چرا نیروهای منابع انسانی در سازمان محبوب نیستند؟ | محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

میهمان این قسمت از کارگاه تمام طول مسیر شغلی ۲۰ ساله‌اش را در یک سازمان سپری کرده. با محمد شهرمیانی درباره‌ مسیر شغلی منابع انسانی، نقش آموزش اصولی و وفاداری به سازمان گپ زدم.
محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

چرا پرسنل تیم منابع انسانی محبوب نیستند؟ این سوال آغازین من در گفت‌وگو با محمد شهرمیانی بود، کسی که حالا مدیرعامل رهنما کالج است و پیش‌تر به مدت ۱۴ سال منابع انسانی شرکت رهنما را را مدیریت کرده.

در گفتگو با محمد محمد شهرمیانی درباره‌ی شیوه‌های تعامل بین نیروهای منابع انسانی با سایر تیم‌ها حرف زدیم و به نقش‌ها و وظایف این تیم پرداختیم. همچنین، مختصری درباره‌ی مفهوم «وفاداری» حرف زدیم و در انتها به شیوه‌های مهارت‌آموزی در این عرصه پرداختیم.


برند کارفرمایی در خدمت منابع انسانی یا بازاریابی؟

در یکی-دو سال گذشته موضوع برند کارفرمایی شایع شده و برندهای مختلف به انحای گوناگون تلاش می‌کنند تصویر خوش‌آیندی از محیط سازمان‌شان نشان دهند. جذب پرسنل کارآمد به نظر، مهمترین هدفی‌ست که در پس فعالیت‌هایی از این دست دنبال می‌شود.

با محمد شهرمیانی درباره‌ی کارکردهای فعالیت‌های ترویجی برای بهبود برند کارفرمایی حرف زدم و از او پرسیدم که چقدر این فعالیت‌ها در راستای اهداف مد نظر سازمان است.


شنیدن و یا تماشای کارگاه

برای تماشای نسخه‌ی تصویری گفت‌وگوی من با محمد شهرمیانی می‌تواند به کانال یوتوب کارگاه مراجعه کنید. همچنین نسخه‌ی صوتی این گفت‌وگو و ایپزودهای پیشین نیز از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست نظیر کست‌باکس قابل دریافت است. کست باکس چیست؟

۲/۵ - (۵ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط
حورا وکیلی سرپرست رضایت همکاری داتین

سرپرست تجربه همکاری | حورا وکیلی | رضایت شغلی چگونه ایجاد می‌شود؟

در دومین قسمت ویژه (ابوالمشاغل) کارگاه با حورا وکیلی گفتگو کردم که حالا دو سال است که به عنوان سرپرست تیم تجربه همکاری با داتین همکاری می‌کند، اما پیش‌تر در مشاغلی عمدتا حول بازاریابی و محتوا فعال بوده است. با حورا درباره‌ی رضایت شغلی، عوامل و خصیصه‌های‌اش و شیوه‌های پایش و تامین‌شان در سازمان گفت‌وگو کردیم.
ادامه
لنا زنده دل

لنا زنده دل | هدهانتر | کمبود نیروی کار متخصص: افسانه یا واقعیت؟

لنا زنده دل یکی از هدهانترهای قدیمی و فعال ایران است که عمدتا با سازمان‌های بزرگ و چندملیتی همکاری دارد. با او درباره‌ی خدماتی که می‌توان از یک هدهانتر انتظار داشت کپ زدم و پیرامون اصول حرفه‌ای این حوزه گفتگو کردم.
ادامه
نازلی ابراهیمی مربی مسیر شغلی

منابع انسانی مدرن چه وظایف تازه‌ای دارد؟ | مربی مسیر شغلی | نازلی ابراهیمی

نازلی ابراهیمی همین چندسال قبل، بعد از سیزده سال کار و تحصیل از مالزی به ایران بازگشت و حالا به عنوان مربی مسیر شغلی و مدیرعامل شرکت فازینو مشغول به‌کار است. با او درباره منابع انسانی مدرن و وظایف تازه‌ای که به عهده دارد گپ زدیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share