متنوعی که در مسیر حرفه‌ای‌اش انجام داده، سرک کشیدم.
صبرا عمادی طراح تجربه کاربری

صبرا عمادی با همه‌ی طراحان تجربه کاربری که می‌شناسم یک تفاوت اصلی دارد: بیشتر سابقه‌ی کاری او بر طراحی محصولات فیزیکی متمرکز بوده به عنوان محقق تجربه کاربری (UX researcher) و طراح محصولات فیزیکال فعالیت داشته. در اپیزود پنجاه‌ویکم از کارگاه درباره‌ی تفاوت‌های فرایند طراحی تجربه کاربری در محصولات دیجیتال و فیزیکال گپ زدیم و روند ساخت یک محصول کاربردی را مرور کردیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

صبرا عمادی چند سالی است که از ایران مهاجرت کرده و ساکن کشور بلژیک است. هرچند مسیرش برای رسیدن به بلژیک چندان مستقیم نبوده و چند شهر و کشور دیگر را نیز در مسیر داشته! در بخش پایانی گفت‌وگوی‌مان درباره‌اش تعریف‌اش مفهوم «خانه» گپ زدیم و تجربه‌اش از مهاجرت‌های پیاپی را شنیدیم.


این دومین گفت‌وگوی من با یک طراح تجربه کاربری است. پیش‌تر با علی سادات طلب حول همین شغل حرفه گپ زدم. بخش زیادی از تجارب این دو طراح با هم مشابه است، اما در پاره‌ای موارد می‌شد رگه‌هایی از تفاوت را دید.

۴.۵/۵ - (۱۱ امتیاز)
2 بازخورد
  1. من او تکه آخر گفتگو رو خیلی دوست داشتم. اونجایی که درباره تجربه شون از مهاجرت گفتن. ولی نفهمیدم چرا اسم شهر زادگاهشونو نگفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
پرهام باغستانی

نقد تخصصی یا نظر شخصی؟ نقش بازخورد در فرایند طراحی محصول | پرهام باغستانی | طراحی محصول

پرهام باغستانی میهمان چهل و ششمین اپیزود از پادکست کارگاه شد و با او درباره‌ی مسیر پر پیچ و خم شغلی‌اش در حوزه‌ی طراحی محصول و تجربه کاربری گپ زدیم. از تفاوت‌های محیط کار در استارتاپ‌ها و سازمان‌ها گفتیم و روی موضوع بازخورد طراحی عمیق‌تر شدیم.
ادامه
طراح تجربه کاربری علی سادات طلب

طراح تجربه کاربری | علی سادات طلب

شغل طراحی تجربه کاربری چندسالی‌ست که در کشورمان تعریف شده و در همین مدت، تغییر و توسعه‌ی بسیاری را به خود دیده. حالا، چندده عنوان شغلی مختلف وجود دارد که همگی در سیطره‌ی تجربه کاربری تعریف می‌شوند. علی سادات طلب که پیش از این به عنوان طراح تجربه کاربری کافه بازار و دیوار و چند شرکت دیگر فعال بوده، حالا شرکت طراحی تجربه کاربری خود را راه‌اندازی کرده و در این گفت‌وگو، به معرفی این شغل و زیربخش‌های پرداخت.
ادامه
حامد بیدی

کنش اجتماعی تاثیرگذار است؟ حامد بیدی | مدیرعامل کارزار

حامد بیدی مدیرعامل پلتفرم کارزار است. او در یک‌سال اخیر، زمان و انرژی بسیاری را صرف کمپین مخالف با طرح صیانت کرد. طرحی که باوجود همه‌ی مخالفت‌ها با آن، آرام‌آرام در حال اجراست. با حامد درباره‌ی تعریفش از کنش اجتماعی و تحلیلش از شرایط موجود گپ زدیم. به برخی انتقاداتی که به این کمپین وارد شده پرداختیم و درباره‌ی ادامه‌ی مسیر صحبت کردیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share