در ثنای وزش بادهای موافق! محمدحسین رفعت نژاد | مدیرعامل سابق آی‌هوم/ معاون تجاری کای‌دی

محمدحسین رفعت نژاد تجربه‌ی حضور در استارتاپ‌های شناخته‌شده‌ای همچون اسنپ و اسنپ‌تریپ را داشته و پیش‌تر مدیرعامل آی‌هوم نیز بوده است. او همینک به عنوان معاون تجاری در کای‌دی، بزرگترین استارتاپ حوزه‌ی املاک تایلند مشغول به‌کار است. با او درباره‌ی موضوعات مختلفی همچون تفاوت‌های فرهنگی در محیط کار، استارتاپ‌های حوزه‌ی املاک و تجربه‌ی روزهای نخست شکل‌گیری اسنپ گفت‌وگو کردم.
محمدحسین رفعت نژاد

محمدحسین رفعت نژاد جزء اولین نفراتی بود که به تیم اسنپ که در آن زمان تاکسی‌یاب نام داشت، پیوست. در تیم فروش مشغول بود و پس از چندی در پین تا پین (اسنپ تریپِ امروز)‌ به عنوان مدیر فروش کارش را در گروه IIG ادامه داد. وزش نسیم‌های موافق، آن‌طور که خودش می‌گوید، او را به سمت مدیریت عاملی آی‌هوم برد و آن برند را به یکی از کسب‌وکارهای مطرح استارتاپی حوزه‌ی املاک در زمان خودش تبدیل کرد.

بادهای موافق، فرصت مناسبی برای مهاجرت کاری پدید آورد و قریب به دو سال در دو کسب‌وکار حوزه‌ی املاک در استانبول مشغول شد. سپس به آسیای جنوبی و تایلند رفت تا در سومین کشور آسیایی کار در فضای استارتاپی را تجربه کند. محمدحسین رفعت نژاد همینک معاون تجاری برند کای‌دی، کسب‌وکار رهبر بازار تایلند در حوزه‌ی املاک است.

پادکست کارگاه کمک می‌کند که مسیر شغلی خود را حرفه‌ای طی کنید و حوزه‌ی منابع انسانی را بهتر بشناسید. با دنبال کردن کارگاه در کست‌باکس، اولین نفری باشید که از انتشار گفتگوی تازه مطلع می‌شوید. راهنمای استفاده از کست باکس

در این اپیزود درباره‌ی تجارب او در حوزه‌ی استارتاپی و مهاجرت‌های‌اش به تفصیل گپ زدیم و پیرامون تفاوت فرهنگ کاری در ایران، تایلند و استانبول گفتگو کردیم. همچنین درباره‌ی فرصت‌های استارتاپی در حوزه‌ی املاک نیز بحث کردیم که می‌تواند برای فعالان این عرصه سودمند باشد.

۴.۵/۵ - (۱۰ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
حسام سعیدپور

کاربردهای تحلیل داده در صنایع غیر آی‌تی | حسام سعیدپور | مدیرعامل ویترای

حسام سعیدپور چندسال قبل، کار در کسب‌وکاری خانوادگی در عرصه‌ی تولید صنعتی را رها می‌کند و شرکتی در حوزه‌ی ارائه‌ی خدمات تحلیل داده به برندهای بزرگ راه می‌اندازد. با او درباره‌ی چالش‌های جاری‌سازی ابزارهای فناورانه در دل شرکت‌های صنعتی و سنتی گفت‌وگو کردم.
ادامه
محمد کریمی

یک کارخانه‌ی زنانه: ایجاد محدودیت یا فرصت؟ محمد کریمی | مدیرعامل ماسترفوده

مدیران برند «دکتر بُن» تصمیم گرفته‌اند که تنها از نیروی انسانی خانم در کارخانه‌شان استفاده کنند. تصمیمی که می‌تواند تعبیر به «تفکیک جنسیتی» و یا «ایجاد فرصت برابر» شود. با محمد کریمی درباره‌ی دلایل اتخاذ این تصمیم و شکل نگاهش به مساله گپ زدم. بخش نخست گفت‌وگوی‌مان هم به محصول دیگر شرکت ماسترفوده یعنی برند «بایودنت» و صنعت تولید آدامس در ایران اختصاص پیدا کرد. سعی کردم مختصات این بازار را بشناسم و نحوه‌ی تصمیم‌گیری در صنایع تولیدی را بهتر درک کنم.
ادامه
Total
0
Share