ابوالمشاغل ۱ [قسمت ویژه] | سعید زاهدی

از این پس، هر سیزده قسمت یک‌بار، اپیزود ویژه‌ای خواهیم داشت با عنوان ابوالمشاغل. عنوان این اپیزودهای ویژه را از کتابی با همین عنوان، نوشته‌ی مرحوم نادر ابراهیمی برگزدیم که چندان بی‌ربط به ماهیت کارگاه هم نیست. در قسمت‌های ویژه، پیرامون مفهوم شغل حرف می‌زنیم و فارغ از عناوین شغلی، تجربه افرادی که مواجهه‌ی متفاوتی با اشتغال داشتند را می‌شنویم. سعید زاهدی اولین میهمان ابوالمشاغل است.
Rate this post

در سیزدهمین قسمت از پادکست کارگاه و اولین شماره از ابوالمشاغل با سعید زاهدی گفتگو کردم. سعید طی دو دهه‌ی گذشته در کسب‌وکارهای مختلفی حضور داشته که برخی‌شان چندان ارتباطی با باقی ندارند. از فعالیت ستادی و سیاسی گرفته تا آموزش به دانش‌آموزان، از تالیف کتاب گرفته تا بازاریابی دیجیتال!

تنوع حرفه‌های مختلف و شکل متفاوت نگاه او به شغل و درآمد، عاملی بود برای پیشنهاد این گفتو به سعید زاهدی.


منابعی برای مطالعه‌ی بیشتر

سعید زاهدی در این گفتگو کتاب «کار همچون زندگی» نوشته‌ی تامس مور را پیشنهاد کرد که توسط نشر نو به فارسی ترجمه شده است. من نیز کتاب ایکیگای از نشر ثالث را، که پیرامون مفهوم آن در اپیزود مدیر محصول صحبت شد را پیشنهاد کردم. با جستجوی عناوین کتب بالا می‌توانید لینک خرید نسخه‌ی دیجیتال و یا چاپی را بیابید.


کارگاه را چگونه و از کجا بشنویم؟

گفتگوی من با سعید زاهدی را به همراه ۱۲ گفتگوی پیشین و قسمت‌های پسین، می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های مختلف پادکست که در صفحه‌ی شنیدن فهرست کردیم، بشنوید. پیشنهاد من کست‌باکس است، چرا که علاوه بر کارگاه می‌توانید به خیل دیگر پادکست‌های فارسی نیز دست بیابید. مثلا، پادکست کتاب‌باز که در همین گفتگو به آن اشاره شد، در کست‌باکس قابل شنیدن است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
وفا علی کمالیان مشاور منابع انسانی و پیشرفت شغلی

مشاور منابع انسانی | وفا علی کمالیان | چگونه مسیر شغلی خود را ترسیم کنیم؟

طراحی مسیر شغلی موضوعی پرتکرار در حوزه‌ی کار حرفه‌ایست. در گفتگو با آقای وفا علی کمالیان که تجربه‌ای ۲۰ ساله در حوزه‌ی مشاوره منابع انسانی دارند، سعی کردیم کمی دقیق‌تر به این مفهوم نگاه کنیم و بفهمیم که آیا حقیقتا مسیر شغلی را می‌توان طراحی کرد و یا نه؟
ادامه
حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان

مدیر انتشارات روزبهان | حامد کنی | مردم کتاب نمی‌خوانند؟

یک گزاره‌ی ثابت بین همه‌ی اهالی کتاب و حتی آدم‌هایی که خیلی اهل کتاب نیستند رواج دارند: مردم کتاب نمی‌خوانند! با حامد کنی مدیر انتشارات روزبهان درباره‌ی صحت این گزاره حرف زدیم، فرایند تولید کتاب را مرور کردیم و درباره‌ی آینده‌ی بازار کتاب صحبت کردیم.
ادامه
محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

چرا نیروهای منابع انسانی در سازمان محبوب نیستند؟ | محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

میهمان این قسمت از کارگاه تمام طول مسیر شغلی ۲۰ ساله‌اش را در یک سازمان سپری کرده. با محمد شهرمیانی درباره‌ مسیر شغلی منابع انسانی، نقش آموزش اصولی و وفاداری به سازمان گپ زدم.
ادامه
برای بهبود مسیر شغلی خود می‌توانید روی کمک و همراهی مشاوران متخصص کارساز حساب کنید
دریافت مشاوره شغلی