مدیر تحول دیجیتال | ماکان سپهری

تحول دیجیتال از آن دست کلیدواژه‌هاییست که ممکن است آن‌را به کرات شنیده باشید، اما کاربرد و معنای واقعی آن‌را -مثل من- ندانید. در این گفت‌وگوی یک‌ونیم ساعته، ماکان سپهری که بعد از یک سابقه‌ی چندساله در حوزه‌های مختلف فنی، حالا به عنوان مدیر تحول دیجیتال بانک خاورمیانه مشغول است، کارکرد این حوزه را با حوصله توضیح می‌دهد. شنیدن این قسمت برای افرادی با عقبه‌ی فنی و همچنین علاقه‌مند به کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری می‌تواند جذاب باشد.
ماکان سپهری مدیر تحول دیجیتال بانک خاورمیانه

تحول دیجیتال جزء مفاهیمی نسبتا قدیمی در حوزه‌ی کسب‌وکارهای آنلاین است که در یکی-دو سال گذشته، بیشتر از آن استفاده می‌شود. ماکان سپهری همینک مدیر تحول دیجیتال بانک خاورمیانه است و با همراهی تیم خود تلاش می‌کنند محصوات نوآورانه‌ای را در حوزه‌ی بانکی پدید بیاورند.

بخش زیادی از گفت‌وگوی ما خارج از حوزه‌ی فیتک بود و برآمده از تجربه‌ی چندساله‌ی ماکان در عرصه‌های مختلف فنی و کسب‌وکار، می‌تواند برای فعالان کسب‌وکارهای آنلاین جذاب و کارآمد باشد.


درباره ماکان سپهری

ماکان سپهری از ابتدای مسیر شغلی خود تا همین امروز، برنامه‌نویسی می‌کند. در مقطعی به عنوان برنامه‌نویس فعال بوده و بعد مدیریت فنی یکی-دو شرکت مختلف در حوزه‌ی تلکام را به عهده داشته. در همین مسیر، شرکت خود را که مجموعه‌ای شناخته شده در عرصه‌ی تولید نرم‌افزار است تاسیس می‌کند و در نهایت، به عنوان مدیر تحول دیجیتال در بانک خاورمیانه مشغول می‌شود.


منابعی برای مطالعه بیشتر

ماکان سپهری مطالعه‌ی آثار کریس اسکینر را به علاقه‌مندان حوزه تحول دیجیتال پیشنهاد می‌کند. از این متخصص مالی، کتاب «قطب‌نمای بانکداری دیجیتال» توسط راه پرداخت به فارسی ترجمه شده است. هرچند این کتاب به شکلی تخصصی به حوزه‌ی مدیریت تحول دیجیتال است، اما می‌تواند به شکل عمومی برای علاقه‌مندان حوزه‌ی تحول دیجیتال نیز جذاب و کارآمد باشد.


شنیدن کارگاه

برای دنبال کردن قسمت‌های مختلف کارگاه بهتر است آن‌را از طریق یکی از اپلیکیشن‌های پادکست نظیر کست‌باکس دنبال کنید. در صفحه‌ی شنیدن پادکست لینک باقی اپ‌های پادکست نیز وجود دارد. علاوه بر آن، در بالای همین صفحه نیز می‌توانید گفتگوی من با ماکان سپهری را بشنوید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
نگار حکیم‌آرا مدیر برند روزانه

مدیر برند | نگار حکیم‌آرا

در بیست‌ویکمین اپیزود از کارگاه با نگار حکیم‌ارا مدیر برند روزانه گفت‌وگو کردم. نگار پیش از ورود مستقیم به صنعت غذایی و حوزه‌ی FMCG به عنوان استراتژیست ارتباطات بازاریابی در آژانس آفتاب فعالیت داشته و حالا راهبری برند روزانه را به عهده گرفته است. در این گفتگوی یک ساعته، درباره‌ی شرایط شغلی مدیر برند و همچنین برخی از توانایی‌ها و مسئولیت‌هایی که بر عهده‌اش هست، صحبت کردیم. شنیدن این گفت‌وشنود می‌تواند برای فعالان حوزه‌ی بازاریابی مفید باشد.
ادامه