چرا نیروهای منابع انسانی در سازمان محبوب نیستند؟ | محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

میهمان این قسمت از کارگاه تمام طول مسیر شغلی ۲۰ ساله‌اش را در یک سازمان سپری کرده. با محمد شهرمیانی درباره‌ مسیر شغلی منابع انسانی، نقش آموزش اصولی و وفاداری به سازمان گپ زدم.
محمد شهرمیانی مدیرعامل رهنما کالج

چرا پرسنل تیم منابع انسانی محبوب نیستند؟ این سوال آغازین من در گفت‌وگو با محمد شهرمیانی بود، کسی که حالا مدیرعامل رهنما کالج است و پیش‌تر به مدت ۱۴ سال منابع انسانی شرکت رهنما را را مدیریت کرده.

در گفتگو با محمد محمد شهرمیانی درباره‌ی شیوه‌های تعامل بین نیروهای منابع انسانی با سایر تیم‌ها حرف زدیم و به نقش‌ها و وظایف این تیم پرداختیم. همچنین، مختصری درباره‌ی مفهوم «وفاداری» حرف زدیم و در انتها به شیوه‌های مهارت‌آموزی در این عرصه پرداختیم.


برند کارفرمایی در خدمت منابع انسانی یا بازاریابی؟

در یکی-دو سال گذشته موضوع برند کارفرمایی شایع شده و برندهای مختلف به انحای گوناگون تلاش می‌کنند تصویر خوش‌آیندی از محیط سازمان‌شان نشان دهند. جذب پرسنل کارآمد به نظر، مهمترین هدفی‌ست که در پس فعالیت‌هایی از این دست دنبال می‌شود.

با محمد شهرمیانی درباره‌ی کارکردهای فعالیت‌های ترویجی برای بهبود برند کارفرمایی حرف زدم و از او پرسیدم که چقدر این فعالیت‌ها در راستای اهداف مد نظر سازمان است.


شنیدن و یا تماشای کارگاه

برای تماشای نسخه‌ی تصویری گفت‌وگوی من با محمد شهرمیانی می‌تواند به کانال یوتوب کارگاه مراجعه کنید. همچنین نسخه‌ی صوتی این گفت‌وگو و ایپزودهای پیشین نیز از طریق همه‌ی اپلیکیشن‌های پادکست نظیر کست‌باکس قابل دریافت است. کست باکس چیست؟

۲/۵ - (۵ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط

امیدواری یا ساده‌لوحی: مساله این است! | وفاعلی کمالیان | مشاور منابع انسانی

به بهانه‌ی سال تازه، برای سومین بار با وفا کمالیان گفت‌وگو کردم و از او سوالاتی درباره‌ی آینده بازار کار ایران و شیوه‌های رشد فردی به فراخور وضع و حال این‌روزها پرسیدم. شنیدن این گفتگوی «این‌زمانی و این‌مکانی» می‌تواند کمکی برای مواجهه‌ی ساده‌تر با سردرگمی‌های‌مان باشد.
ادامه
توحید علی اشرفی

فرهنگ سازمانی علی‌بابا چگونه ایجاد و جاری شد | توحید علی اشرفی | راهبر بازاریابی گروه علی بابا

در چهل‌وهشتمین ایپزود کارگاه با توحید علی اشرفی درباره‌ی فرهنگ سازمانی علی‌بابا و شکل ایجاد و جاری‌سازی‌اش گپ زدیم. همینطور به شکل و روند توسعه‌ی مفهوم بازاریابی در این شرکت پرداختیم و نحوه‌ی تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان را مرور کردیم. شنیدن این گفتگو، علاوه بر فعالان حوزه‌ی بازاریابی، می‌تواند برای مدیران و کارکنان تیم‌های منابع انسانی نیز مفید و کارآمد باشد.
ادامه
حورا وکیلی سرپرست رضایت همکاری داتین

سرپرست تجربه همکاری | حورا وکیلی | رضایت شغلی چگونه ایجاد می‌شود؟

در دومین قسمت ویژه (ابوالمشاغل) کارگاه با حورا وکیلی گفتگو کردم که حالا دو سال است که به عنوان سرپرست تیم تجربه همکاری با داتین همکاری می‌کند، اما پیش‌تر در مشاغلی عمدتا حول بازاریابی و محتوا فعال بوده است. با حورا درباره‌ی رضایت شغلی، عوامل و خصیصه‌های‌اش و شیوه‌های پایش و تامین‌شان در سازمان گفت‌وگو کردیم.
ادامه

این پیام فقط یک‌بار ظاهر میشه!

پادکست کارگاه هر هفته با یک متخصص گفت‌وگو می‌کنه و از تجارب حرفه‌ایش می‌پرسه. با اشتراک رایگان پادکست کارگاه، هرشنبه می‌تونی تجربه‌های جذابی رو بشنوی و مسیر شغلی و زندگی‌تو بهبود بدی. کافیه توی اپلیکیشن Castbox دنبال «کارگاه» بگردی یا روی لینک زیر کلیک کنی.

Total
0
Share