لیست پادکست های فارسی | فهرست موضوعی پادکست های فارسی (+۱۰۰) | آپدیت ۱۹ دی ۱۴۰۰

پادکست های فارسی روز به روز در حال رشد هستند و هرروز به تعدادشان افزوده می‌شود. بی‌شک در این شرایط، تهیه‌ی فهرست پادکست های فارسی چندان کار ساده‌ای نیست. این لیست به شکل مستمر به روز می‌شود. در ادامه با لیست پادکست های فارسی جذاب و شنیدنی آشنا شوید.


پادکست‌های داستانی

پادکست فارسی چنل بی

چنل بی را شاید بتوان بهترین پادکست فارسی نامید. بسیاری از ما برای اولین بار با چنل‌بی پادکست شنیدن را آغاز کردیم. در چنل بی، در هر قسمت یک داستان واقعی روایت می‌شود.

پادکست فارسی آن

آن پادکست نیز به سراغ داستان‌های واقعی می‌رود، با این تفاوت که اولا عمده‌ی داستان‌ها در ایران است و ثانیا، تولیدکننده‌ی پادکست سعی می‌کند روایت‌ها تا حد زیادی برای مخاطب شخصی‌سازی کند.

پادکست فارسی ناوکست

ناوکست بر اساس کتاب انسان خردمند ساخته می‌شود و در هر اپیزود بخشی از این کتاب روایت می‌گردد. جذایبت ناوکست آن است که راوی، به صرف روخوانی کتاب بسنده نکرده و تلاش می‌کند با توضیحات تکمیلی، درک آن‌را برای مخاطب ساده و شیرین کند.

پادکست داستان‌های احسانو

این پادکست محصولی از احسان عبدی‌پور است که به واسطه‌ی کتاب‌باز بیش از پیش شناخته شده است. در این پادکست داستان‌های نوشته شده‌ی احسان عبدی‌پور را می‌شنوید.

پادکست چیروک

چیروک سراغ داستان‌های کهن و شفاهی ایران در نواحی مختلف می‌رود. متل‌ها و قصه‌های کوتاه اقوام مختلف در این پادکست روایت شده و بعضا، نگاهی نیز به منشا پیدایش‌شان نیز انداخته می‌شود.


پادکست‌های کتاب و کتابخوانی

پادکست فارسی بی پلاس

بی‌پلاس یکی دیگر از پادکست‌های علی بندری و چنل‌بی است. در هر اپیزود از این پادکست، خلاصه یک کتاب غیرداستانی تعریف می‌شود.

پادکست کتابگرد

پادکست کتابگرد

کتابگرد که با همکاری پلفترم طاقچه تولید و منتشر می‌شود، در هر قسمت میزبان یک آدم کتاب‌خوان است. در هر اپیزود درباره‌ی عادت‌های کتابخوانی میهمان گفتگو می‌شود و تاثیرگذارترین کتاب‌هایی که خوانده پیشنهاد می‌شود.

پادکست کتاب‌باز

کتاب باز با اجرای سروش صحت، نسخه صوتی برنامه کتاب‌باز است که از تلوزیون پخش می‌شود. در هر قسمت از این پادکست پیرامون کتابی گفتگو صورت می‌گیرد.

پادکست اپیتومی بوکس

این پادکست یکی از قدیمی‌ترین پادکست‌های حوزه‌ی کتاب است. کتاب‌هایی که این پادکست به سراغ‌شان می‌رود، طیف متنوعی دارد و معمولا به شکل مفصلی درباره‌شان گفت‌وگو می‌کند.


پادکست های هنری

پادکست چکش

چک را صنم حقیقی که یک حقوق‌دان است می‌سازد. در هر اپیزود از این پادکست، سراغ یک موضوع حقوقی در عالم هنر می‌رود و هم‌زمان هم با جهان هنری آشناترتان می‌کند و هم کمی با مباحث حقوقی درگیر می‌شوید.

پادکست هنرستان

هنرستان، پادکستی درباره‌ی هنر و کنجکاوی پیرامون آن است. در هر قسمت از ان به سراغ یک موضوع مناقشه‌برانگیز عالم هنر می‌رود و درباره‌اش به زبانی همه‌فهم توضیح ارائه می‌کند.


پادکست های مدیریت و کسب‌وکار

پادکست فارسی اسلوب
osloub podcast

پادکست اسلوب

بهامین توفیقی و میلاد اسلامی‌زاد میزبانان این پادکست هستند و در هر قسمت از آن به سراغ یک موضوع در حوزه‌ی فناوری می‌روند و درباره‌اش بر اساس یک پروژه‌ی تحققی گفت‌وگو می‌کنند.

وبسایت پادکست اسلوب

رادیو شنبه

رادیو شنبه پادکست مرتبط به هفته نامه استارتاپی شنبه است. اگر به دنیای کسب‌وکارهای نوپا علاقه دارید، رادیو شنبه را از است ندهید.

پادکست کارگاه

همین‌جایی که الان در سایت‌اش هستید! در هر قسمت از پادکست کارگاه به یک شغل و تخصص می‌رویم و در صحبت با متخصصی مشغول به آن حرفه، سر از چند و چون‌اش در می‌اوریم. نگاهی به فهرست اپیزودهای پادکست کارگاه بی‌اندازید.

پادکست ۱۰ صبح پرشنونده ترین پادکست کسب و کار فارسی

پادکست ده صبح

پادکست ۱۰ صبح پرشنونده‌ترین پادکست حوزه‌ی کسب‌وکار به زبان فارسی است که آن‌را میثم زرگرپور و امیداخوان تولید می‌کنند. در هر قسمت این پادکست، معمولا یک میهمان نیز به جمع‌شان می‌پیوندد و درباره‌ی موضوعاتی حول کسب‌وکارهای آنلاین به تبادل نظر می‌پردازند.

پادکست روش

پادکست فارسی روش را نیما قاضی و تعدادی دیگر می‌سازند و در آن روی موضوع «همکاری» متمرکزاند. در هر اپیزود از این پادکست در پی یافتن پاسخ به این سوال‌اند که چگونه می‌شود همکاری را موثرتر کرد.


پادکست های بازاریابی و تبلیغات

پادکست نویسش کست

پادکست نویسش کست

نویسش کست برای علاقه‌مندان به بازاریابی محتوایی می‌تواند مفید باشد. در هر اپیزود از نویسش کست یکی از موضوعات مربوط به تولید محتوا و یا بازاریابی محتوایی سوژه‌ی گفتگو می‌شود.

وبسایت نویسش کست

Furbo Podcast

پادکست فوربو

فربو از پرشنونده‌ترین پادکست‌های حوزه‌ی بازاریابی دیجیتال است که مفاهیم این عرصه را با زبانی خیلی ساده و همه‌فهم آموزش می‌دهد.

وبسایت پادکست فارسی فوربو


پادکست های روانشناسی

پادکست انسانک

حسام ایپکچی پادکست انسانک را حول موضوعات مختلف روان‌شناختی و انسانی می‌سازد، هرچند شاید نتوان به همین حوزه‌ها آن‌را محدود کرد. در هر قسمت، حول یک تجربه‌ی شخصی، به موضوع از دریچه‌ای تازه نظر انداخته می‌شود.

پادکست مبل قرمز

مبل قرمز عنوان پادکستی‌ست که مسائل زناشویی می‌پردازید. در هر قسمت از این پادکست به یکی از اختلاف‌ها و نزاع‌های مرسوم زناشویی پرداخته شده و با کمک متخصصان امر به نحوه‌ی صحیح برخورد و مدیریت آن موقعیت اشاره می‌شود.

پادکست یونگ نگار

یونگ نگار در هر قسمت سراغ موضوعی در حوزه‌ی روانشناسی می‌رود و سعی به تعریف تشریح آن دارد. اگر به مباحق روان‌شناختی علاقه‌مندید، شنیدنش می‌تواند مفید باشد.


پادکست های سیاسی

پادکست دغدغه ایران

این پادکست فارسی را محمد فاضلی جامعه شناس می‌سازد و در هر قسمت از آن به سراغ یک موضوع سیاسی، اجتماعی و یا فرهنگی می‌رود که باعث کند شدن مسیر تحول و توسعه‌ی ایران شده است.


پادکست های اجتماعی

پادکست رادیو مرز

رادیو مرز را مرضیه رسولی اجرا می‌کند و در هر قسمت از آن به سراغ موضوعی می‌رود که بین آدم‌ها فاصله ایجاد می‌کند. طلاق، سربازی، زندان رفتن و.. برخی از موضوعاتی‌ست که تا کنون در رادیو مرز تولید شده است.

رادیو نیست

پادکست رادیو نیست را می‌شد در گروه پادکست های تاریخی نیز قرار داد. در هر شماره از رادیو نیست سراغ یک مکانی می‌روند که حالا دیگر وجود ندارد. هر اپیزود، گزارشی از ظهور و افول بخشی از تاریخ کشورمان ایران است.


پادکست های طنز و سرگرمی

پادکست هاگیرواگیر

این پادکست به صورت سه نفره و توسط محمدرضا ماندنی، سیاوش صفاریان‌پور و محمدرضا نوروزی اجرا می‌شود. در هر اپیزود سراغ یک موضوعِ عموما اجتماعی می‌روند و درباره‌اش بحث می‌کنند. فضای گفت‌وگوها عمدتا طنازانه است.

پادکست طنزپردازی

را بیشتر از این‌که طنز باشد، درباره‌ی طنز است. در هر اپیزود از طنزپردازی با یک طنزپرداز و یا موضوع تخصصی این عرصه آشنا شده. طراح برنامه، خود در همین عرصه متخصص است و همین موجب شده که محتوای برنامه نیز در عین ساختارمدار بودن، طنازانه باشد.


پادکست های تکنولوژی و فناوری

پادکست رادیو گیک

را جادی میرمیرانی تولید و منتشر می‌کند و می‌توان گفت که یکی از قدیمی‌ترین پادکست های تکنولوژی به فارسی است. جادی در هر قسمت سراغ اخبار و تازه‌های فناوری می‌رود و با زبانی شیرین آن‌ها را روایت می‌کند.


پادکست های مالی و اقتصادی

رادیو سیگنالز

رادیو سیگنالز یکی از پرکارترین پادکست‌های مالی و سرمایه‌گذاری در ایران است و به شکلی مستمر تولید و منتشر می‌شود. اگر به بازارهای مالی علاقه دارید و می‌خواهید دانش خود را در این زمینه به‌روز نگه دارید، سیگنالز را دنبال کنید.

رادیو بلاک چین

رادیو بلاک چین پادکستی در حوزه‌ی رمزارزها و پول‌های دیجیتال است که یاشار راشدی آن‌را تولید می‌کند. این پادکست یکی از قدیم‌ترین پادکست‌های مالی و اقتصادی‌ست که مباحث مختلفی را حول این مفهوم طرح می‌کند.

پادکست اگزیت

پادکست مالی اگزیت به گفتگو با مدیران عامل استارتاپ‌های مختلف می‌پردازد و گاهی هم اپیزودهایی در حوزه تامین مالی، مدیر کسب‌وکار و… تولید و منتشر می‌کند.


پادکست های حقوقی

پادکست دارالوکلا

در هر قسمت از این پادکست، میزبان که خود وکیل دادگستری است به سراغ یکی از پرونده‌های‌اش می‌روند و داستان واقعی آن پرونده‌ی حقوقی را روایت می‌کند. روایت طنز و گیرای گوینده در کنار جذابیت سوژه‌ها، پادکست دارالوکلا را گزینه‌ی مناسبی برای شنیدن می‌کنید.

اگر به موضوعات حقوقی علاقه دارید، بد نیست اپیزود گفت‌وگو با ستاره ایوبی وکیل دادگستری را نیز بشنوید.


پادکست های علمی

پادکست فلسفه علم

فلسفه علم را امیرحسن موسوی می‌سازد که پیش‌تر با او گفت‌وگو کرده‌ایم. در این پادکست، به فلسفه‌ی پیدایش علم پرداخته شده و مباحث فلسفی و علمی را به زبانی ساده و همه‌فهم روایت می‌کنند.

پادکست استرینگ کست

پادکست داکس

این پادکست را پیمان بشردوست بر اساس فیلم‌های مستندی که تماشا کرده می‌سازد. در هر اپیزود از پادکست داکس خلاصه یک فیلم مستند روایت می‌شود. طیف موضوعاتی که داکس به سراغ‌شان می‌رود گسترده است و می‌شود در از جنگ تا بحران آب در بین موضوعاتش محتوا پیدا کرد.

پادکست فارسی دایجست


پادکست های شعر و ادبیات

پادکست فردوسی خوانی

فردوسی خوانی همانطور که از نام‌اش بر می‌آید، به خوانش اشعار شاهنامه‌ی فردوسی می‌پردازد. خوانش‌گر این پادکست، خود شناخت خوبی از شعر کهن دارد و مخاطب را با تحلیل‌های همه‌فهم‌اش همراهی می‌کند.

پادکست مولانا خوانی

فهرست پادکست های فارسی در این‌جا به پادکست محبوب مولاناخوانی می‌رسد که همان‌طور که از نام‌اش پیداشت، خوانش اشغار مولانا را در دستور کار دارد. راوی پادکست، تفسیرهای کوتاه و همه‌فهمی را بر هر شعر ارائه می‌کند که موجب می‌شود شنیدن این پادکست جذابیت بیشتری پیدا کند.

پادکست چای با بنفشه

این پادکست توسط بنفشه طاهریان اجرا می‌شود و در هر اپیزودش یک داستان از قصه‌های خسرو وشیرین روایت می‌گردد. طنین صدای جذاب راوی و تفسیر ساده‌اش از قصه، این پادکست را شنیدنی می‌کند.

پادکست رادیو دیو

رادیو دیو یک مجله‌ی شنیداری‌ست که در هر قسمت‌اش شما را در بین شعر و داستان و تاریخ می‌گرداند. این مجله‌ی شنیداری، هم سرگرم‌تان می‌کند و هم فاصله‌تان را با ادبیات کاهش می‌دهد.

پادکست داستان شب شب

اگر به داستان‌های کوتاه علاقه دارید، این گزینه از فهرست پادکست های فارسی برای شماست! در این پادکست، هر شب، یک داستان کوتاه روایت می‌شود.


پادکست های نجوم و فضاشناسی

پادکست ایستگاه فضایی

پادکست های موسیقی

پادکست چهارگاه

در پادکست چهارگاه اطلاعاتی را پیرامون موسیقی سنتی و دستگاه‌های آن ارائه می‌کند.

فهرست پادکست های فارسی - پادکست کرن

پادکست کرن

پادکست آلبوم

پادکست آلبوم


پادکست های تاریخ ایران

فهرست پادکست های فارسی - پادکست تاریخ شفاهی ایران

پادکست تاریخ شفاهی ایران

در دانشگاه هاروارد

پادکست ماه سیزدهم

پادکست تاریکخانه تاریخ

پادکست این حکایت

این حکایت در هر قسمت‌اش سراغ یکی از مواقع تاریخ ایران می‌رود و با اتکا به منابع رسمی برای‌مان شرح می‌دهد. قسمت‌های مربوط به کودتا در این پادکست برای آغاز شنیدن بسیار مناسب‌اند.

پادکست های تاریخ جهان

پادکست پرچم سفید

پادکست پرچم سفید

پادکست پوشه

در هر قسمت از پوشه، یک پرونده‌ی تاریخی مورد واکاوی قرار می‌گیرد. رویدادها و رخدادهای مهم تاریخی از سراسر جهان با جزئیاتی جذاب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

فهرست پادکست های فارسی | پادکست پاراگراف
Paragraph Podcast

پادکست پاراگراف

را علیرضا بنی‌جانی تولید می‌کند و در هر قسمت آن به سراغ یک موضوع جذاب تاریخی می‌رود. روایت پادکست پاراگراف ساده و صمیمی‌ست که همین مهم کمک می‌کند درک محتوای‌اش ساده‌تر شود.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
اپلیکیشن رایگان castbox

آموزش اپلیکیشن کست باکس | راهنمای قدم به قدم استفاده از اپلیکیشن castbox

اپلیکیشن castbox را شاید بتوان بهترین اپلیکیشن پادکست دانست، چرا که بهترین پادکست های فارسی در آن قابل شنیدن است و به عنوان یک اپلیکیشن پادکست رایگان امکاناتی جذاب دارد. این مطلب آموزش کامل تصویری استفاده از آن‌را برای‌تان تدارک دیدم تا ساده‌تر بتوانید از دنیای هیجان‌انگیز پادکست‌ها لذت ببرید.
ادامه