مشاور کسب‌وکار | علی نعمتی شهاب | تحلیلگر کسب‌وکار چگونه به سازمان کمک می‌کند؟

اگر سری به لینکدین بزنید، در می‌یابید که تعداد آدم‌هایی که خود را مشاور کسب‌وکار معرفی کرده‌اند، رفته رفته دارد از تعداد کسب‌وکارهای فعال فراتر می‌رود. نیاز به مشاور برای کسب‌وکارها، امری تازه نیز. در گفتگویی مفصل و جذاب با علی نعمتی شهاب که ترجیح‌اش به جای عبارت مشاور، تحلیلگر کسب‌وکار است، به نقش موثر این حرفه در رشد سازمان‌های مختلف پرداختیم.
مشاور کسب‌وکار علی نعمتی شهاب

میهمان اپیزود بیست‌وپنجم کارگاه، علی نعمتی شهاب است که در یک دهه‌ی گذشته به عنوان مشاور کسب‌وکار و بیشتر به عنوان تحلیلگر کسب‌وکار فعال بوده. علی، علاوه بر حضور در شرکتی معتبر و شناخته شده در حوزه مشاوره مدیریت، در چند سال اخیر، عمدتا به صورت آزادکار (فریلسنر) به شرکت‌های مختلف خدمات تحلیل و مشاوره ارائه داده است.


درباره علی نعمتی شهاب

علی نعمتی شهاب در دانشگاه خواجه نصیر، لیسانس صنابع و پس از آن فوق لیسانس MBA گرفته و از همان ابتدا در یک شرکت مشاوره مدیریت به عنوان مشاور کسب‌وکار مشغول به‌کار می‌شود. پس از آن، به عنوان تحلیلگر کسب‌وکار و مشاور با کسب‌وکارهای مختلفی در صنایع گوناگون همکار بوده و به آن‌ها در شناسایی مشکلات و رفع‌شان کمک کرده.

علی نعمتی در همه‌ی ای سال‌ها و در جوار کار حرفه‌ای، وبلاگ‌نویسی را هم دنبال کرده. وبلاگ گزاره‌ها که یکی از قدیمی‌ترین وبلاگ‌های فعال فارسی نیز هست، در حوزه‌ی مشاوره کسب‌وکار و رشته‌های مرتبط فعال است. اگر در این عرصه فعالید، دنبال کردن گزاره‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنم.

تماشا یا شنیدن کارگاه

نسخه‌ی ویدئویی گفتگوی من با علی نعمتی شهاب را می‌توانید از طریق یوتوب تماشا کنید. همچنین برای شنیدن نسخه‌ی صوتی این گفتگو می‌توانید به کست‌باکس مراجعه کنید. لینک کارگاه در سایر اپلیکیشن‌های پادکست در صفحه شنیدن وجود دارد.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
پژوهشگر طه رادمنش

پژوهشگر | طه رادمنش

در نوزدهمین قسمت از کارگاه با طه رادمنش گفتگو کردم. طه در رشته تاریخ و تا مقطع دکتری تحصیل کرده و بعد از تجربه‌ی چندساله‌ی تدریس در دانشگاه، امروز به عنوان پژوهشگر مستقل با نهادها و مجموعه‌های مختلف همکاری می‌کند. علاوه بر آن، چند جلد کتاب نیز ترجمه و ویرایش کرده و کتابی پژوهشی نیز در دست چاپ دارد. در این گفتگو درباره‌ی مسیر شغلی اش، نقش دانشگاه در حوزه‌ی پژوهش و همچنین مهارت‌های مورد نیاز یک پژوهشگر گفت‌وگو کردیم. هرچند عمده‌ی فعالیت‌های طه رادمنش مرتبط به رشته‌ی تخصصی‌اش، تاریخ بوده، اما شنیدن این گفتگو می‌تواند برای طیف وسیعی از علاقه‌مندان به کار مطالعاتی و پژوهش مفید فایده باشد.
ادامه

ابوالمشاغل ۱ [قسمت ویژه] | سعید زاهدی

از این پس، هر سیزده قسمت یک‌بار، اپیزود ویژه‌ای خواهیم داشت با عنوان ابوالمشاغل. عنوان این اپیزودهای ویژه را از کتابی با همین عنوان، نوشته‌ی مرحوم نادر ابراهیمی برگزدیم که چندان بی‌ربط به ماهیت کارگاه هم نیست. در قسمت‌های ویژه، پیرامون مفهوم شغل حرف می‌زنیم و فارغ از عناوین شغلی، تجربه افرادی که مواجهه‌ی متفاوتی با اشتغال داشتند را می‌شنویم. سعید زاهدی اولین میهمان ابوالمشاغل است.
ادامه
میلاد ابوعلی عکاس

عکاس | میلاد ابوعلی

میلاد ابوعلی بعد از یکی-دو سال کار در تیم بازاریابی یک شرکت تجهیزات پزشکی، تصمیم می‌گیرد مسیر حرفه‌ای‌اش را به سمت عکاسی و ویدئوگرافی تغییر دهد. او حالا به عنوان عکاس در صنعت موسیقی فعال است و در این عرصه به ثبات رسیده. در این گفت‌وگو درباره‌ی مسیر شغلی میلاد و نگاهش به هنر عکاسی گفت‌وگو کردیم. این اپیزود نه تنها برای عکاسان، که برای همه‌ی حرفه‌ها و مشاغل فردی مفید خواهد بود.
ادامه
کارگاه را در کست‌باکس دنبال کنید
Castbox