مدیر محصول | امیر تقی آبادی

امیر تقی آبادی مدیر محصول

در سومین قسمت از پادکست کارگاه با امیر تقی آبادی پیرامون شغل و وظایف یک مدیر محصول یا همان Product Manager صحبت کردیم. شغلی نسبتا نوظهور که با مشاغل دیگری مثل طراح محصول و مالک محصول مرزهای مشترکی دارد و گاهی تداخل پیدا می‌کند.


گفتگوی من با امیر محدود به سیطره‌ی شغلی یک مدیر محصول نبود و در آن پیرامون مدیریت کسب و کار، طراحی محصول، اسکرام و موارد دیگری و البته مکمل این شغل گفت‌وگو کردیم. با توجه به تجربه‌های مختلف امیر تقی آبادی، شنیدن این اپیزود می‌تواند برای علاقه‌مندان به توسعه محصول و یا راه‌اندازی استارتاپ نیز جذاب و مفید فایده باشد.

درباره امیر تقی آبادی

امیر در مسیر شغلی خود تجربه‌های مختلفی در حوزه‌های گوناگون دارد و همان‌طور که در طی گفتگو نیز اشاره داشت، کار در عرصه‌های فنی، بازاریابی و طراحی، به او کمک کرده است تا به عنوان مدیر محصول بتواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. او همینک به عنوان قائم مقام مدیرعامل یک استارتاپ تازه در حوزه‌ی VOD‌ است که مسئولیت‌های مدیریت محصول را نیز به انجام می‌رساند


قسمت سوم کارگاه را چگونه بشنویم؟

برای شنیدن گفتگوی ۲ ساعته‌ی من با امیر تقی آبادی می‌توانید از طریق بخش بالایی همین صفحه اقدام کنید. اما راه بهتر آن است که به صفحه‌ی شنیدن بروید و از طریق یکی از اپلیکیشن‌های پادکست نظیر کست‌باکس مشترک کارگاه شوید تا علاوه بر این قسمت، به قسمت‌های پیشین نیز دست بیابید و به محض انتشار قسمت جدید مطلع شوید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
کتاتون سپهری مربی منتور کارآفرینی

منتور و مربی کارآفرینی | کتایون سپهری | کارآفرینی برای اقشار آسیب‌پذیر: بیم‌ها و امیدها

کتایون سپهری برای همه‌ی کسانی که در فضای کارآفرینی ایران فعال‌اند، به عنوان فردی پرانرژی و فعال شناخته شده‌ست. او در رویدادهای پرشماری به عنوان منتور و یا داور فعال بوده و در سال‌های اخیر بیشتر بر توسعه‌ی کارآفرینی روستایی و اقشار آسیب‌پذیر متمرکز بوده. در این گفتگو پیرامون مسیر شغلی او گپ زدیم و از تجربه‌های جذابش در این سه دهه شنیدیم.
ادامه
نازنین رحیمی کارشناس روابط عمومی

کارشناس روابط عمومی | نازنین رحیمی

آدم‌هایی که در اکوسیستم استارتاپی فعال‌اند، به احتمال زیاد نازنین رحیمی را در یکی از رویدادهای کارآفرینی از نزدیک دیده‌اند. او که حالا به عنوان کارشناس روابط عمومی در شرکت زرین پال و آکادمی زرین فعال است، مسیر ورودش به این عرصه را از برگزاری رویدادهای کارفرینی (استارتاپ ویکند) آغاز کرده. با نازنین رحیمی درباره‌ی نقش و اهمیت شبکه‌سازی در مسیر شغلی و همچنین، نگاه و تعریفش از روابط عمومی و وظایف یک کارشناس روابط عمومی گفت‌وگو کردم. تماشا و یا شنیدن این اپیزود می‌تواند برای علاقه‌مندان به عرصه‌ی روابط عمومی مفید فایده باشد.
ادامه
طراح تجربه کاربری علی سادات طلب

طراح تجربه کاربری | علی سادات طلب

شغل طراحی تجربه کاربری چندسالی‌ست که در کشورمان تعریف شده و در همین مدت، تغییر و توسعه‌ی بسیاری را به خود دیده. حالا، چندده عنوان شغلی مختلف وجود دارد که همگی در سیطره‌ی تجربه کاربری تعریف می‌شوند. علی سادات طلب که پیش از این به عنوان طراح تجربه کاربری کافه بازار و دیوار و چند شرکت دیگر فعال بوده، حالا شرکت طراحی تجربه کاربری خود را راه‌اندازی کرده و در این گفت‌وگو، به معرفی این شغل و زیربخش‌های پرداخت.
ادامه
کارگاه را در کست‌باکس دنبال کنید
Castbox