کمپین می‌کنم پس هستم! آن‌چه کمپین هست و آن‌چه نیست | نجات اتحادی | راهبر کمپین در اسنپ

میهمان سی‌وهفتم کارگاه نجات اتحادی بود که این‌روزها به عنوان راهبر کمپین در اسنپ مشغول به‌کار است. با او درباره‌ی تعریف کمپین، کارکرد و انواع آن و همینطور مراحلی که برای تعریف یک کمپین طی می‌شود، گفتگو کردم. علاوه بر آن به مهارت‌های سخت و نرمی که یک مدیر کمپین باید داشته باشد نیز پرداختیم.
راهبر کمپین نجات اتحادی

میهمان سی‌وهفتم کارگاه نجات اتحادی راهبر کمپین در شرکت اسنپ بود. گفت‌وگو با نجات را از این سوال آغاز کردم: اصلا اسنپ چه نیاز به برپایی کمپین دارد؟ نجات انواع مختلف کمپین را توضیح داد و به اهمیت هدفمندی کمپین‌ها اشاره کرد.

در ادامه پیرامون شیوه‌ی طراحی کمپین و اجرای آن گفتگو کردیم و از اهمیت اندازه‌گیری و پایش کمپین‌ها گفتیم. همچنین به انواع مهارت های نرم و سختی که یک مدیر کمپین نیاز دارد پرداختیم و نقش و اثر برخی‌شان را به بحث گذاشتیم.


درباره نجات اتحادی

نجات اتحادی دانش‌آموخته‌ی جامعه شانسی از دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی و انسان شناسی از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد است. او مسیر شغلی خود را به عنوان کارشناس توسعه کسب‌وکار در اسنپ آغاز می‌کند و پس از آن در سمت‌های سوپروایز کمپین و مدیر کمپین ادامه می‌دهد. نجات حالا راهبر کمپین (campaign director) در اسنپ است.


همچنین بشنوید: مدیر برند | نگار حکیم‌آرا


کمپین می‌کنم پس هستم!

چه نوع فعالیتی را باید کمپین بدانیم و کدام‌ها را جزء اقدام‌های روتین بازاریابی بشناسیم؟ تعریف کمپین چیست و در چه مواقعی باید به فکر راه‌اندازی یک کمپین باشیم؟ این‌ها سوالاتی به ظاهر ساده هستند که اگر کمپین‌های پُرشماری که در اطراف‌مان برپاست را بررسی کنیم، به نظر نمی‌رسد که پاسخ‌شان چندان برای همه یکسان باشد.

نجات اتحادی به عنوان راهبر کمپین اسنپ مسئولیت طراحی و مدیریت کمپین‌های برندی را به عهده دارد که واسطه‌ی ابعاد و اندازه‌اش شاید نتواند الگوی خوبی برای برندهای دیگر باشد. اما احتمالا، توصیف او از کمپین و نقش و وظیفه‌ای که برای مدیر کمپین قائل است می‌تواند کمک کند که در کمترین حالت ممکن، بین فعالیت‌های عمومی بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی تفاوت قائل شویم.

در این گفتگو تلاش کردیم که تعریفی نسبتا عمومی از کمپین را ارائه کنیم و ابعادش را تشریح نمائیم. همچنین، اجزای سازنده‌اش را توصیف کنیم و درباره‌ی شکل اجرا و اندازه‌گیری‌اش، تا آن‌جا که امکانش بود، حرف بزنیم.


تماشا و یا شنیدن کارگاه

برای تماشای گفتگوی من با نجات اتحادی می‌توانید به یوتوب مراجعه کنید. نسخه‌ی تصویری قدری مفصل‌تر است. همچنین، نسخه‌ی صوتی این گفتگو نیز در تمامی اپلیکیشن‌های پادکست مثل کست‌باکس موجود است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts
هادی مرادی موسس رسانه دی ام بورد

موسس رسانه تخصصی DMBoard | هادی مرادی | آن‌چه یک رسانه تخصصی را می‌سازد و مقبول می‌کند

دی‌ام بورد با بقیه‌ی رسانه‌های شناخته شده‌ی حوزه‌ی فناوری تفاوت دارد: اول آن‌که کاملا مجازی مدیریت و راهبری می‌شود و دوم، توسط کسی ایجاد شده که سابقه‌ی کار رسانه‌ای ندارد. در این قسمت از کارگاه با موسس رسانه DMBoard درباره مسیر شغلی اش و همچنین روند ایجاد این رسانه گفت‌وگو کردم.
ادامه
محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

چرا نیروهای منابع انسانی در سازمان محبوب نیستند؟ | محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

میهمان این قسمت از کارگاه تمام طول مسیر شغلی ۲۰ ساله‌اش را در یک سازمان سپری کرده. با محمد شهرمیانی درباره‌ مسیر شغلی منابع انسانی، نقش آموزش اصولی و وفاداری به سازمان گپ زدم.
ادامه
کتاتون سپهری مربی منتور کارآفرینی

منتور و مربی کارآفرینی | کتایون سپهری | کارآفرینی برای اقشار آسیب‌پذیر: بیم‌ها و امیدها

کتایون سپهری برای همه‌ی کسانی که در فضای کارآفرینی ایران فعال‌اند، به عنوان فردی پرانرژی و فعال شناخته شده‌ست. او در رویدادهای پرشماری به عنوان منتور و یا داور فعال بوده و در سال‌های اخیر بیشتر بر توسعه‌ی کارآفرینی روستایی و اقشار آسیب‌پذیر متمرکز بوده. در این گفتگو پیرامون مسیر شغلی او گپ زدیم و از تجربه‌های جذابش در این سه دهه شنیدیم.
ادامه
برای بهبود مسیر شغلی خود می‌توانید روی کمک و همراهی مشاوران متخصص کارساز حساب کنید
دریافت مشاوره شغلی