رزومه درست و حسابی داشته باشید! هرآنجه برای نوشتن رزومه نیاز دارید و باید بدانید

نوشتن رزومه

رزومه به نظر ساده‌ترین بخش کار در مسیر استخدام و رسیدن به شغل ایده‌آل است. اما باور کنید که همین بخش ساده، می‌تواند مهم‌ترین بخش از مسیر شغلی تان باشد و عدم توجه به آن در راه بسیار اثرگذار است.

احتمالا مواجه شدن با یک مقاله‌ی طول و طویل چندهزار کلمه‌ای در حوزه رزومه و رزومه نویسی برای‌تان عجیب است و پیش خود فکر می‌کنید که یک صفحه‌ی A4 که این‌همه ماجرا ندارد! اما لطفا و خواهشا، قدری تأمل کنید.

از فهرست زیر، زیربخش‌هایی که فکر می‌کنید مهم‌تر هستند را کمی مرور کنید و بعد تصمیم بگیرید که خواندنش می‌تواند برای‌تان اثربخش باشد و یا نه.

اگر کارجوی تازه‌کاری هستید و می‌خواهید مسیر شغلی تان را ایجاد کنید، خواندن این مطلب طولانی از نان شب هم برای‌تان واجب‌تر است!

چرا رزومه بخش مهمی از فرایند کاری شماست؟

رزومه کاری تان را طوری بنویسید که کارفرما بتواند تصویر درستی از توانایی‌های‌تان به دست آود.
رزومه شما اولین برخوردتان با کارفرما را ایجاد می‌کند

اولین برخورد شما با شرکتی که می‌خواهید در آن کار کنید، رزومه‌ایست که برای‌شان می‌فرستید. تیم منابع انسانی شرکت مقصد، اولین مواجهه‌اش را شما را با یک صفحه‌ی اطلاعات تجربه می‌کند و ناگزیر است که بنا به همان اطلاعات محدود شما را قضاوت کند. قضاوتی که احتمالا چندان زمان زیادی نخواهد گرفت.

مسئولان منابع انسانی معمولا برای هر موقعیت شغلی، رزومه‌های متعددی دریافت می‌کند و طبعا، زمان محدودی را برای بررسی اولیه‌ی هر رزومه صرف می‌کند.

در مرحله‌ی غربالگرری رزومه‌های دریافتی، معمولا، با یک بررسی کلی و گاهی سطحی، مسئول استخدام باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد با شما مصاحبه داشته باشد ویا نه؟ این تصمیم‌گیری از بررسی همان یک برگه حاصل می‌شود.

طبعا ممکن است که شما بسیار بیشتر از رزومه‌تان باشید. هرچند خلاصه‌ کردن مهارت‌ها و توانایی‌ها در یکی-دو برگه کار ممکنی نیست، اما لازم است! نگران نباشید!

اگر این مقاله را بخوانید، احتمالا با چند راهکار اساسی برای خلاصه کردن رزومه و تبدیل آن به نسخه‌ای استاندارد و کارآمد آشنا می‌شوید.


رزومه چیست؟

معمولا برای آغا مسیر شغلی، استرس و تشویش زیادی داریم و از دوست و آشنا می‌خواهیم که به ما کمک کرده و ما را به شرکت‌هایی که می‌شناسند معرفی کنند.

احتمالا اگر با همراهی دوست و آشنایی مواجه شویم، اولین سوال و یا درخواستی که از ما دارند، چیزی جز این نیست: رزومه‌ داری؟ رزومه‌ات را برایم بفرست!

اگر این تجربه را دارید، احتمالا در ذهن خود گفته‌اید: من که تجربه کار ندارم! رزومه‌ام کجا بود!

امیدوارم با خواندن این جمله که «شما تنها نیست» احساس بهتری پیدا کنید! تعداد بسیار زیادی از کارجوها و کاراولی‌ها، با این سوال مواجه‌اند و رزومه را مترادف با تشریح سابقه کاری خود می‌داند. باوری که اشتباه است.

رزومه کاری، توصیفی از ویژه‌های فردی و حرفه‌ای، همراه با تجربه‌های کاری و تحصیلی شماست. رزومه بناست تا تصویری نزدیک به واقعیت‌تان به مصاحبه کننده و کارفرما ارائه دهد. به عبارت دیگر، کارفرما باید بتواند پس از بررسی رزومه شما به این سوال پاسخ دهد: این فرد برای شغل مد نظر مناسب است؟

یک بار دیگر توصیف بالا از رزومه را بخوانید. «تجربه شغلی» تنها یکی از بخش‌های رزومه است و هیچ ایرادی هم ندارد که این بخش (فقط همین بخش!) خالی باشد.


نبایدهای رزومه نویسی

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌تونید انواع و اقسام نمونه رزومه را بیابید و فقط با جایگزینی مشخصات خود، رزومه‌تان را بسازید. در بخش‌های پیشین درباره‌ی رزومه‌ها چیزهای مفصلی گفتیم. در ادامه چند نکته‌ی جداگانه و پراکنده که می‌تواند برای‌تان سودمند باشد را جمع‌آوری کردیم.


از رزومه ساز آنلاین استفاده نکنید

شاید این جمله کمی عجیب باشد و هیچ بعید نیست که برخی با آن اعلام مخالفت کنند. اما پیشنهاد می‌کنیم که برای طراحی رزومه خود از سرویس‌های طراحی رزومه و فرم های رزومه ساز استفاده نکنید و این کارِ مهم را که بناست هر چندسال یکبار انجام دهید، به شکل سنتی پیش بگیرید.


در رزومه خود دروغ نگویید!

ببخشید که صریح و به تکلف از واژه «دروغ» استفاده کردم! اما متاسفانه این مساله آن‌قدر شایع است که لازم بود صریح و بی‌پروا بر آن تاکید کنم.

حجم کل محتوای رزومه شما احتمالا نباید بیشتر از ۵۰۰ کلمه باشد. مطمئن شوید که در هیچ بخشی از آن ادعای اشتباه و غیرواقعی نداشتید. نکاتی که ممکن است از نظر شما بی‌اهمیت، کوچک و ساده به نظر برسد، از نظر کارفرما مهم است و حتی بر آن دقت بیشتر می‌کند. اگر در یک موقعیت شغلی ۱۱ ماه کار کرده‌اید، در رزومه‌ی خود دقیقا همان مدت را بنویسید. اگر در شرکتی پوزیشن شغلی کارشناس بازاریابی داشتید، از عبارت مدیر بازاریابی استفاده نکنید.

همچنین، مطمئن شوید که اطلاعات مندرج در رزومه با پروفایل‌تان در لینکدین مطابقت دارد. اطلاعات متناقض و اشتباه، مسئول استخدام را با تردید روبرو می‌کند.


زیاده‌گویی نکنید

نیازی نیست که در بخش «تجارت کاری» فهرستی از مقالاتی که در نشریه دانشجویی محل تحصیل‌تان منتشر کرده‌اید را بنویسید! چه تا به‌حال تجربه‌ی کاری نداشته باشید و چه بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی کاری را پشت سر گذاشته باشید، رزومه‌تان نباید از دو صفحه بیشتر باشد. در بخش‌های اتی درباره‌ی ساختار رزومه و بخش‌های حیاتی آن بیشتر صحبت می‌کنیم.


غلط املایی و نگارشی نداشته باشید

هیچ‌چیزی بدتر از آن نیست که در رزومه خود غلط املایی و یا نگارشی داشته باشید. رزومه شما، بناست تا علاوه بر مهارت‌های تخصصی، ویژگی‌های شخصیتی‌تان را نیز به سازمانی که برای همکاری در آن اعلام تمایل کردید، نمایش دهد. از صحت کلمات و جمله‌بندی‌ها اطمینان کسب کنید و مطمئن شوید که از ابتدا تا انتهای رزومه فاقد اغلاط املایی و انشایی‌ست.


پروفایل لینکدین خود را به‌روز نگه دارید

بسیاری از مسئولان استخدام سازمان‌ها، پس و یا حین بررسی رزومه شما، نام‌تان را در لینکدین جستجو می‌کنند و رزومه شما را در آن‌جا نیز مورد بررسی قرار می‌دهند. علاوه بر آن، برخی دیگر از کارشناسان منابع انسانی، پیش از هرکاری به جستجو در لینکدین مشغول می‌شوند و سعی می‌کنند نیروهای مورد نظر خود را از آن محل بیابند.

داشتن پروفایل استاندارد در لینکدین به معنای آن است که شما برای مسیر شغلی خود اهمیت قائلید، با افراد فعال در حوزه کاری خود در ارتباطید و به رشد خود اهمیت می‌دهید.

می‌دانم که ممکن است با این ادعا نیز مخالفت‌هایی وجود داشته باشد و حتی نظرات دیگری نیز شنیده باشید. اما بپذیرید که در فرایند استخدام، نظر اصلی با فرد مصاحبه کننده است و تلاش شما باید در مسیر جذب توجه و نظر او باشد. همین اقدام‌ها و نشانه‌های کوچک می‌تواند در تصمیم و اقدام او اثرگذاری نماید.


همچنین در نظر داشته باشید که برخی شرکت‌ها پس از بررسی رزومه‌ی شما، ممکن است با شرکت و محل کار پیشین شما به طرقی ارتباط برقرار کرده و ادعاهای شما را (در مود پوزیشن شغلی، مدت و…) راستی آزمایی کنند.

تیم‌های منابع انسانی را دست کم نگیرید! افراد فعال در این عرصه با هم در ارتباطند و به هم کمک می‌کنند که در استخدام خطای کمتری را تجربه کنند.


پرسش‌های متدوال در زمینه رزومه نویسی

این مقاله به شکلی مستمر به‌روز خواهد شد. آخرین نگارش آن در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ منتشر می‌شود. اگر بخشی را در آن کم و یا ناقص دیدید، در بخش نظرات پیشنهاد کنیم تا در قدر سوادمان به آن بی‌افزاییم. همچنین، خوشحال و خرسند می‌شویم اگر نقد ونظرتان را پیرامون هربخشی از این نوشته برای‌مان بنویسید.

در ادامه به چند پرسش متداول درباره‌ی رزومه و رزومه نویسی پاسخ دادیم. اگر سوال دیگری دارید، لطفا در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

رزومه خود را هرچندوقت یکبار به روز کنیم؟

با هر تغییر در سازمان و یا عنوان شغلی خود، لازم است که فایل رزومه خود را به‌روز کنید. همچنین در صورتی‌که مهارت تازه‌ای را آموختید، لازم است که در رزومه‌ی خود اعمال کنید.

فرمت فایل رزومه چه باید باشد؟

رزومه خود را تنها به صورت فایل PDF ارسال کنید و از ارسال به صورت فایل تصویری و یا Word بپرهیزید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Related Posts