کپی رایتر | روژان سری | تولید کننده محتوا به چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟ مسیر شغلی تولید محتوا در ایران

در این اپیزود به مرور شعل کپی رایتر و وظایف و مسئولیت‌هایش پرداختیم. میهمان این قسمت روژان سری است که سال‌هاست در این عرصه فعالیت میکند.
روژان سری | کپی رایتر

تولید کننده محتوا یکی از پرتقاضاترین مشاغل در بازار کار ایران است. اگر سری به سایت‌های کاریابی بزنید، با انبوهی از آگهی‌های شغلی برای جذب کپی رایتر مواجه می‌شوید. اگر شما هم به اشتغال در این حرفه علاقه دارید و می‌خواهید مسیر شغلی تولید محتوا را در پیش بگیرید، گفت‌وگو با روژان سری را از دست ندهید.

در هشتمین قسمت از پادکست کارگاه، میزبان روژان سری بودم و با او درباره‌ی مسیر شغلی تولید کننده محتوا در ایران گپ زدم. در این گفتگو به مهارت‌های لازم در کار تولید محتوا پرداختیم و مسیر رشد و ترقی یک کپی رایتر را برشمردیم.


برای شنیدن گفتگوی من با روژان سری می‌توانید از پلیر زیر استفاده کنید. راه بهتر اما آن است که از کست باکس استفاده کنید کست باکس چیست؟ در صفحه‌ی شنیدن، آموزش نحوه مشترک شدن پادکست و همچنین لینک کارگاه در پادگیرهای مختلف آمده است.


تولید کننده محتوا کیست؟

تولید کننده محتوا همانطور که از نام‌اش بر می‌آید، به کار پدید آوردن یکی از انواع محتوا اشتغال دارد. عمدتا وقتی صحبت از کپی رایتر و یا متخصص تولید محتوا می‌شود، به محتوای متنی اشاره می‌شود. کسب‌وکارهای مختلف برای بخش بازاریابی خود، به انواع محتوای متنی برای به‌روز نگه داشتن سایت و یا وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی خود نیاز دارند. این نیاز توسط متخصصان تولید محتوا صورت می‌پذیرد.


یک کارشناس تولید محتوا می‌بایست مجموعه‌ای از توانایی‌ها را در خود بپرواند. از آشنایی با اصول نگارش و رسم‌الخط زبان فارسی گرفته تا آگاهی از اصول سئو و بازاریابی دیجیتال.

اگر می‌خواهید کار خود را به عنوان کارشناس تولید کننده محتوا آغاز کنید، شنیدن گفتگو با روژان سری می‌تواند مسیر ورود به این عرصه را برای‌تان مشخص کند.

در دل این گفت‌وگو از کتاب استیو جابز غلط کرد با تو نیز صحبت شد. نویسنده‌ی آن کتاب که خود کپی رایتر بوده، تجربه‌ی دو ساله‌اش از کار در اکوسیستم استارتاپی را بیان می‌کند. اگر به این حرفه علاقه دارید، بد نیست وقتی برای مطالعه‌ی آن کتاب نیز در نظر بگیرید.


درباره روژان سری

روژان سری | تولید کننده محتوا و مترجم

روژان سری از سال‌ها پیش و با وبلاگ نویسی، نوشتن را آغاز کرد. به واسطه‌ی ارتباطاتی که از حلقه‌ی بلاگرهای به‌دست آورد، به مطبوعات راه یافت و با رسانه‌هایی همچون همشهری، شهروند و چلچراغ همکاری کرد.

پس از آن به سمت فضای آنلاین و دیجیتال مارکینگ آمد و با شرکت‌های مختلفی به عنوان کپی رایتر همکاری کرد. در حال حاضر به عنوان مدیر محتوا در رهنما کالج مشغول به‌کار است.

او در کنار کار به عنوان کپی رایتر و تولید کننده محتوا دستی هم بر آتش ترجمه داشته و کتابی را با عنوان «با من بیشتر حرف بزن» ترجمه کرده است.


شنیدن و دنبال کردن کارگاه

کارگاه به صورت مستمر و عموما هفتگی منتشر می‌شود. نسخه‌ی صوتی آن‌را می‌توانید از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست دنبال کنید و برای تماشای نسخه‌ی تصویری از یوتوب استفاده کنید. علاوه بر این گفتگو، ده‌ها اپیزود دیگر نیز در کارگاه وجود دارد که می‌توانید به طراحی هر چه بهتر مسیر شغلی تان کمک کند. پیشنهاد می‌کنم علاوه بر این اپیزود، گفتگوی من با مهدی خطیبی ویراستار و مهدی زارع سریزدی استراتژیست محتوا را نیز از دست ندهید.

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
سعید ارکان‌زاده | گفتگو درباره سواد رسانه‌ای

سواد رسانه‌ای به چه کارمان می‌آید؟ | سعید ارکان‌زاده یزدی | روزنامه‌نگار و مدیر مسئول مجله بازخورد

سواد رسانه‌ای عبارتی آشنا برای ماست. در طی ماه‌های اخیر و همگام با افزایش کمّی اخباری که روزانه دریافت می‌کنیم، استفاده از این عبارت و تاکید بر آن، دوباره شدت یافته و علاوه بر رسانه‌ها، کاربران شبکه‌های اجتماعی هم از نبود سواد رسانه‌ای شهروندان نالان شده‌اند. در این اپیزود از کارگاه با دکتر سعید ارکان‌زاده درباره‌ی این مفهوم، تعریف و کارکردش صحبت کردم و از نقش و وظیفه‌ی شهروندان در مواجهه با اخبار پرسیدم.
ادامه
آرش سروری فعال رسانه ای

کار زیاد و زمان محدود: مدیریت زمان برای افراد پرمشغله | آرش سروری | فعال رسانه‌ای حوزه فناوری

چهلمین میهمان کارگاه، آرش سروری بود که قریب به بیست سال است که در فضای رسانه‌ای و فناوری ایران فعالیت می‌کند. با او درباره‌ی شیوه‌ی پیشنهادی‌اش برای مدیریت زمان گفتگو کردم. همچنین درباره‌ی سختی‌ها و توامان جذابیت‌های کار رسانه‌ای حرف زدیم و مسیر ورود به این عرصه‌ی شغلی را مرور کردیم.
ادامه
مدیر روابط عمومی - امیرحسن موسوی

مدیر روابط عمومی دیجی‌کالا | امیرحسن موسوی

حوزه روابط عمومی شاید یکی از پیچیده‌ترین و پرمناقشه‌ترین حرفه‌هایی باشد که در اطراف‌مان با آن برخورد می‌کنیم. تعریف‌های متفاوتی از آن وجود دارد و بر حسب هر سازمان، شکل و عملکرد مختلفی از آن انتظار می‌رود. در این اپیزود با امیرحسن موسوی مدیر روابط عمومی دیجی کالا گفتگو کردم. در این اپیزود دوساعته، درباره‌ی تعریف شغل روابط عمومی، خصیصه‌های لازم‌اش و البته پیچیدگی‌ها و دشواری‌های آن گفتگو کردیم.
ادامه
Total
0
Share