منابع انسانی مدرن چه وظایف تازه‌ای دارد؟ | مربی مسیر شغلی | نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی همین چندسال قبل، بعد از سیزده سال کار و تحصیل از مالزی به ایران بازگشت و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به‌کار است. با او درباره منابع انسانی مدرن و وظایف تازه‌ای که به عهده دارد گپ زدیم.
نازلی ابراهیمی مربی مسیر شغلی
Rate this post

میهمان سی‌وپنجم کارگاه، نازلی ابراهیمی بود که بر خلاف بسیاری از مهاجرانی که پیرامون خود می‌شناسیم، به‌جای هجرت، پس از سیزده سال به ایران بازگشته و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به کار است.

با نازلی ابراهیمی درباره‌ی دلایل تصمیمش به مهاجرت معکوس صحبت کردیم، از نقش‌های تازه‌ای که واحدهای منابع انسانی به عهده دارند حرف زدیم و پیرامون شیوه‌های کنش‌گری و مطالبه‌گری درون سازمان گفت‌وگو کردیم.


درباره نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی دلش می‌خواسته ادبیات بخواند، اما پس از مهندسی شیمی به سمت تحصیل در رشته‌ی MBA و مهاجرت به مالزی رفته و مدتی طولانی را در این کشور سپری می‌کند. مدتی را به عنوان دستیار تحقیقاتی در دانشگاه مشغول می‌شود و به موازات، در برنامه‌های آموزشی سازمان ملل (UN) به عنوان داوطلب فعالیت می‌کند.

پس از آن در شرکتی مالزیایی که زمینه‌ی تعالی سازمانی فعالیت می‌کند و به موازات، کارگاه‌های و کلاس‌های آموزشی‌اش را نیز برگزار می‌کند.

چیزی نزدیک به سه سال است که به ایران بازگشته و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی به تقریب همان مسیری که در کشور مالزی آغاز کرده را دنبال می‌کند. قریب به شش ماه پیش شرکت فازینو را با چندی دیگر تاسیس می‌کنند که در حوزه‌ی منابع انسانی و مدیریت فناوری فعال است.


تماشان و یا شنیدن کارگاه

برای شنیدن گفتگوی من با این مربی مسیر شغلی می‌توانید کارگاه را در اپلیکیشن‌های پادکست مثل کست‌باکس دنبال کنید. کست باکس چیست؟ همچنین در کانال یوتوب کارگاه، نسخه‌ی تصویری و کامل‌تر این گفتگو قرار گرفته است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
رضا کرامتی معاون مهندسی

معاون مهندسی | رضا کرامتی |‌ چگونه با تیم‌های فنی زبان مشترک بسازیم؟

رضا کرامتی که در حال حاضر به عنوان معاون مهندسی در شرکت آی‌تول مشغول به کار است، پیش‌تر، تجربه‌ی ساخت و مدیریت فنی استارتاپ مستربلیط را در کارنامه دارد. با رضا درباره‌ی مسیر شغلی نیروهای فنی و همچنین، مدیریت ارتباطات و خلق زبان مشترک با نفرات غیر فنی صحبت کردیم که می‌تواند نه تنها برای متخصصان فنی که برای همه‌ی پرسنل شرکت‌های استارتاپی مفید فایده باشد.
ادامه
کتاتون سپهری مربی منتور کارآفرینی

منتور و مربی کارآفرینی | کتایون سپهری | کارآفرینی برای اقشار آسیب‌پذیر: بیم‌ها و امیدها

کتایون سپهری برای همه‌ی کسانی که در فضای کارآفرینی ایران فعال‌اند، به عنوان فردی پرانرژی و فعال شناخته شده‌ست. او در رویدادهای پرشماری به عنوان منتور و یا داور فعال بوده و در سال‌های اخیر بیشتر بر توسعه‌ی کارآفرینی روستایی و اقشار آسیب‌پذیر متمرکز بوده. در این گفتگو پیرامون مسیر شغلی او گپ زدیم و از تجربه‌های جذابش در این سه دهه شنیدیم.
ادامه
مجتبی درویشی

توسعه دهنده وردپرس | مجتبی درویشی

شصت‌وچهار میلیون وب‌سایت، از جمله همین سایت کارگاه با وردپرس توسعه یافته‌اند. در بیستمین قسمت با مجتبی درویشی به عنوان توسعه دهنده وردپرس گفتگو کردم. مجتبی از مسیر خودآموزی خود، دوبار مهاجرتش و شیوه‌های مختلف توسعه‌ی مسیر شغلی‌اش گفت. همچنین از سختی‌های کار در حوزه‌ی برنامه‌نویسی نکات قابل توجهی را مطرح کرد.
ادامه