سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها، چرا و چگونه؟ | سهیل نیکزاد | مدیرعامل اوپکس

سهیل نیکزاد از قدیمی‌های بازار کریپتوکارنسی در ایران است. از سال‌های خیلی دور، وقتی هنوز تعداد کمی درباره‌ی رمزارزها می‌دانستند مطالعه روی این حوزه را آغاز کرد و از مروجان اصلی بیت کوین در ایران است. با سهیل نیکزاد درباره‌ی تعریف فنی بیتکوین گپ زدم و نحوه‌ی آشنایی او با این حوزه را پرسیدم. شنیدن این گفتگو می‌تواند برای علاقه‌مندان به حوزه‌ی رمزارزها جذاب و شنیدنی باشد.
سهیل نیکزاد

دیگر مگر کسی هست که نداند بیتکوین چیست و به چه کسی بیتکوینر می‌گویند‌؟ حالا که به تعداد موهای سرمان صرافی ارز دیجیتال وجود دارد و همه‌مان مشغول خرید و فروش رمزارزها شده‌ایم، به نظر این سوال بی‌اساس می‌آید. اما شنیدن پاسخ‌اش از زبان سهیل نیکزاد که از نخستین مروجان مفهوم کریپتو کارنسی در ایران است، شنیدنی می‌شود.

در اپیزود چهل‌ودوم کارگاه با سهیل نیکزاد گفتگو کردم. گفت‌گوی‌مان با تعریف بیتکوین و بلاک چین آغاز شد و به سمت شرایط معامله‌گری در این بازار رفت. پیرامون مسیر شغلی سهیل گپ زدیم و از نقش «شانس» و «تصادف» در کارراهه حرفه‌ای گفتیم.


پادکست کارگاه به صورت هفتگی منتشر می‌شود. برای آن‌که همیشه از آخرین گفتگوهای کارگاه مطلع شوید، آن‌را در کست باکس دنبا کنید. راهنمای استفاده از کست باکس

اگر به بازار ارزهای دیجیتال علاقه‌مندید و می‌خواهید سرمایه‌گذاری در این حوزه را تجربه کنید، بد نیست گفتگوی من با سهیل نیکزار را بشنوید. این گپ‌وگفت کمک می‌کند که شناخت بهتری نسبت به مفهوم شبکه بلاکچین پیدا کنید و با دیدی بازتر به این عرصه وارد شوید.


درباره سهیل نیکزاد

سهیل نیکزاد از افراد سرشناس حوزه‌ی رمزارزها در ایران است. در سال‌های خیلی دور و زمانی‌که هنوز کمتر کسی بیتکوین را می‌شناخت، جلسات منظم ماهانه‌ی ترویج آن‌را در ایران برگزار می‌کرد و پیش‌تر از آن‌که خرید و فروش ارزهای دیجیتال متدوال شود، کار مطالعاتی و آکادمیک در این عرصه را آغاز کرد.

سهیل فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف است و مقطعی را در صنعت بازاریابی و فروش فعالیت داشته است. باشگاه مشتریان بانک پاسارگارد را طراحی می‌کند، با شرکت گوشتیران به عنوان مدیر بازاریابی همکاری می‌کند و با شرکت‌های فناپ و توسن نیز پروژه‌های مختلفی را پیش می‌برد.

سهیل نیکزاد همچنین مدتی را به عنوان مشاور ارزهای دیجیتال با بانک مرکزی همکاری کرده و عضو هیئت موسس انجمن بلاک چین ایران است. او طی سال‌های اخیر به عنوان مشاور کریپتو کارنسی در کنار شرکت‌های نرم‌افزاری و استارتاپی بوده است.

سهیل همینک به عنوان مدیرعامل شرکت اوپکس مشغول به‌کار است. اوپکس محصولی متن‌باز برای راه‌اندازی صرافی ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند.رمزارزها: سرمایه‌گذاری کنیم یا نه؟

هنوز تب‌وتاب بورس به طور کامل فروکش نکرده بود که بازار ارزهای دیجیتال رونق پیدا کرد. درست مشابه بورس، قصه‌ی ثروتمندی تریدرهای مختلف در همه‌جا شنیده می‌شدیم و بسیاری از ما، از خود پرسیدیم که ما چرا از این بازار پررونق بهره‌ای نبریم؟

هرچند بازار ارزهای دیجیتال به سرعت بورس از سکه نیافتاد و هنوز هم پرشتاب در حال رشد است، اما در همین یکی-دو سال، اخبار متعددی از کلاه‌برداری‌ها و مالباختگی‌های برخی به گوش‌مان نرسید. مستقل از منفعت‌طلبی عده‌ای، نمی‌توان نقد دانش پایین را در وقوع این عارضه‌ها نادیده گرفت.

سهیل نیکزاد خود را تردیر معرفی نمی‌کند و «بیتکویتر» بودن را مفهومی مستقل و متفاوت با تردیدری می‌داند.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts
راهبر کمپین نجات اتحادی

کمپین می‌کنم پس هستم! آن‌چه کمپین هست و آن‌چه نیست | نجات اتحادی | راهبر کمپین در اسنپ

میهمان سی‌وهفتم کارگاه نجات اتحادی بود که این‌روزها به عنوان راهبر کمپین در اسنپ مشغول به‌کار است. با او درباره‌ی تعریف کمپین، کارکرد و انواع آن و همینطور مراحلی که برای تعریف یک کمپین طی می‌شود، گفتگو کردم. علاوه بر آن به مهارت‌های سخت و نرمی که یک مدیر کمپین باید داشته باشد نیز پرداختیم.
ادامه
استراتژیست محتوا مهدی زارع سریزدی

استراتژیست محتوا چه نقشی ایفا می‌کند؟ | مهدی زارع سریزدی استراتژیست محتوا در دیوار

مهدی زارع سریزدی از سال‌های دور به عنوان تولید کننده محتوا در حوزه‌ی فناوری کارش را آغاز کرده و در چند سال اخیر بیشتر به حوزه استراتژی محتوا و مدیریت محتوا متمرکز بوده است. با او درباره‌ی وظایف استراتژیست محتوا و مهارت‌هایی که لازم دارد گپ زدیم.
ادامه
مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ

مدیر جذب بازاریابی | واهاگن سرکیسیان | یک تیم در ده کشور: تجربه مدیریت دورکاری کریسپ

در بخش دوم گفتگو با واهاگن سرکیسیان، به شکلی متمرکز درباره‌ی مدیریت دورکاری در شرکت کریسپ صحبت کردیم. کریسب بیش از ۲۰۰ همکار در ۱۰ کشور مختلف دارد که از ابتدا و پیش از شیوع کرونا، بر کار از راه دور متمرکز بوده است. تجربه‌های واهان و این شرکت بی‌المللی می‌تواند برای هر کسب‌وکاری که برای فعالیت به صورت درکاری دارد، مفید فایده باشد.
ادامه