ابوالمشاغل ۱ [قسمت ویژه] | سعید زاهدی

از این پس، هر سیزده قسمت یک‌بار، اپیزود ویژه‌ای خواهیم داشت با عنوان ابوالمشاغل. عنوان این اپیزودهای ویژه را از کتابی با همین عنوان، نوشته‌ی مرحوم نادر ابراهیمی برگزدیم که چندان بی‌ربط به ماهیت کارگاه هم نیست. در قسمت‌های ویژه، پیرامون مفهوم شغل حرف می‌زنیم و فارغ از عناوین شغلی، تجربه افرادی که مواجهه‌ی متفاوتی با اشتغال داشتند را می‌شنویم. سعید زاهدی اولین میهمان ابوالمشاغل است.

در سیزدهمین قسمت از پادکست کارگاه و اولین شماره از ابوالمشاغل با سعید زاهدی گفتگو کردم. سعید طی دو دهه‌ی گذشته در کسب‌وکارهای مختلفی حضور داشته که برخی‌شان چندان ارتباطی با باقی ندارند. از فعالیت ستادی و سیاسی گرفته تا آموزش به دانش‌آموزان، از تالیف کتاب گرفته تا بازاریابی دیجیتال!

تنوع حرفه‌های مختلف و شکل متفاوت نگاه او به شغل و درآمد، عاملی بود برای پیشنهاد این گفتو به سعید زاهدی.


منابعی برای مطالعه‌ی بیشتر

سعید در این گفتگو کتاب «کار همچون زندگی» نوشته‌ی تامس مور را پیشنهاد کرد که توسط نشر نو به فارسی ترجمه شده است. من نیز کتاب ایکیگای از نشر ثالث را، که پیرامون مفهوم آن در اپیزود مدیر محصول صحبت شد را پیشنهاد کردم. با جستجوی عناوین کتب بالا می‌توانید لینک خرید نسخه‌ی دیجیتال و یا چاپی را بیابید.


کارگاه را چگونه و از کجا بشنویم؟

گفتگوی من با سعید زاهدی را به همراه ۱۲ گفتگوی پیشین و قسمت‌های پسین، می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های مختلف پادکست که در صفحه‌ی شنیدن فهرست کردیم، بشنوید. پیشنهاد من کست‌باکس است، چرا که علاوه بر کارگاه می‌توانید به خیل دیگر پادکست‌های فارسی نیز دست بیابید. مثلا، پادکست کتاب‌باز که در همین گفتگو به آن اشاره شد، در کست‌باکس قابل شنیدن است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
روژان سری | کپی رایتر

کپی رایتر | روژان سری

در این اپیزود به مرور شعل کپی رایتر و وظایف و مسئولیت‌هایش پرداختیم. میهمان این قسمت روژان سری است که سال‌هاست در این عرصه فعالیت میکند.
ادامه
سهیل نوین فرد توسعه دهنده ios

توسعه دهنده iOS | سهیل نوین‌فرد

گفتگو با متخصصین فنی ابدا کار ساده‌ای نیست، حداقل برای من که تجربه و مهارت برنامه‌نویسی ندارم. سهیل نوین‌فرد که حالا به عنوان توسعه دهنده iOS مشغول به‌کار است، مثال بسیاری از نیروهای فنی در همه‌ی شاخه‌های مرتبط و کم‌تر مرتبط (مثل مهندسی شبکه)‌ سرک کشیده و در مسیر شغلی خود تفریبا هر کاری مرتبط به توسعه نرم‌افزار را تجربه کرده. در این گفتگوی مفصل، درباره‌ی مسیر توسعه‌ی مهارت‌ها و همچنین مهاجرتش به انگلستان گپ زدیم.
ادامه
رضا جیملی سردبیر مجله کارنگ

سردبیر | رضا جمیلی

اپیزود دهم پادکست کارگاه به گفتگو با رضا جمیلی اختصاص یافت. رضا این‌روزها به عنوان سردبیر در مجله‌ی تازه تاسیس کارنگ مشغول به‌کار است، اما سابقه و تجربه‌ی حضورش در رسانه‌های تخصصی حوزه‌ی کسب‌وکار به سال‌ها پیش و روزنامه‌ی کسب‌وکار بازمی‌گردد. در این گفت‌وگوی دو ساعته، هم وظایف و ویژگی‌های یک سردبیر را بررسی کردیم و هم به نقد و بررسی فضای کار رسانه‌ای در ایران پرداختیم.
ادامه