توسعه دهنده iOS | سهیل نوین‌فرد

گفتگو با متخصصین فنی ابدا کار ساده‌ای نیست، حداقل برای من که تجربه و مهارت برنامه‌نویسی ندارم. سهیل نوین‌فرد که حالا به عنوان توسعه دهنده iOS مشغول به‌کار است، مثال بسیاری از نیروهای فنی در همه‌ی شاخه‌های مرتبط و کم‌تر مرتبط (مثل مهندسی شبکه)‌ سرک کشیده و در مسیر شغلی خود تفریبا هر کاری مرتبط به توسعه نرم‌افزار را تجربه کرده. در این گفتگوی مفصل، درباره‌ی مسیر توسعه‌ی مهارت‌ها و همچنین مهاجرتش به انگلستان گپ زدیم.
سهیل نوین فرد توسعه دهنده ios

هجدهمین قسمت از کارگاه به فنی‌ترین قسمت آن بدل شد! سهیل نوین‌فرد که این‌روزها به عنوان توسعه دهنده iOS مشغول به‌کار است، در این گفتگوی دو ساعته ما را با مسیر شغلی خود همراه کرد.


درباره سهیل نوین‌فرد

سهیل مثل اکثر متخصصین فنی، با کنجکاوی و بازیگوشی مسیر خود را طی کرده و در طی مسیر شغلی اش تفریبا به همه‌ی بخش‌های مختلف توسعه نرم‌افزار مشغول بوده. کار حرفه‌ای را با توسعه وبسایت یک مدرسه آغاز می‌کند و در ادامه، سامانه‌های اختصاصی صداوسیما را توسعه می‌دهد. تا پیش از مهارجرتش از ایران نیز عمدتا به توسعه backend مشغول بوده و در یکی-دو سال آخر تصمیم می‌گیرد که تمرکزش را روی برنامه‌نویسی اپلیکیشن‌های موبایل ببرد. او همینک به عنوان توسعه دهنده iOS در شرکت Pulselive مشغول به‌کار است.

البته که برنامه‌نویسی همه‌ی کار سهیل نیست! علاوه بر آن، دستی به موسیقی دارد و در یوتوب هم انواع ویدئوهای آموزشی و گاهی هم غیر آموزشی (!) را تولید و منتشر می‌کند.


شنیدن و دیدن کارگاه

کارگاه را می‌توانید به صورت ویدئویی از طریق یوتوب ببینید و یا نسخه‌ی صوتی آن‌را از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست مثل کست‌باکس بشنوید. لینک دسترسی به پادکچرهای بیشتر را به همراه توضیحاتی درباره‌ی اپلیکیشن‌های پادکست در صفحه‌ی شنیدن آمده است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts
حمید رضا احمدی مدیرعامل ایوند

مدیرعامل | حمیدرضا احمدی

در شماره نهم با مدیرعامل ایوند یعنی حمیدرضا احمدی گفتگو کردم و به معرفی شغل مدیر عامل و ویژگی‌ها و مسئولیت‌هایش پرداختیم.
ادامه
پژوهشگر طه رادمنش

پژوهشگر | طه رادمنش

در نوزدهمین قسمت از کارگاه با طه رادمنش گفتگو کردم. طه در رشته تاریخ و تا مقطع دکتری تحصیل کرده و بعد از تجربه‌ی چندساله‌ی تدریس در دانشگاه، امروز به عنوان پژوهشگر مستقل با نهادها و مجموعه‌های مختلف همکاری می‌کند. علاوه بر آن، چند جلد کتاب نیز ترجمه و ویرایش کرده و کتابی پژوهشی نیز در دست چاپ دارد. در این گفتگو درباره‌ی مسیر شغلی اش، نقش دانشگاه در حوزه‌ی پژوهش و همچنین مهارت‌های مورد نیاز یک پژوهشگر گفت‌وگو کردیم. هرچند عمده‌ی فعالیت‌های طه رادمنش مرتبط به رشته‌ی تخصصی‌اش، تاریخ بوده، اما شنیدن این گفتگو می‌تواند برای طیف وسیعی از علاقه‌مندان به کار مطالعاتی و پژوهش مفید فایده باشد.
ادامه
کارگاه را در کست‌باکس دنبال کنید
Castbox