چرا نیروهای منابع انسانی در سازمان محبوب نیستند؟ | محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

میهمان این قسمت از کارگاه تمام طول مسیر شغلی ۲۰ ساله‌اش را در یک سازمان سپری کرده. با محمد شهرمیانی درباره‌ مسیر شغلی منابع انسانی، نقش آموزش اصولی و وفاداری به سازمان گپ زدم.
محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

چرا پرسنل تیم منابع انسانی محبوب نیستند؟ این سوال آغازین من در گفت‌وگو با محمد شهرمیانی بود، کسی که حالا مدیرعامل رهنما کالج است و پیش‌تر به مدت ۱۴ سال منابع انسانی شرکت رهنما را را مدیریت کرده.

در گفتگو با محمد محمد شهرمیانی درباره‌ی شیوه‌های تعامل بین نیروهای منابع انسانی با سایر تیم‌ها حرف زدیم و به نقش‌ها و وظایف این تیم پرداختیم. همچنین، مختصری درباره‌ی مفهوم «وفاداری» حرف زدیم و در انتها به شیوه‌های مهارت‌آموزی در این عرصه پرداختیم.


برند کارفرمایی در خدمت منابع انسانی یا بازاریابی؟

در یکی-دو سال گذشته موضوع برند کارفرمایی شایع شده و برندهای مختلف به انحای گوناگون تلاش می‌کنند تصویر خوش‌آیندی از محیط سازمان‌شان نشان دهند. جذب پرسنل کارآمد به نظر، مهمترین هدفی‌ست که در پس فعالیت‌هایی از این دست دنبال می‌شود.

با محمد شهرمیانی درباره‌ی کارکردهای فعالیت‌های ترویجی برای بهبود برند کارفرمایی حرف زدم و از او پرسیدم که چقدر این فعالیت‌ها در راستای اهداف مد نظر سازمان است.


شنیدن و یا تماشای کارگاه

برای تماشای نسخه‌ی تصویری گفت‌وگوی من با محمد شهرمیانی می‌تواند به کانال یوتوب کارگاه مراجعه کنید. همچنین نسخه‌ی صوتی این گفت‌وگو و ایپزودهای پیشین نیز از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست نظیر کست‌باکس قابل دریافت است. کست باکس چیست؟

امتیاز بدهید!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته‌های مرتبط
نازنین رحیمی کارشناس روابط عمومی

کارشناس روابط عمومی | نازنین رحیمی

آدم‌هایی که در اکوسیستم استارتاپی فعال‌اند، به احتمال زیاد نازنین رحیمی را در یکی از رویدادهای کارآفرینی از نزدیک دیده‌اند. او که حالا به عنوان کارشناس روابط عمومی در شرکت زرین پال و آکادمی زرین فعال است، مسیر ورودش به این عرصه را از برگزاری رویدادهای کارفرینی (استارتاپ ویکند) آغاز کرده. با نازنین رحیمی درباره‌ی نقش و اهمیت شبکه‌سازی در مسیر شغلی و همچنین، نگاه و تعریفش از روابط عمومی و وظایف یک کارشناس روابط عمومی گفت‌وگو کردم. تماشا و یا شنیدن این اپیزود می‌تواند برای علاقه‌مندان به عرصه‌ی روابط عمومی مفید فایده باشد.
ادامه
حسین مدنی مردم شناس

انسان شناس | حسین مدنی

وقتی عبارت مردم شناسی را در گوگل جستجو می‌کنی، آن‌را مترادف انسان شناسی نشان می‌دهد. موضوعی که حسین مدنی به عنوان یک مردم شناس با آن مخالف است. اگر شما هم مثل منِ پیش از این گفتگو، حوزه‌ی مردم شناسی را صرفا آکادمیک می‌دانید، این اپیزود را بشنوید تا از کارکردها و کاربردهایش در حوزه‌های دیگر، همچون کسب‌وکار مطلع شوید.
ادامه
مهدی ظهیری

بازاریابی با دستان خالی | مهدی ظهیری | مدیرعامل لندین

مهدی ظهیری از نسل تازه‌ی کارآفرینان استارتاپی در ایران است. دو تجربه‌ی شکست داشته و حالا روی سرویس لندین متمرکز است. لندین توانست سال گذشته اولین راند جذب سرمایه‌اش را با موفقیت طی کند. با او درباره‌ی مسیر ایجاد و رشد لندین گپ زدم و از تجارب‌اش در بازاریابی رایگان پرسیدم.
ادامه
Total
0
Share