الباقی

کارگاه: جایی برای آغاز تجربه‌ی نوشتن، و باز هم نوشتن

از حدود ده سال پیش، «نوشتن» برای من به یک عادت و بعد لذت تبدیل شد. مدت‌های برای خودم نوشتم و بعد، وبلاگ‌نویسی جای خودش را کنار «خودنویسی» باز کرد. شعف حاصل از خوانده شدن را اولین بار در ۱۴ سالگی تجربه کردم: آدم‌هایی نادیده، چیزهایی که «من» نوشته بودم و را خواندند و دوست داشتند. توصیفِ حال آن ایام ساده نیست و همین بس که این «دوست داشته شدن» چیزی که من ساختم، موجبی شد برای اینکه بیشترین وقتم را در آن ایام و سال‌های بعدش صرف. خلق نوشته‌های بیشتر و بیشتر کنم.

این ماجرا تا همین حالا و امروز هم ادامه دارد. نوشتن، تبدیل به کسب‌وکار من شد و حالا، در کمال مسرت، علاقه‌ام و چیزی که شعف را در من می‌آفریند، به شغل و تخصصم بدل شده است.

کارگاه چکار می‌کند؟

کارگاه بناست تا مأمنی برای همه‌ی کسانی باشد که دلشان می‌خواهد بنویسند، محتوا تولید کنند و از طریق خلق متن و محتوا با آدم‌های دیگر ارتباط برقرار کنند. من در این سال‌ها، بسیار تجربه کردم و بسیاری از این بسیار، خطاها و اشتباه بود که اگر نبود، یحتمل امروز و الان، جایی که هستم نبودم. اولین نیت کارگاه آن است که به مخاطبش، مسیرِ هموارتر را نشان دهد و او را از طی مسیرهای اشتباه معاف کند.

دوم نیت کارگاه، همانطور که از عنوان‌ش پیداست، ترویج «کار» است. من باور دارم که مهمترین محرک نوشتن، بعد از خواندن، کار کردن و بیشتر نوشتن است. ساده‌اش می‌شود این: برای اینکه بتوانی بهتر بنویسی، باید بیشتر بنویسی.

تمرین، نوشتن اما، آن‌چنان ساده نیست، خاصه اگر در ابتدای مسیر قرار داشته باشی. من می‌خواهم این کار را هم برای‌تان ساده و سرراست کنم.

و در آخر، کسب درآمد از مسیر نوشتن و تولید محتواست. در این باره، بسیار حرف می‌زنیم و بسیار تمرین می‌کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن