منابع انسانی مدرن چه وظایف تازه‌ای دارد؟ | مربی مسیر شغلی | نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی همین چندسال قبل، بعد از سیزده سال کار و تحصیل از مالزی به ایران بازگشت و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به‌کار است. با او درباره منابع انسانی مدرن و وظایف تازه‌ای که به عهده دارد گپ زدیم.
نازلی ابراهیمی مربی مسیر شغلی

میهمان سی‌وپنجم کارگاه، نازلی ابراهیمی بود که بر خلاف بسیاری از مهاجرانی که پیرامون خود می‌شناسیم، به‌جای هجرت، پس از سیزده سال به ایران بازگشته و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به کار است.

با نازلی ابراهیمی درباره‌ی دلایل تصمیمش به مهاجرت معکوس صحبت کردیم، از نقش‌های تازه‌ای که واحدهای منابع انسانی به عهده دارند حرف زدیم و پیرامون شیوه‌های کنش‌گری و مطالبه‌گری درون سازمان گفت‌وگو کردیم.


درباره نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی دلش می‌خواسته ادبیات بخواند، اما پس از مهندسی شیمی به سمت تحصیل در رشته‌ی MBA و مهاجرت به مالزی رفته و مدتی طولانی را در این کشور سپری می‌کند. مدتی را به عنوان دستیار تحقیقاتی در دانشگاه مشغول می‌شود و به موازات، در برنامه‌های آموزشی سازمان ملل (UN) به عنوان داوطلب فعالیت می‌کند.

پس از آن در شرکتی مالزیایی که زمینه‌ی تعالی سازمانی فعالیت می‌کند و به موازات، کارگاه‌های و کلاس‌های آموزشی‌اش را نیز برگزار می‌کند.

چیزی نزدیک به سه سال است که به ایران بازگشته و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی به تقریب همان مسیری که در کشور مالزی آغاز کرده را دنبال می‌کند. قریب به شش ماه پیش شرکت فازینو را با چندی دیگر تاسیس می‌کنند که در حوزه‌ی منابع انسانی و مدیریت فناوری فعال است.


تماشان و یا شنیدن کارگاه

برای شنیدن گفتگوی من با این مربی مسیر شغلی می‌توانید کارگاه را در اپلیکیشن‌های پادکست مثل کست‌باکس دنبال کنید. کست باکس چیست؟ همچنین در کانال یوتوب کارگاه، نسخه‌ی تصویری و کامل‌تر این گفتگو قرار گرفته است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط

ابوالمشاغل ۱ [قسمت ویژه] | سعید زاهدی

از این پس، هر سیزده قسمت یک‌بار، اپیزود ویژه‌ای خواهیم داشت با عنوان ابوالمشاغل. عنوان این اپیزودهای ویژه را از کتابی با همین عنوان، نوشته‌ی مرحوم نادر ابراهیمی برگزدیم که چندان بی‌ربط به ماهیت کارگاه هم نیست. در قسمت‌های ویژه، پیرامون مفهوم شغل حرف می‌زنیم و فارغ از عناوین شغلی، تجربه افرادی که مواجهه‌ی متفاوتی با اشتغال داشتند را می‌شنویم. سعید زاهدی اولین میهمان ابوالمشاغل است.
ادامه
ستاره ایوبی وکیل دادگستری

وکیل دادگستری | ستاره ایوبی

وکالت یکی از چند شغلی‌ست که از دور جذاب به نظر می‌رسد، ولی مثل هر حرفه‌ی دیگری، دشواری‌ها و مسیر پیچیده‌ی خودش را دارد. ایجاد برند شخصی، آن‌طور که ستاره ایوبی به عنوان یک وکیل دادگستری مطرح می‌کرد، معیاری زمان‌بر و پرهزینه برای رسیدن به موقیعت شغلی مناسب در این عرصه است.
ادامه
واهاگن سرکیسیان مدیر جذب بازاریابی کریسپ

مدیر جذب بازاریابی krisp | واهاگن سرکیسیان | تجربه ایجاد تیم بازاریابی برای یک کسب‌وکار بین‌المللی

جذب بازاریابی شاید برای ما در ایران، عنوان شغلی شناخته شده‌ای نباشد، اما آن‌طور که واهاگن سرکیسیان توضیح داد، یکی از شاخه‌های تخصصی بازاریابی‌ست که این‌روزا موقعیت‌های شغلی فراوانی برای‌ش پدید آمده. با واهاگن درباره‌ی مسیر شغلی او در ایران و خارج از ایران گپ زدیم و پیرامون تجربه‌اش در مسیر ایجاد و راهبری یک تیم بازاریابی بین‌المللی صحبت کردیم.
ادامه
کارگاه را در کست‌باکس دنبال کنید
Castbox