کپی رایتر | روژان سری | تولید کننده محتوا به چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟ مسیر شغلی تولید محتوا در ایران

در این اپیزود به مرور شعل کپی رایتر و وظایف و مسئولیت‌هایش پرداختیم. میهمان این قسمت روژان سری است که سال‌هاست در این عرصه فعالیت میکند.
روژان سری | کپی رایتر

تولید کننده محتوا یکی از پرتقاضاترین مشاغل در بازار کار ایران است. اگر سری به سایت‌های کاریابی بزنید، با انبوهی از آگهی‌های شغلی برای جذب کپی رایتر مواجه می‌شوید. اگر شما هم به اشتغال در این حرفه علاقه دارید و می‌خواهید مسیر شغلی تولید محتوا را در پیش بگیرید، گفت‌وگو با روژان سری را از دست ندهید.

در هشتمین قسمت از پادکست کارگاه، میزبان روژان سری بودم و با او درباره‌ی مسیر شغلی تولید کننده محتوا در ایران گپ زدم. در این گفتگو به مهارت‌های لازم در کار تولید محتوا پرداختیم و مسیر رشد و ترقی یک کپی رایتر را برشمردیم.


برای شنیدن گفتگوی من با روژان سری می‌توانید از پلیر زیر استفاده کنید. راه بهتر اما آن است که از کست باکس استفاده کنید کست باکس چیست؟ در صفحه‌ی شنیدن، آموزش نحوه مشترک شدن پادکست و همچنین لینک کارگاه در پادگیرهای مختلف آمده است.


تولید کننده محتوا کیست؟

تولید کننده محتوا همانطور که از نام‌اش بر می‌آید، به کار پدید آوردن یکی از انواع محتوا اشتغال دارد. عمدتا وقتی صحبت از کپی رایتر و یا متخصص تولید محتوا می‌شود، به محتوای متنی اشاره می‌شود. کسب‌وکارهای مختلف برای بخش بازاریابی خود، به انواع محتوای متنی برای به‌روز نگه داشتن سایت و یا وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی خود نیاز دارند. این نیاز توسط متخصصان تولید محتوا صورت می‌پذیرد.


یک کارشناس تولید محتوا می‌بایست مجموعه‌ای از توانایی‌ها را در خود بپرواند. از آشنایی با اصول نگارش و رسم‌الخط زبان فارسی گرفته تا آگاهی از اصول سئو و بازاریابی دیجیتال.

اگر می‌خواهید کار خود را به عنوان کارشناس تولید کننده محتوا آغاز کنید، شنیدن گفتگو با روژان سری می‌تواند مسیر ورود به این عرصه را برای‌تان مشخص کند.

در دل این گفت‌وگو از کتاب استیو جابز غلط کرد با تو نیز صحبت شد. نویسنده‌ی آن کتاب که خود کپی رایتر بوده، تجربه‌ی دو ساله‌اش از کار در اکوسیستم استارتاپی را بیان می‌کند. اگر به این حرفه علاقه دارید، بد نیست وقتی برای مطالعه‌ی آن کتاب نیز در نظر بگیرید.


درباره روژان سری

روژان سری | تولید کننده محتوا و مترجم

روژان سری از سال‌ها پیش و با وبلاگ نویسی، نوشتن را آغاز کرد. به واسطه‌ی ارتباطاتی که از حلقه‌ی بلاگرهای به‌دست آورد، به مطبوعات راه یافت و با رسانه‌هایی همچون همشهری، شهروند و چلچراغ همکاری کرد.

پس از آن به سمت فضای آنلاین و دیجیتال مارکینگ آمد و با شرکت‌های مختلفی به عنوان کپی رایتر همکاری کرد. در حال حاضر به عنوان مدیر محتوا در رهنما کالج مشغول به‌کار است.

او در کنار کار به عنوان کپی رایتر و تولید کننده محتوا دستی هم بر آتش ترجمه داشته و کتابی را با عنوان «با من بیشتر حرف بزن» ترجمه کرده است.


شنیدن و دنبال کردن کارگاه

کارگاه به صورت مستمر و عموما هفتگی منتشر می‌شود. نسخه‌ی صوتی آن‌را می‌توانید از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست دنبال کنید و برای تماشای نسخه‌ی تصویری از یوتوب استفاده کنید. علاوه بر این گفتگو، ده‌ها اپیزود دیگر نیز در کارگاه وجود دارد که می‌توانید به طراحی هر چه بهتر مسیر شغلی تان کمک کند. پیشنهاد می‌کنم علاوه بر این اپیزود، گفتگوی من با مهدی خطیبی ویراستار و مهدی زارع سریزدی استراتژیست محتوا را نیز از دست ندهید.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
سهیل نوین فرد توسعه دهنده ios

توسعه دهنده iOS | سهیل نوین‌فرد

گفتگو با متخصصین فنی ابدا کار ساده‌ای نیست، حداقل برای من که تجربه و مهارت برنامه‌نویسی ندارم. سهیل نوین‌فرد که حالا به عنوان توسعه دهنده iOS مشغول به‌کار است، مثال بسیاری از نیروهای فنی در همه‌ی شاخه‌های مرتبط و کم‌تر مرتبط (مثل مهندسی شبکه)‌ سرک کشیده و در مسیر شغلی خود تفریبا هر کاری مرتبط به توسعه نرم‌افزار را تجربه کرده. در این گفتگوی مفصل، درباره‌ی مسیر توسعه‌ی مهارت‌ها و همچنین مهاجرتش به انگلستان گپ زدیم.
ادامه
طراح محصول علی رضاجو

چرا تمرکز بر صنعت در طراحی محصول اهمیت دارد؟ | علی رضاجو | طراح محصول Truist bank

میهمان چهل و چهارمین قسمت کارگاه علی رضاجو بود که مسیر شغلی شسته رفته‌ای را تجربه کرده: از طراحی تجربه کاری به سمت طراحی محصول می‌رود و پس از مهاجرت نیز در همین جریان باقی می‌ماند. او مدتی را به عنوان طراح محصول در بانک تراست مشغول می‌شود و همینک به عنوان معاون طراحی محصول (VP of Product design) با این مجموعه همکاری می‌کند.
ادامه
توسعه دهنده فرانت اند محسن براتی

چگونه یادگیری توسعه نرم‌افزار را آغاز کنیم؟ | توسعه دهنده فرانت اند | محسن براتی

رشد نیاز به حرفه‌های فنی در بازار کار ایران موجب شده که طیف زیادی از نوکارجوها به مهارت‌آموزی در این حوزه علاقه پیدا کنند. با محسن براتی که به عنوان توسعه دهنده فرانت اند در شرکتی هلندی مشغول به کار است، درباره‌ی مسیر یادگیری مهارت‌های سخت توسعه نرم‌افزار گفتگو کردم که می‌تواند برای علاقه‌مندان به این رسته‌ی شغلی سودمند باشد.
ادامه
Total
0
Share