توسعه دهنده iOS | سهیل نوین‌فرد

گفتگو با متخصصین فنی ابدا کار ساده‌ای نیست، حداقل برای من که تجربه و مهارت برنامه‌نویسی ندارم. سهیل نوین‌فرد که حالا به عنوان توسعه دهنده iOS مشغول به‌کار است، مثال بسیاری از نیروهای فنی در همه‌ی شاخه‌های مرتبط و کم‌تر مرتبط (مثل مهندسی شبکه)‌ سرک کشیده و در مسیر شغلی خود تفریبا هر کاری مرتبط به توسعه نرم‌افزار را تجربه کرده. در این گفتگوی مفصل، درباره‌ی مسیر توسعه‌ی مهارت‌ها و همچنین مهاجرتش به انگلستان گپ زدیم.
سهیل نوین فرد توسعه دهنده ios

هجدهمین قسمت از کارگاه به فنی‌ترین قسمت آن بدل شد! سهیل نوین‌فرد که این‌روزها به عنوان توسعه دهنده iOS مشغول به‌کار است، در این گفتگوی دو ساعته ما را با مسیر شغلی خود همراه کرد.


درباره سهیل نوین‌فرد

سهیل مثل اکثر متخصصین فنی، با کنجکاوی و بازیگوشی مسیر خود را طی کرده و در طی مسیر شغلی اش تفریبا به همه‌ی بخش‌های مختلف توسعه نرم‌افزار مشغول بوده. کار حرفه‌ای را با توسعه وبسایت یک مدرسه آغاز می‌کند و در ادامه، سامانه‌های اختصاصی صداوسیما را توسعه می‌دهد. تا پیش از مهارجرتش از ایران نیز عمدتا به توسعه backend مشغول بوده و در یکی-دو سال آخر تصمیم می‌گیرد که تمرکزش را روی برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌های موبایل ببرد. او همینک به عنوان توسعه دهنده iOS در شرکت Pulselive مشغول به‌کار است.

البته که برنامه‌نویسی همه‌ی کار سهیل نیست! علاوه بر آن، دستی به موسیقی دارد و در یوتوب هم انواع ویدئوهای آموزشی و گاهی هم غیر آموزشی (!) را تولید و منتشر می‌کند.


شنیدن و دیدن کارگاه

کارگاه را می‌توانید به صورت ویدئویی از طریق یوتوب ببینید و یا نسخه‌ی صوتی آن‌را از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست مثل کست‌باکس بشنوید. لینک دسترسی به پادکچرهای بیشتر را به همراه توضیحاتی درباره‌ی اپلیکیشن‌های پادکست در صفحه‌ی شنیدن آمده است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
حسین مدنی مردم شناس

انسان شناس | حسین مدنی

وقتی عبارت مردم شناسی را در گوگل جستجو می‌کنی، آن‌را مترادف انسان شناسی نشان می‌دهد. موضوعی که حسین مدنی به عنوان یک مردم شناس با آن مخالف است. اگر شما هم مثل منِ پیش از این گفتگو، حوزه‌ی مردم شناسی را صرفا آکادمیک می‌دانید، این اپیزود را بشنوید تا از کارکردها و کاربردهایش در حوزه‌های دیگر، همچون کسب‌وکار مطلع شوید.
ادامه