ابوالمشاغل ۱ [قسمت ویژه] | سعید زاهدی

از این پس، هر سیزده قسمت یک‌بار، اپیزود ویژه‌ای خواهیم داشت با عنوان ابوالمشاغل. عنوان این اپیزودهای ویژه را از کتابی با همین عنوان، نوشته‌ی مرحوم نادر ابراهیمی برگزدیم که چندان بی‌ربط به ماهیت کارگاه هم نیست. در قسمت‌های ویژه، پیرامون مفهوم شغل حرف می‌زنیم و فارغ از عناوین شغلی، تجربه افرادی که مواجهه‌ی متفاوتی با اشتغال داشتند را می‌شنویم. سعید زاهدی اولین میهمان ابوالمشاغل است.

در سیزدهمین قسمت از پادکست کارگاه و اولین شماره از ابوالمشاغل با سعید زاهدی گفتگو کردم. سعید طی دو دهه‌ی گذشته در کسب‌وکارهای مختلفی حضور داشته که برخی‌شان چندان ارتباطی با باقی ندارند. از فعالیت ستادی و سیاسی گرفته تا آموزش به دانش‌آموزان، از تالیف کتاب گرفته تا بازاریابی دیجیتال!

تنوع حرفه‌های مختلف و شکل متفاوت نگاه او به شغل و درآمد، عاملی بود برای پیشنهاد این گفتو به سعید زاهدی.


منابعی برای مطالعه‌ی بیشتر

سعید زاهدی در این گفتگو کتاب «کار همچون زندگی» نوشته‌ی تامس مور را پیشنهاد کرد که توسط نشر نو به فارسی ترجمه شده است. من نیز کتاب ایکیگای از نشر ثالث را، که پیرامون مفهوم آن در اپیزود مدیر محصول صحبت شد را پیشنهاد کردم. با جستجوی عناوین کتب بالا می‌توانید لینک خرید نسخه‌ی دیجیتال و یا چاپی را بیابید.


کارگاه را چگونه و از کجا بشنویم؟

گفتگوی من با سعید زاهدی را به همراه ۱۲ گفتگوی پیشین و قسمت‌های پسین، می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های مختلف پادکست که در صفحه‌ی شنیدن فهرست کردیم، بشنوید. پیشنهاد من کست‌باکس است، چرا که علاوه بر کارگاه می‌توانید به خیل دیگر پادکست‌های فارسی نیز دست بیابید. مثلا، پادکست کتاب‌باز که در همین گفتگو به آن اشاره شد، در کست‌باکس قابل شنیدن است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
روژان سری | کپی رایتر

کپی رایتر | روژان سری

در این اپیزود به مرور شعل کپی رایتر و وظایف و مسئولیت‌هایش پرداختیم. میهمان این قسمت روژان سری است که سال‌هاست در این عرصه فعالیت میکند.
ادامه
مدیر روابط عمومی - امیرحسن موسوی

مدیر روابط عمومی | امیرحسن موسوی

حوزه روابط عمومی شاید یکی از پیچیده‌ترین و پرمناقشه‌ترین حرفه‌هایی باشد که در اطراف‌مان با آن برخورد می‌کنیم. تعریف‌های متفاوتی از آن وجود دارد و بر حسب هر سازمان، شکل و عملکرد مختلفی از آن انتظار می‌رود. در این اپیزود با امیرحسن موسوی مدیر روابط عمومی دیجی کالا گفتگو کردم. در این اپیزود دوساعته، درباره‌ی تعریف شغل روابط عمومی، خصیصه‌های لازم‌اش و البته پیچیدگی‌ها و دشواری‌های آن گفتگو کردیم.
ادامه
کارگاه را در کست‌باکس دنبال کنید
Castbox