مدیر تحول دیجیتال | ماکان سپهری

تحول دیجیتال از آن دست کلیدواژه‌هاییست که ممکن است آن‌را به کرات شنیده باشید، اما کاربرد و معنای واقعی آن‌را -مثل من- ندانید. در این گفت‌وگوی یک‌ونیم ساعته، ماکان سپهری که بعد از یک سابقه‌ی چندساله در حوزه‌های مختلف فنی، حالا به عنوان مدیر تحول دیجیتال بانک خاورمیانه مشغول است، کارکرد این حوزه را با حوصله توضیح می‌دهد. شنیدن این قسمت برای افرادی با عقبه‌ی فنی و همچنین علاقه‌مند به کسب‌وکارهای مبتنی بر فناوری می‌تواند جذاب باشد.
ماکان سپهری مدیر تحول دیجیتال بانک خاورمیانه

تحول دیجیتال جزء مفاهیمی نسبتا قدیمی در حوزه‌ی کسب‌وکارهای آنلاین است که در یکی-دو سال گذشته، بیشتر از آن استفاده می‌شود. ماکان سپهری همینک مدیر تحول دیجیتال بانک خاورمیانه است و با همراهی تیم خود تلاش می‌کنند محصوات نوآورانه‌ای را در حوزه‌ی بانکی پدید بیاورند.

بخش زیادی از گفت‌وگوی ما خارج از حوزه‌ی فیتک بود و برآمده از تجربه‌ی چندساله‌ی ماکان در عرصه‌های مختلف فنی و کسب‌وکار، می‌تواند برای فعالان کسب‌وکارهای آنلاین جذاب و کارآمد باشد.


درباره ماکان سپهری

ماکان سپهری از ابتدای مسیر شغلی خود تا همین امروز، برنامه‌نویسی می‌کند. در مقطعی به عنوان برنامه‌نویس فعال بوده و بعد مدیریت فنی یکی-دو شرکت مختلف در حوزه‌ی تلکام را به عهده داشته. در همین مسیر، شرکت خود را که مجموعه‌ای شناخته شده در عرصه‌ی تولید نرم‌افزار است تاسیس می‌کند و در نهایت، به عنوان مدیر تحول دیجیتال در بانک خاورمیانه مشغول می‌شود.


منابعی برای مطالعه بیشتر

ماکان سپهری مطالعه‌ی آثار کریس اسکینر را به علاقه‌مندان حوزه تحول دیجیتال پیشنهاد می‌کند. از این متخصص مالی، کتاب «قطب‌نمای بانکداری دیجیتال» توسط راه پرداخت به فارسی ترجمه شده است. هرچند این کتاب به شکلی تخصصی به حوزه‌ی مدیریت تحول دیجیتال است، اما می‌تواند به شکل عمومی برای علاقه‌مندان حوزه‌ی تحول دیجیتال نیز جذاب و کارآمد باشد.


شنیدن کارگاه

برای دنبال کردن قسمت‌های مختلف کارگاه بهتر است آن‌را از طریق یکی از اپلیکیشن‌های پادکست نظیر کست‌باکس دنبال کنید. در صفحه‌ی شنیدن پادکست لینک باقی اپ‌های پادکست نیز وجود دارد. علاوه بر آن، در بالای همین صفحه نیز می‌توانید گفتگوی من با ماکان سپهری را بشنوید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
حمید رضا احمدی مدیرعامل ایوند

مدیرعامل | حمیدرضا احمدی

در شماره نهم با مدیرعامل ایوند یعنی حمیدرضا احمدی گفتگو کردم و به معرفی شغل مدیر عامل و ویژگی‌ها و مسئولیت‌هایش پرداختیم.
ادامه
رضا جیملی سردبیر مجله کارنگ

سردبیر | رضا جمیلی

اپیزود دهم پادکست کارگاه به گفتگو با رضا جمیلی اختصاص یافت. رضا این‌روزها به عنوان سردبیر در مجله‌ی تازه تاسیس کارنگ مشغول به‌کار است، اما سابقه و تجربه‌ی حضورش در رسانه‌های تخصصی حوزه‌ی کسب‌وکار به سال‌ها پیش و روزنامه‌ی کسب‌وکار بازمی‌گردد. در این گفت‌وگوی دو ساعته، هم وظایف و ویژگی‌های یک سردبیر را بررسی کردیم و هم به نقد و بررسی فضای کار رسانه‌ای در ایران پرداختیم.
ادامه
کتاتون سپهری مربی منتور کارآفرینی

منتور و مربی کارآفرینی | کتایون سپهری | کارآفرینی برای اقشار آسیب‌پذیر: بیم‌ها و امیدها

کتایون سپهری برای همه‌ی کسانی که در فضای کارآفرینی ایران فعال‌اند، به عنوان فردی پرانرژی و فعال شناخته شده‌ست. او در رویدادهای پرشماری به عنوان منتور و یا داور فعال بوده و در سال‌های اخیر بیشتر بر توسعه‌ی کارآفرینی روستایی و اقشار آسیب‌پذیر متمرکز بوده. در این گفتگو پیرامون مسیر شغلی او گپ زدیم و از تجربه‌های جذابش در این سه دهه شنیدیم.
ادامه
کارگاه را در کست‌باکس دنبال کنید
Castbox