پاسخ به چند سوال درباره‌ی کارگاه

رسانه منابع انسانی کارگاه
Rate this post

از اولین تجربه‌ی کاری و شغل من بیش‌تر از ۱۲ سال می‌گذره. از همان ابتدا تا حالا، عمده‌ی عمر کاری من در حوزه‌ی فناوری و در دل شرکت‌های استارتاپی گذشته. سمت‌های شغلی متنوعی رو در سازمان‌های مختلف تجربه کردم. از شرکت‌های چند نفره تا سازمان‌هایی که شمار پرسنل‌شون از هزار عبور کرده.

در این سال‌ها، تعاریف شغلی هم مثل باقی چیزهای این فضا تغییر کردند. عناوین شغلی جدید به‌وجود آمد، شرایط کار تغییر کرد و ماهیت «حرفه» به زعم من دچار تحول شد.


ماجرا از چه قراره؟

حوزه‌ی منابع انسانی برای من همیشه جذاب بوده و هست. از ابتدای پاندمی کرونا و آغاز دورکاری، این حیطه برام علاوه بر جذابیت، اهمیت هم پیدا کرد و سعی کردم اون‌رو بیشتر بفهمم و درک کنم. مستقل از اینکه چقدر موفق بودم و یا نه، و سوای از این‌که تجارب شخصی من در این عرصه چطور پیش رفته، دریافتم که بسیاری -همچون من- با تعاریف شغلی آشنا نیستند. شاید ساده به نظر برسه اما، برای بسیاری از افراد کارجو، ماهیت شغلی که مایل و مشتاق به کار در اون هستند مشخص نیست.

چه در مصاحبه‌های خودم به عنوان کارفرما و چه در گفت‌وگو با دوستانم که تجربه‌ی مصاحبه‌گری دارند، به این مهم پی بردم که آن‌چه که از نظر من و دیگرانی که کمی تجربه‌ی کاری بیشتری دارند «بدیهی»‌ هست ممکنه برای افرادی‌که می‌خوان جریان شغلی خودشون رو آغاز کنند، شفاف نباشه. از سوی دیگه، همون‌طور که پیش‌تر هم گفتم، تعاریف و حیطه‌ی مشاغل به شکلی متصل و مستمر در حال تغییره. از سویی، مشاغل مدام در حال تخصصی‌تر شدند و از سویی دیگه، تعابیر و ابعادشون در هر سازمان، به فراخور صنعت اون مجموعه متفاوته.


کارگاه چه‌کار می‌کنه؟

کارگاه به طور کلی بنا داره تجربه‌ی کار کردن رو ساده‌تر کنه. در هر قسمت از پادکست کارگاه، سراغ متخصصی می‌رم و سعی می‌کنم ماهیت شغل او رو بشناسم. اینکه چه پیش‌نیازهایی برای اون شغل متصوره، فعالیت‌های روزانه‌ش شامل چه چیزهایی میشه و مسیر رشد شغلی‌شو چطور تعریف می‌کنه.

طبعا، میهمان‌های من، آدم‌هایی هستند شبیه به خود ما. آن‌چه درگفتگوهای ما خواهد آمد، نه قطعی‌اند و نه الزاما کافی. تکه‌ای از تجربه‌ی فردی‌ست که به اون شغل مشغوله و بناست تا نمایی کلی از اون حوزه و حرفه را نمایان کنه.

من سعی می‌کنم که به موازات هر قسمت، مقالاتی رو هم در سایت ترجمه و درج کنم که بتونه برای مخاطبی که مایله بیشتر بخونه و بدونه، راهگشا باشه.

خوشحال میشم نظر و بازخورد شما رو درباره‌ی مسیر کلی کارگاه و هر قسمت به فرادا بدونم. سعی می‌کنم متناسب با نظرات شما، روند گفتگوها و تولید رو بهتر کنم.


با کارگاه همراهی کنید

همه‌ی کارهای پادکست رو در حال حاضر من، میلاد، انجام میدم و بنا دارم که در همین سطحِ تفنن فردی هم نگه‌ش دارم. مایلم که روالی منظم برای تولید و انتشار داشته باشم که لازمه‌ی اون، همراهی شماست. در صفحه‌ی شنیدن راه‌های دنبال کردن قسمت‌های جدید رو شرح دادم. همینطور اگر شغل/فرد خاصی به ذهن‌تون رسید که گفتگو با او می‌تونست براتون کمک‌رسان باشه، از صفحه‌ پیشنهاد معرفی کنید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای بهبود مسیر شغلی خود می‌توانید روی کمک و همراهی مشاوران متخصص کارساز حساب کنید
دریافت مشاوره شغلی