رهام افغانی خراسکانی | نظام دانشگاهی در ایران چطور کار می‌کند؟

رهام افغانی خراسکانی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌های صنعتی اصفهان و صنعتی شریف فارغ‌التحصیل شده و سپس برای طی مقطع دکتری راهری پلی‌تکنیک میلان می‌شود. او پس از بازگشت به ایران در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می‌شود و پس از هشت سال تدریس در این دانشگاه، از آن اخراج می‌شود. در این اپیزود پیرامون این رویداد و موضوعاتی دیگر گفت‌وگو کردیم.
رهام افغانی خراسکانی

در سال ۱۴۰۱ و بنا به رخدادهای سیاسی-اجتماعی آن مقطع، برخی استاتید از دانشگاه‌های کشور اخراج شدند. رهام افغانی خراسکانی یکی از آن‌ها بود که از تدریس در دانشگاه شهید بهشتی منع شد. در این اپیزود درباره‌ی شیوه‌ی مدیریت و حکمرانی نظام دانشگاهی کشور گفت‌و‌گو کردیم. هم‌چنین کمی به معماری و وضعیت مدیریت مناظر شهری پرداختیم. در بخشی از این اپیزود هم درباره‌ی دلایل اخراج‌شان از دانشگاه گپ زدیم.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

رهام افغانی خراسکانی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه‌های صنعتی اصفهان و صنعتی شریف می‌گذراند و سپس برای تحصیل در مقطع دکتری، راهی دانشگاه پلی‌تکنیک میلان می‌شود. پس از فارغ‌التحصیلی، به ایران بازمی‌گردد و در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل می‌شود.

نگاه او به ماهیت فضای آکادمیک، برساخته از تجربه‌ی حضورش در چند دانشگاه مهم است. در این اپیزود تلاش کردم تا با نگاهی بدون سویه، تجربه‌ی ایشان را از حضور در نهادهای دانشگاهی بفهمم و نگاه‌شان را به شیوه‌ی حکمرانی و مدیریت نهاد آکادمیا در ایران بشناسم.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
مرضیه ادهم

کنش‌گری برای اینترنت: بودن یا نبودن؟ | مرضیه ادهم | پژوهشگر فضای مجازی

مرضیه ادهم، کنشگر اینترنت و پژوهشگر فضای مجازی است و به‌شکلی تخصصی در حوزه‌ی «حاکمیت اینترنت» مطالعه و تحقیق می‌کند. با او که تجربه‌ی تعامل با نهادهای قانون‌گذار و حکمران اینترنت را برای جلوگیری از اجرای طرح صیانت داشته، درباره‌ی اهمیت کنشگری و نقش و تاثیرش در شرایط خاص ایران گفت‌وگو کردم و از پیش‌بینی‌اش درباره‌ی آینده‌ی اینترنت در کشور پرسیدم.
ادامه
مسعود زمانی

مسعود زمانی | معاون نوآوری فناپ | چشم انداز اکوسیستم دیجیتال ایران

مسعود زمانی معاون فناوری فناپ است. او در سال‌های اخیر، تمرکز ویژه‌ای بر مطالعات بین نسلی داشته و همواره تلاش کرده تا با نگاهی آینده‌پژوهانه، ترندهای فناوری را پیش از موعد شناسایی کند. با او درباره‌ی شرایط حال حاضر ایران از منظر فناوری و کسب‌وکاری گفت‌وگو کردم و نظرش را درباره‌ی آتیه‌ی قابل پیش‌بینی جویا شدم. گفت‌وگوی‌مان سمت‌وسوی مختلف داشت. فکر می‌کنم شنیدنش می‌تواند برای همگان جذاب باشد.
ادامه
امیر لطیفی

«شغل» مهم است؟ نگاهی تازه به فلسفه‌ی کار کردن | امیر لطیفی | توسعه دهنده نرم‌افزار

امیر لطیفی برنامه‌نویس است، اما هویت خود را در جهانی خارج از حوزه‌ی نرم‌افزار می‌جوید و تعریف می‌کند. با او که این‌روزها بیشتر از دنیای توسعه نرم‌افزار به وادی «فلسفه» اعتنا دارد، درباره‌ی فلسلفه‌ی کار کردن حرف زدم و نظرش را درباره‌ی اهمیت شغل و نقش‌اش در معنای زندگی جویا شدم.
ادامه
Total
0
Share